Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Denní svícení - bliknout nebo ne?

Já jezdím autem, kde nejsou světla pro denní svícení co se rozsvěcují automaticky, když auto jede a musím zapnout potkávací reflektory. Tu a tam se mi stane, že na to zapomenu a jsem rád, když na mne protijedoucí auto blikne, abych je zapnul. Dělám to taky, ale v poslední době jsem si všiml, že protijedoucím řidičům je asi fuk, že by je za to mohli skásnout ti co pomáhají a chrání.
Tak co myslíte? Bliknout nebo nebliknout na ty co zapomínají ve dne svítit?

Předmět Autor Datum
Já denní světla nemám rád, ze dvou důvodů - auto vzadu nesvítí a pak řidiči zapomínají zapnout světl…
Prasak 22.12.2016 08:38
Prasak
souhlas. Pitomců co v noci a v mlze jezdí na denní svícení je více než je zdrávo.
touchwood 22.12.2016 11:29
touchwood
A těch pitomců, co si ty denní světla namontovali sami, je taky jak naváto. Chcíplý diody, špatný um…
Prasak 22.12.2016 12:59
Prasak
Hlavně spousta z nich jsou plašmušky, které jsou vidět jen za šera. nový
touchwood 24.12.2016 17:14
touchwood
kdyby se po dobu zimního času muselo svítit povinně, stejně jako to je s přezutím gum Není to tak,… nový
Moas 23.12.2016 09:36
Moas
Čekal jsem, že se toho někdo chytne, ale že to budeš zrovna ty, tak to jsi mě zklamal. nový
Prasak 23.12.2016 13:38
Prasak
Já se v tom prostě neorientuju. Jakmile dou na podzim teploty k ránu k pěti šesti stupňům, hned dává… nový
Moas 06.01.2017 13:04
Moas
Já jsem ještě ostražitější, raději mám zimní gumy celý rok. Co kdyby se počasí zbláznilo :-p nový
L-Core 06.01.2017 17:45
L-Core
Jde o ten předpoklad sněhu a ledu. Obecně jsou zimní pneumatiky povinný, ale když se takový téma pro… nový
Prasak 06.01.2017 18:24
Prasak
Moas - Máme dálnice. nový
kozakl 31.12.2016 15:20
kozakl
Furt mi to nespíná... nový
Moas 09.01.2017 07:18
Moas
Na některých úsecích dálnic jsou musíš mít v zimním období zimní pneumatiky povinně, i když je slunc… nový
Prasak 09.01.2017 10:17
Prasak
Tahle značka nemá spojitost s dálnicema, používá se často i jinde. Proto jsem nepochopil tu poznámku… nový
Moas 09.01.2017 13:35
Moas
Tuto značku jsem na cestě (jako řidič) ještě nikdy neviděl :) nový
L-Core 09.01.2017 17:41
L-Core
Musíš jet i někam jinam, než jen na pravidelnej nákup a zpět. nový
Prasak 09.01.2017 18:06
Prasak
Pche. Nikam mě to moc netáhne, nejraději jsem doma. Řízení auta mě nikdy nebavilo a samotné auto už… nový
L-Core 10.01.2017 12:23
L-Core
Vidíš, já bydlím v krajským městě a těmahle značkama jsme docela obklíčený. Celej severní perimetr,… poslední
Zarniwúp 10.01.2017 22:27
Zarniwúp
Mě spíš štve to, že dřív bylo běžné přepínat na tlumená světla těsně předtím, než se světla protijed… nový
Zarniwúp 23.12.2016 19:16
Zarniwúp
Ono to je IMHO půl na půl. Dneska to schytáš dálkovýma i od řidiče Fabie, protože lidi při jízdě děl… nový
touchwood 24.12.2016 17:12
touchwood
S tímto postupem teda zrovna moc souhlasit nejde. Někdo opravdu může mít problém a blikne si dálkový… nový
kozakl 31.12.2016 15:22
kozakl
Když má problém, nemá co mít ŘP a už vůbec co sedat za volant! Krom toho, když to do něj nenapereš,… nový
touchwood 09.01.2017 09:20
touchwood

Já denní světla nemám rád, ze dvou důvodů - auto vzadu nesvítí a pak řidiči zapomínají zapnout světla, když už je to třeba, např. v tunelu, za mlhy, za šera. Nevím sám, jestli nerozsvítili omylem, nebo na to serou, mají přece denní světla. Neblikám na ně, právě kvůli tomu, že nejspíš nesvítí schválně.
Osobně bych raději, kdyby se po dobu zimního času muselo svítit povinně, stejně jako to je s přezutím gum. Denní světla bych nechal na léto. Nebo alespoň, aby k dennímu svícení musela svítit i zadní světla, jak to mají v Maďarsku. To musel být pořádnej hňup, co schválil denní svícení jen vpředu.

Já se v tom prostě neorientuju. Jakmile dou na podzim teploty k ránu k pěti šesti stupňům, hned dávám zimáky a stejně tak je tam nechávám do té doby, dokud se počasi definitivně nepřepne do jara.
Je to horší přístup než u někoho, kdo perfektně zná literu zákona a stejně na ni sere?

Jde o ten předpoklad sněhu a ledu. Obecně jsou zimní pneumatiky povinný, ale když se takový téma probírá, tak se vždycky najde vysírka, co na ten sníh a led začne ukazovat. Už jsem myslel, že seš taky takovej.
Takže když máme nějakej ten zimní základ pro obutí pneumatik, tak si prostě přeju něco stejnýho pro svícení, nejlépe bez výjimek a prostě v zimním čase svítit furt.

Pche.

Nikam mě to moc netáhne, nejraději jsem doma. Řízení auta mě nikdy nebavilo a samotné auto už vůbec ne. Když dnes musím někam dál, do Prahy, Brna, jedu raději pohodlněji vlakem.

Akorát do Podhajské "musíme" jezdit autem, vlakem bychom všechny ty krámy, co bereme s sebou, asi neutáhli :-)

Vidíš, já bydlím v krajským městě a těmahle značkama jsme docela obklíčený. Celej severní perimetr, dobrejch 120 stupňů, ať vystrčím čumák tam nebo tam, narazím na ní a když se snažím vyhnout, je to s bonusem "silnice bez zimní údržby". Nejbližší silnici se značkou nařizující zimáky (zjednodušeně) mám tak pět kiláků od baráku. A to fakt nebydlím "na horách". :-)

Mě spíš štve to, že dřív bylo běžné přepínat na tlumená světla těsně předtím, než se světla protijedoucího auta kupříkladu vyhoupla zpod horizontu, ze zatáčky.... A u toho se musí přemýšlet. Teď už ne. Čím dál tím častěji se mi stává, že dostanu půlvteřinovou dávku dálkama a pak teprve ztlumení. Jsem si myslel, že jsou lidi vocasové, ale spíš za to může automatické přepínání dálkových a tlumených světel, které může dobře fungovat tak maximálně na rovině. Vono je totiž prý přepínání světel rutina, tak když to tam mám, tak to budu používat furt.

Ono to je IMHO půl na půl. Dneska to schytáš dálkovýma i od řidiče Fabie, protože lidi při jízdě dělají milion dalších věcí, jiní jsou slepí a bez dálkových nic nevidí (to jsem už taky potkal). Samozřejmě ona "automatika" je v mnoha případech spíše k naštvání.

Ale já se s tím už neseru, takovým svítičům to naperu taky dálkovýma. Většinou to velmi rychle pochopí, přece jen ty moje dálkáče bez potíží dosvítí na >300m, poctivá parabola je poctivá parabola. :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru