Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Má revizor právo vidět můj OP?

Nebudu to hledat, ale to, že tě civil (v tomto případě revizor) na základě přestupku (jízda načerno) nemůže fyzicky zadržovat (do příjezdu policie) bude mít základ v ústavě. Zadržovat tě může jen na základě podezření z trestného činu. Problém nestojí tak, že bych já svým nástupem souhlasil s přepravním řádem a tedy s tím, že mě může revizor chytit pod krkem a držet na plotě. Problém je v tom, že DP si takový úkon nemůže v přepravním řádu vymínit, protože je v rozporu z ústavou. Ctíme-li ústavu, nemůže takové ustanovení platit. Jo, že je realita jiná - co s tím nadělám, můžu jen nadávat.
V podstatě můj pohled na věc potvrzuje i ta kasační stížnost - NSS se s tím vypořádal poukázáním na procesní chyby (které jsou s ohledem na celý "případ" s prominutím pí...) a pak šel přes krajní nouzi až po státní zájem - přímo z toho svítí, že si s tím nevědí rady, tahat do toho takovéhle kalibry.

edit: Dá se z toho vyvodit, že občanská svoboda je méně, než státní zájem. Líbí se vám to?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat