Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem E-recepty

Manželce - lékařce v místní nemocnici, důchodkyni co pár let přesluhuje přišel tenhle časopis
http://www.lkcr.cz/doc/tempus_file/tm-07_08_17-130.pdf
[tm-07_08_17-small-134.jpeg]

a málem ji kleplo, že ti klauni to s e-recepty myslí vážně.
Švagr, praktický lékař co už taky nějakou dobu přesluhuje v příhraniční oblasti se nechal slyšet, že v okamžiku povinného zavedení e-receptů zavře krám.

http://rotter.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=610804

Už zase slavně vítězí dobrá myšlenka nad zdravým rozumem.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Včera ve zprávách na Nově nějaký rozumbrada prohlašoval, že na receptech co nejsou vydané pomocí e-r… nový
Yarda 08.01.2018 08:57
Yarda
[607-aab-jpg] nový
Yarda 16.01.2018 09:27
Yarda
To jenom potvrzuje starou pravdu, že doktoři a lékárníci jsou brzdou pokroku! nový
IQ37 16.01.2018 10:43
IQ37
To snad ne, ale nejposlednějšího OSVČ, který vyleze ze sedmé třídy ZDŠ, se také nikdo neptá, zda EET… nový
L-Core 16.01.2018 12:38
L-Core
A internet je dnes dostupný už v každé prdeli, ve které může existovat ordinace. nový
Prasak 16.01.2018 17:33
Prasak
Včera jsem byl u odborné lékařky. Vyšetřila mne, vydala mi e-recept, šel jsem s ním do lékárny, pak… nový
Yarda 27.01.2018 08:20
Yarda
Rodiče (důchodci) byli tuhle u doktora ve městě, dostali recept, došli do lékárny - a tam vzrůšo jak… nový
Zdenál 27.01.2018 11:20
Zdenál
Takže e-recept může za to,že lékárna nemá lék ? Ty jsi dobrý kousek. nový
kozakl 28.01.2018 08:57
kozakl
Samozřejmě nemůže. Ale v databázi co se na ni ten e-recept obrací by to mělo být uvedeno. Asi jsi ne… nový
Yarda 28.01.2018 09:07
Yarda
Co by sis pomyslel o elektronickém jízdním řádu, který by ti vyhledal spojení co je zrušené? I toto… nový
IQ37 28.01.2018 19:25
IQ37
Mně se s e-jízdním řádem stal opačný případ. Potřeboval jsem jet do nějaké (_!_) a vyhledal jsem si… nový
Yarda 28.01.2018 20:16
Yarda
Pochybuju ze to s nejakou databazi vubec nejak pracuje. U nas jsou pocitace mnohdy vyuzivany jen jak… nový
Dwane Dibbley 28.01.2018 20:30
Dwane Dibbley
https://www.vitalia.cz/clanky/jak-funguje-erecept/nazory/ nový
Yarda 01.03.2018 17:18
Yarda
https://miroslavvlasak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653337 :beer: nový
Yarda 10.03.2018 17:04
Yarda
Pěkné, jak u těch příslovečných blbých na dvorku. Jednomu ale nerozumím. Ten elektronický recept př… nový
L-Core 11.03.2018 10:30
L-Core
Nepokládám se za experta. Vyrozuměl jsem, že když doktor chce vystavit e-recept, tak se musí spojit… nový
Yarda 11.03.2018 12:29
Yarda
Já si myslím, že ten systém nevyvinuli nějací blbci, aby neošetřili takovou triviální situaci. nový
IQ37 12.03.2018 18:16
IQ37
Myslet znamená nevědět. Zeptej se v nějaké lékárně. poslední
Yarda 12.03.2018 21:48
Yarda

Včera ve zprávách na Nově nějaký rozumbrada prohlašoval, že na receptech co nejsou vydané pomocí e-receptu musí být napsané zdůvodnění s podpisem lékaře, proč ten recept není vydaný skrzevá e-recept. Mohu prohlásit, že to není pravda (tedy předevčírem to ještě pravda nebyla, ale jak praví klasik, "Na vojně se mění situace každým okamžikem").
Manželka mi vystavila recept tak jako dřív, bez toho zdůvodnění, prý jim v nemocnici šéfka říkala, že to tak může být. Já jsem slyšel o potřebě toho zdůvodnění, ale pomyslel jsem si, že udělám průzkum bojem, v nejhorším ze mne udělají blbce, nebylo by to poprvé.
V lékárně mi ten recept vzali. lékárnice potvrdila, že ty klasické recepty bez zdůvodnění mají brát do konce tohoto roku (2018).

BTW: Před Vánoci jsem se snažil pomáhat v kuchyni a dost hluboko jsem se říznul, krve jako z vola. Manželka mne odtáhla na chirurgickou pohotovost, jestli to nebude na zašití (naštěstí nebylo), už bylo po pracovní době stálo mne to devadesát korun českých. Před námi už tam pár lidí bylo, ale šlo to poměrně svižně,nečekali jsme tam ani hodinu. Před námi tam byli nějací ci... tedy Romové, asi tři, dívka co potřebovala ošetřit - nevím, co jí bylo, krev z ní netekla, dva jako doprovod. Jeden z nich remcal, že tam musí čekat, že dobře ví, že doktor se sestřičkami si v ordinaci dává kafíčko. Napadlo mne, že kdyby ten pán vystudoval medicínu, mohl by si tam dávat kafíčko on. Ale nic jsem neříkal, nechtěl jsem, aby mi kromě pořezané ruky museli ošetřovat i rozbitou hubu.

BTW2: V pátek manželka nebyla v práci, volali jí že už (konečně, žádala o to už někdy v září, ale asi byly ucpané dráty) pro ni mají přístup na e-recept (údajně v té nemocnici není jediná kdo na ten přístup čekal). Tak jsem zvědavý, s jakou dnes přijde domů.

On ten ředitel SÚKLu asi dobře věděl, proč zahnul kramle.

To snad ne, ale nejposlednějšího OSVČ, který vyleze ze sedmé třídy ZDŠ, se také nikdo neptá, zda EET jo nebo ne, zda DPH poslat papírem nebo elektronicky. Rozkaz, hotovo. Jinak flastr.

Akorát je veřejnosti neustále podsouváno, že chudáci doktoři na internet, nedejbože na počítač, nemají peníze. A zvládnout jej je nad síly někoho, do má jen 6 let VŠ.

Osobně jsem se s takovým ale nesetkal; nikdo z mých známých s tím nemá sebemenší problém.

Včera jsem byl u odborné lékařky. Vyšetřila mne, vydala mi e-recept, šel jsem s ním do lékárny, pak ještě do jedné, v obou mi tvrdili, že ten lék nemají a momentálně ho nemohou ani objednat, protože je zrovna výpadek. A ten lék se nedá ničím nahradit.
To ten e-recept nefunguje i tak, že by té lékařce co ten e-recept vystavila oznámil, že ten předepsaný lék je momentálně nedostupný, aby mi navrhla jinou léčbu?

Вот техника большая.

Rodiče (důchodci) byli tuhle u doktora ve městě, dostali recept, došli do lékárny - a tam vzrůšo jak při přepadení banky, protože jim zrovna spadl celý systém e-receptů a nemohli nic vydat. Trvalo to přes hodinu, než se jim to znova rozběhlo. Ještěže tam byli autem a nemuseli se bát, že nestihnou autobus domů, jako mnozí jiní, co tam zrovna v tu dobu byli...

Samozřejmě nemůže. Ale v databázi co se na ni ten e-recept obrací by to mělo být uvedeno. Asi jsi nečetl pořádně můj příspěvek, že to nebyl problém jedné lékárny ale distributora. Nevím, kdy jsi byl naposled v nějaké lékárně, když chci nějaký lék a oni ho zrovna nemají skladem, tak mi dají lísteček, abych si přišel duhý den, že ho mít budou. Ale tohle je problém centrální a o tom by ten slavný e-recept vědět měl!!!
Co by sis pomyslel o elektronickém jízdním řádu, který by ti vyhledal spojení co je zrušené?

Mně se s e-jízdním řádem stal opačný případ. Potřeboval jsem jet do nějaké (_!_) a vyhledal jsem si spojení od nás do (tuším že) Blanska rychlíkem a odtamtud busem. Tak jsem přišel na nádraží, koupil jsem si jízdenku d Blanska, nastoupil jsem a když přišla průvodčí, tak říkala, že ten rychlík v Blansku nestaví. Mně to bylo celkem jedno, měl jsem vyhledané náhradní spojení z Brna, akorát o hodinu později a to mi nevadilo. Průvodčí ode mne nechtěla doplatek, čekal jsem jak to dopadne, před Blanskem se ozval vlakový rozhlas, že rychlík mimořádně zastaví v Blansku - nastupovala tam nějaká větší skupina lidí. Takže e-jízdní řád o tom věděl a počítal s tím, akorát paní průvodčí to zapomněli říci.

Pěkné, jak u těch příslovečných blbých na dvorku.

Jednomu ale nerozumím.
Ten elektronický recept přece doktor vytiskne i jako papírek, ne? A ten je možno v lékárně předložit a nafasovat tabletky, akorát jim tam nefunguje ten čárkový kód, QR či co to má..

Nevím, ptám se, letos jsem ještě recept neviděl. A nijak mě to netrápí, že bych se tím musel zaobírat.

Nepokládám se za experta. Vyrozuměl jsem, že když doktor chce vystavit e-recept, tak se musí spojit s tím systémem ten mu pošle nějaký kód podle kterého lékárna má lék vydat. A v lékárně se podle toho kódu spojí se systémem a teprve pak ten lék mohou vydat. Pokud je výpadek systému, tak v lékárně nemohou vydat ani Paralen.
Třeba pokud lékař pošle e-recept emajlem, já bych si ten recept mohl vytisknout třeba pětkrát a vyzvednout si lék třeba v pěti lékárnách, kdyby systém nefungoval a po prvním vyzvednutí by další vyzvedávání nezablokoval.

Вот техника большая.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru