Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Učí se ve škole žáčci přišívat knoflíky?

Ráno jsem konstatoval, že moje tepláky už volají po pračce, tak jsem si vzal čisté. Ale ty už měly vytahanou gumu, tak jsem do nich musel navléknout novou. A když jsem ji tam navlékal, vybavilo se mi, že jsem se to naučil ve škole, někdy v páté třídě v ručních pracích (od šesté výše jsme měli dílny). Taky jsem se naučil přišívat knoflíky a šít v ruce, tak mi nedělá problém spravit si trencle, když se mi na (_!_) rozpárá šev.
Je tohle součástí výuky i v dnešních školách?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
My (hluboko za minulého režimu) samozřejmě jo, i pytlík na cvičky jsme celý šili ručně. Naše děcka (…
L-Core 08.12.2016 08:45
L-Core
pánové a co majstrštych. dovedli by jste zaštupovat ponožky? pěkně na hříbku? moje babi to uměla. dn… nový
kmochna 18.12.2016 22:52
kmochna
https://www.novinky.cz/veda-skoly/427087-dilny-podpori-zajem-skolaku-o-remeslo.html Že by na minist… nový
Yarda 21.01.2017 08:44
Yarda
Já se ve škole učil i háčkovat. :-D nový
Cat 24.01.2017 16:19
Cat
My taky :-) Ale akorát "řetízek". O malé a velké sloupky jsem se pokoušel bezúspěšně jen doma. A tak… nový
L-Core 24.01.2017 19:49
L-Core
Jako malej jsem se naučil tošku mrskat jehlicema a upletl jsem pár řádků a taky jsem uměl zaštupovat… poslední
Prasak 24.01.2017 21:18
Prasak

My (hluboko za minulého režimu) samozřejmě jo, i pytlík na cvičky jsme celý šili ručně. Naše děcka (po revoluci) taky.
Vnučka měla už v první třídě vyšívání, na kanavě.

Takže tipuji, že ano. Respektive v naší vesnické škole ano. Jak tomu bude třeba v Praze, netuším. Tady možná nejsou děcka tak "emancipované", není problém je "nahnat" na podzim na hrabání listí do parku u školy - naopak, děcky jsou rády. Nejsou tady tak akční rodiče, kteří by si na to stěžovali, že je škola týrá. Je to možná i prostředím, tady máme blíže motyce (ručním pracím) než v Praze - tam asi zase bude na školách vyšší koncentrace mobilů za 15kKč a výše ;-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru