Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem E-recepty

Manželce - lékařce v místní nemocnici, důchodkyni co pár let přesluhuje přišel tenhle časopis
http://www.lkcr.cz/doc/tempus_file/tm-07_08_17-130.pdf
[tm-07_08_17-small-134.jpeg]

a málem ji kleplo, že ti klauni to s e-recepty myslí vážně.
Švagr, praktický lékař co už taky nějakou dobu přesluhuje v příhraniční oblasti se nechal slyšet, že v okamžiku povinného zavedení e-receptů zavře krám.

http://rotter.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=610804

Už zase slavně vítězí dobrá myšlenka nad zdravým rozumem.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Včera jsem byl u odborné lékařky. Vyšetřila mne, vydala mi e-recept, šel jsem s ním do lékárny, pak…
Yarda 27.01.2018 08:20
Yarda
Takže e-recept může za to,že lékárna nemá lék ? Ty jsi dobrý kousek.
kozakl 28.01.2018 08:57
kozakl
Samozřejmě nemůže. Ale v databázi co se na ni ten e-recept obrací by to mělo být uvedeno. Asi jsi ne…
Yarda 28.01.2018 09:07
Yarda
Co by sis pomyslel o elektronickém jízdním řádu, který by ti vyhledal spojení co je zrušené? I toto…
IQ37 28.01.2018 19:25
IQ37
Mně se s e-jízdním řádem stal opačný případ. Potřeboval jsem jet do nějaké (_!_) a vyhledal jsem si… nový
Yarda 28.01.2018 20:16
Yarda
Pochybuju ze to s nejakou databazi vubec nejak pracuje. U nas jsou pocitace mnohdy vyuzivany jen jak… nový
Dwane Dibbley 28.01.2018 20:30
Dwane Dibbley
https://www.vitalia.cz/clanky/jak-funguje-erecept/nazory/ nový
Yarda 01.03.2018 17:18
Yarda
https://miroslavvlasak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653337 :beer: nový
Yarda 10.03.2018 17:04
Yarda
Pěkné, jak u těch příslovečných blbých na dvorku. Jednomu ale nerozumím. Ten elektronický recept př… nový
L-Core 11.03.2018 10:30
L-Core
Nepokládám se za experta. Vyrozuměl jsem, že když doktor chce vystavit e-recept, tak se musí spojit… nový
Yarda 11.03.2018 12:29
Yarda
Já si myslím, že ten systém nevyvinuli nějací blbci, aby neošetřili takovou triviální situaci. nový
IQ37 12.03.2018 18:16
IQ37
Myslet znamená nevědět. Zeptej se v nějaké lékárně. poslední
Yarda 12.03.2018 21:48
Yarda

Včera jsem byl u odborné lékařky. Vyšetřila mne, vydala mi e-recept, šel jsem s ním do lékárny, pak ještě do jedné, v obou mi tvrdili, že ten lék nemají a momentálně ho nemohou ani objednat, protože je zrovna výpadek. A ten lék se nedá ničím nahradit.
To ten e-recept nefunguje i tak, že by té lékařce co ten e-recept vystavila oznámil, že ten předepsaný lék je momentálně nedostupný, aby mi navrhla jinou léčbu?

Вот техника большая.

Samozřejmě nemůže. Ale v databázi co se na ni ten e-recept obrací by to mělo být uvedeno. Asi jsi nečetl pořádně můj příspěvek, že to nebyl problém jedné lékárny ale distributora. Nevím, kdy jsi byl naposled v nějaké lékárně, když chci nějaký lék a oni ho zrovna nemají skladem, tak mi dají lísteček, abych si přišel duhý den, že ho mít budou. Ale tohle je problém centrální a o tom by ten slavný e-recept vědět měl!!!
Co by sis pomyslel o elektronickém jízdním řádu, který by ti vyhledal spojení co je zrušené?

Mně se s e-jízdním řádem stal opačný případ. Potřeboval jsem jet do nějaké (_!_) a vyhledal jsem si spojení od nás do (tuším že) Blanska rychlíkem a odtamtud busem. Tak jsem přišel na nádraží, koupil jsem si jízdenku d Blanska, nastoupil jsem a když přišla průvodčí, tak říkala, že ten rychlík v Blansku nestaví. Mně to bylo celkem jedno, měl jsem vyhledané náhradní spojení z Brna, akorát o hodinu později a to mi nevadilo. Průvodčí ode mne nechtěla doplatek, čekal jsem jak to dopadne, před Blanskem se ozval vlakový rozhlas, že rychlík mimořádně zastaví v Blansku - nastupovala tam nějaká větší skupina lidí. Takže e-jízdní řád o tom věděl a počítal s tím, akorát paní průvodčí to zapomněli říci.

Pěkné, jak u těch příslovečných blbých na dvorku.

Jednomu ale nerozumím.
Ten elektronický recept přece doktor vytiskne i jako papírek, ne? A ten je možno v lékárně předložit a nafasovat tabletky, akorát jim tam nefunguje ten čárkový kód, QR či co to má..

Nevím, ptám se, letos jsem ještě recept neviděl. A nijak mě to netrápí, že bych se tím musel zaobírat.

Nepokládám se za experta. Vyrozuměl jsem, že když doktor chce vystavit e-recept, tak se musí spojit s tím systémem ten mu pošle nějaký kód podle kterého lékárna má lék vydat. A v lékárně se podle toho kódu spojí se systémem a teprve pak ten lék mohou vydat. Pokud je výpadek systému, tak v lékárně nemohou vydat ani Paralen.
Třeba pokud lékař pošle e-recept emajlem, já bych si ten recept mohl vytisknout třeba pětkrát a vyzvednout si lék třeba v pěti lékárnách, kdyby systém nefungoval a po prvním vyzvednutí by další vyzvedávání nezablokoval.

Вот техника большая.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru