Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pomoc s výběrem oboru na VŠ - Anketa

Já jsem si vždy myslel, že když se budu dobře učit, budu mít samé jedničky - což mám, tak se budu mít v životě dobře a učitelé nám to taky vštěpovali do hlav, jan na základce, tak na gymplu. Co se mám k té informatice donutit to jít studovat? Já jsem si vždy myslel, že si má člověk vybírat odle toho co ho baví. Jenže když ho něco baví, tak je v tom mizerný plat, ale naopak, když Vás něco nebaví, tak máte postaráno do konce života. Tohle neplatí jenom pro mě, ale taky pro ostatní z mé školy a jinde. Samozřejmě mě baví herectví a obchodovat - to bych chtěl dělat mezinárodně, u herectví je docela těžký se dostat do těch horních 1%, ale stejně nevím, jestli to bude dobrá volba se ubírat tímto směrem. Jestli bych neměl zatnout zuby a studovat něco prospěšnějšího společnosti - třeba tu medicínu, právo, IT. Už vidím jak půjdu studovat něco, pak to dokončím a začnu studovat něco jiného. No co už, takový bude můj trest. To v čem vystuduji vysokou školu je důležité. Nemůžu přece vystudovat ekonomii a dělat doktora, software inženýra nebo dokonce právníka. To nejde.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat