Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Denní svícení - bliknout nebo ne?

Já jezdím autem, kde nejsou světla pro denní svícení co se rozsvěcují automaticky, když auto jede a musím zapnout potkávací reflektory. Tu a tam se mi stane, že na to zapomenu a jsem rád, když na mne protijedoucí auto blikne, abych je zapnul. Dělám to taky, ale v poslední době jsem si všiml, že protijedoucím řidičům je asi fuk, že by je za to mohli skásnout ti co pomáhají a chrání.
Tak co myslíte? Bliknout nebo nebliknout na ty co zapomínají ve dne svítit?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já denní světla nemám rád, ze dvou důvodů - auto vzadu nesvítí a pak řidiči zapomínají zapnout světl…
Prasak 22.12.2016 08:38
Prasak
kdyby se po dobu zimního času muselo svítit povinně, stejně jako to je s přezutím gum Není to tak,…
Moas 23.12.2016 09:36
Moas
Moas - Máme dálnice.
kozakl 31.12.2016 15:20
kozakl
Furt mi to nespíná...
Moas 09.01.2017 07:18
Moas
Na některých úsecích dálnic jsou musíš mít v zimním období zimní pneumatiky povinně, i když je slunc…
Prasak 09.01.2017 10:17
Prasak
Tahle značka nemá spojitost s dálnicema, používá se často i jinde. Proto jsem nepochopil tu poznámku…
Moas 09.01.2017 13:35
Moas
Tuto značku jsem na cestě (jako řidič) ještě nikdy neviděl :)
L-Core 09.01.2017 17:41
L-Core
Musíš jet i někam jinam, než jen na pravidelnej nákup a zpět.
Prasak 09.01.2017 18:06
Prasak
Pche. Nikam mě to moc netáhne, nejraději jsem doma. Řízení auta mě nikdy nebavilo a samotné auto už… nový
L-Core 10.01.2017 12:23
L-Core
Vidíš, já bydlím v krajským městě a těmahle značkama jsme docela obklíčený. Celej severní perimetr,… poslední
Zarniwúp 10.01.2017 22:27
Zarniwúp

Já denní světla nemám rád, ze dvou důvodů - auto vzadu nesvítí a pak řidiči zapomínají zapnout světla, když už je to třeba, např. v tunelu, za mlhy, za šera. Nevím sám, jestli nerozsvítili omylem, nebo na to serou, mají přece denní světla. Neblikám na ně, právě kvůli tomu, že nejspíš nesvítí schválně.
Osobně bych raději, kdyby se po dobu zimního času muselo svítit povinně, stejně jako to je s přezutím gum. Denní světla bych nechal na léto. Nebo alespoň, aby k dennímu svícení musela svítit i zadní světla, jak to mají v Maďarsku. To musel být pořádnej hňup, co schválil denní svícení jen vpředu.

Pche.

Nikam mě to moc netáhne, nejraději jsem doma. Řízení auta mě nikdy nebavilo a samotné auto už vůbec ne. Když dnes musím někam dál, do Prahy, Brna, jedu raději pohodlněji vlakem.

Akorát do Podhajské "musíme" jezdit autem, vlakem bychom všechny ty krámy, co bereme s sebou, asi neutáhli :-)

Vidíš, já bydlím v krajským městě a těmahle značkama jsme docela obklíčený. Celej severní perimetr, dobrejch 120 stupňů, ať vystrčím čumák tam nebo tam, narazím na ní a když se snažím vyhnout, je to s bonusem "silnice bez zimní údržby". Nejbližší silnici se značkou nařizující zimáky (zjednodušeně) mám tak pět kiláků od baráku. A to fakt nebydlím "na horách". :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru