Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zakazany motiv - ano nebo ne?

Ahoj, nahodou jsem narazil na tohle: https://www.dezign.cz/samolepky/samolepky-na-notebook/samolepka-na-nb-motiv-18/ Zajimalo by me, jestli to neni nahodou protipravni, nejsem odbornik na symbolistiku, ale ten kriz (rika se mu maltezskej nebo ne?) nosili naciste, dal tu mame orlici + jeste ty barvy... Davam to do debat, do poradny jsem s tim lezt nechtel.. Takze jeste rozvinu tema, co si myslite o zakazu prodeje veci s touto symbolikou, nedavno jsme tu meli pani pokladni z Kauflandu a v souvislosti s ni se hojne zminovalo take to, ze narozdil od nacistickych symbolu ty komunisticke zakazany nejsou (coz samozrejme podle me neni duvod k noseni hakace na ruce :D)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ano ano. Správně. Opatrnost především. Tento symbol je vlajka Německého císařství, určitě zakázaná n…
Zarniwúp 09.05.2017 22:02
Zarniwúp
to je docela padavej server. za bernou minici si beru Error Sorry we couldn't find that page. sorr…
kmochna 09.05.2017 22:16
kmochna
To asi ten ajax.... https://www.adl.org/education/references/hate-symbols Je to na třetí stránce sez…
Zarniwúp 09.05.2017 22:28
Zarniwúp
vrátíme se k tomu, že to je starý babylonský znak, ne starý mezinárodní znak. toto právo je neplatné…
kmochna 09.05.2017 22:45
kmochna
Zůstaneme u toho, že ta samolepka zobrazuje vlajku Německého císařství, nic víc, nic míň. Zakázaná u… nový
Zarniwúp 12.05.2017 00:08
Zarniwúp
ta stránka je fantastická- vše je symbol. zamiloval jsem si číslo 511. The number 511 is a numeric… poslední
kmochna 13.05.2017 21:03
kmochna
dotyčná nálepka nemá prakticky nič spoločné s nacistickými symbolmi,sú to výsostné znaky používané v… nový
audax 10.05.2017 08:22
audax
U nás to zakázané není. A upřímně, podle mě zakazovat symboly je nesmysl. Tak ti, kteří chtějí, pou… nový
JR_Ewing 10.05.2017 08:38
JR_Ewing
tzv. teutonský kříž a bude řev jako sviňa. souhlasím s tebou. nový
kmochna 11.05.2017 01:05
kmochna
Teutonský kříž, vycházející z tzv. "tlapatého kříže", není třeba odsuzovat - vygůgli si, co znamená.… nový
mif 11.05.2017 19:39
mif
zkus si čítnout první odpověď. asi to bylo mířeno jinam. nový
kmochna 11.05.2017 21:29
kmochna
Súhlasím. Napríklad aj takí skautíci občas propagujú nenávistné či násilie propagujúce symboly, ale… nový
Efos 11.05.2017 20:53
Efos
Nenávist propagující symbol neexistuje. Existuje nenávist propagující člověk. Česká vlajka v rukou n… nový
JR_Ewing 12.05.2017 10:19
JR_Ewing

ta stránka je fantastická- vše je symbol.

zamiloval jsem si číslo 511.

The number 511 is a numeric symbol for the Oregon-based racist prison gang European Kindred. Substituting letters for numbers, the 5 and 11 equate to E and K, i.e., European Kindred.

511 je noční bus pražské mhd- tam, když si nehlídáš prdel a peněženku- nedobře skončíš. v tom pověst nelhala.]:)

dotyčná nálepka nemá prakticky nič spoločné s nacistickými symbolmi,sú to výsostné znaky používané v nemeckej armáde do skončenia prvej svetovej vojny,nacistický vojnonový kríž z obdobia druhej svetovej vojny má iné hrúbky lemovania a celková farebná plocha kompletnej kompozície má presné určenie hrúbky lemovania a presné poradie farieb bielej,červenej a čiernej,jediné,čo sa môže na tej nálepke spojovať s nemeckým nacizmom je to,že označenie,ktoré je na dotyčnej nálepke, mal na lietadle Fokker aj mladý H.Goering,ktorý v roku 1917 pôsobil ako pilot,ale to je rovnako pritiahnuté za uši ako tvrdiť že VW Beetle propaguje fašizmuz,lebo jeho prvý prototyp vymyslel pán Porsche na pokyn A.Hitlera ako ludové vozidlo pre bežné masy....

U nás to zakázané není.

A upřímně, podle mě zakazovat symboly je nesmysl. Tak ti, kteří chtějí, použijí jiný a mají se na co vymlouvat. Zlé nejsou symboly, ale myšlenky stojící za jejich užitím. A ty se prokazují obtížně.

Když si neonacista obleče oblek od Armaniho, stále bude neonacistou. Když si neonacista vezme českou vlajku a ohlásí si vlastenecký pochod, stále bude neonacistou. Že bychom díky tomu českou vlajku zařadili mezi zakázané symboly? To snad ne!

JR.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru