Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nejspíše Pokoutník domácí.
Kurt 16.03.2016 18:28
Kurt
Na toho jsem už koukala na netu, ale na fotkách vypadá hnědý. U nás jsou jen černí. Tak nevím, zda t…
kata21 16.03.2016 19:14
kata21
Tyto máme doma v garáži. Říkáme jim Lopaťáci, to protože je člověk mlaskne lopatou a oni jdou dál. P… nový
IkaSGC 18.05.2016 11:05
IkaSGC
Ten sprej na pavouky je skvělej, mám vyzkoušeno. Ideální je, nastříkat mu to přímo do očí. Pavouk na… nový
RITCHI 18.05.2016 19:47
RITCHI
Jo jsou to potvory, nedávno jsme rušili víno které se nám popínalo u garáže a samozřejmě jich tam by… nový
IkaSGC 19.05.2016 09:20
IkaSGC
Jo, jo. Jak se chvěje zem, je to známka, že je přelopaťákováno...:-D poslední
RITCHI 19.05.2016 22:46
RITCHI
Pokud vím, v Česku se člověku nebezpečně jedovatí pavouci nevyskytují. Myslím, že jsem kdesi četl, ž…
touchwood 17.03.2016 08:45
touchwood
Pavouci v baráku jsou hlavně pěknej hnus ]:( Žádné zvíře se mi nehnusí tak jak oni (vím, nemohou za…
L-Core 17.03.2016 09:38
L-Core
Taky je nemusím, ale vzhledem k tomu, že manželka je nemusí násobně více, jsem vždycky zachráncem a…
Moas 21.03.2016 08:39
Moas
čert ví, nesnáším ty brouky co mají tisíc nohou (resp. se jich štítím), nikdo mi nikdy neříkal, nevš… nový
kmochna 22.03.2016 06:59
kmochna
Rekl bych, ze pokoutnik domaci, mozna stajovy. A k diskuzi ohledne kousnuti. On i pokoutnik umi bol… nový
helemese 23.03.2016 21:42
helemese

Tyto máme doma v garáži. Říkáme jim Lopaťáci, to protože je člověk mlaskne lopatou a oni jdou dál. Převážně vydrží 1-3 rány lopatou než se zastaví. Lopaťák královský (dorůstající se odhadem 5-15cm) snese i desítky ran než padne (jeden nám ohnul i hliníkovou lopatu). Poslední dobou se osvědčil sprej přímo určený na hubení pavouků. Jen je potřeba dávat pozor při hubení lopaťáka královského. Pokud je třeba někde na zdi a postříkáme ho asi minutovým proudem tohoto spreje tak lopaťák asi po 5 min ztratí balanc a padne k zemi. Problém je v momentě jeho dopadu, dopady jsou celkem tvrdé a pokud by tam leželo třeba sklo nebo měl někdo nohu, může to skončit demolicí tohoto předmětu nebo zlomeninou. Ty potvory opravdu něco váží.

Ten sprej na pavouky je skvělej, mám vyzkoušeno. Ideální je, nastříkat mu to přímo do očí. Pavouk na krátkou dobu oslepne, a jak se překotně snaží dostat poslepu do nějakého úkrytu, v plné rychlosti narazí na zeď a zabije se. IMHO, lopaťáci jsou velmi odolní, a na oslepnutí je obvykle třeba dvojité dávky... (tzn. do každého oka dvakrát) :-D

Jo jsou to potvory, nedávno jsme rušili víno které se nám popínalo u garáže a samozřejmě jich tam bylo asi 8 kousků, ale jakých. Jeden dokonce dostal cca půlku obsahu spreje než povolil. Přitom ten sprej je opravdu výkonný. Když ten pavouk z výšky asi jednoho metru padal na zem, nejen že byl dost hlasitě slyšet dopad, ale i země se zachvěla. :D Jsou to potvory. :D

Pokud vím, v Česku se člověku nebezpečně jedovatí pavouci nevyskytují. Myslím, že jsem kdesi četl, že na lukách lze narazit na lehce jedovatý import z jižních krajin (zase imigranti!!! :-)), ale ani tyto druhy nejsou vyloženě nebezpečné.

Jinak osobně se domnívám, že pavouk v baráku znamená příznivé mikroklima. ;-)

Taky je nemusím, ale vzhledem k tomu, že manželka je nemusí násobně více, jsem vždycky zachráncem a likvidátorem já.
Nechť žije Biolit a tlusté podrážky od bot.

Onehdy jsem si říkal, kde se v lidech vlastně bere ta fobie z hadů, pavouků atp... Je to geneticky dané? Vždyť člověk při narození je tabula rasa... vštípí to do nás rodiče, že "pavouci jsou fuj"?
Když bych dítěti tvrdil, že to chlupaté kotě, se kterým si hraje, je nebezpečné a že z něj mám strach, začne se taky bát?

Rekl bych, ze pokoutnik domaci, mozna stajovy.

A k diskuzi ohledne kousnuti. On i pokoutnik umi bolestive kousnout. Pro pavouka je ale vyroba jedu velmi energicky narocna a velmi, velmi s nim tedy setri. Aby vas kousnul, nestaci ho ani chytnout. Musite ho vzit do dlane a pomali mackat,aby se citil opravdu velmi ohrozen. Pak kousne...ovsem pokud je mensi, nemusi prokousnout kuzi. Pokud ji prokousne, prijemne to nebude, smrtelne taky ne. Nicmene sance, ze vas pokoutnik kousne ja vazne mala. Jak rikam, do nej nestaci ani rypnout...a mozna se necha i rozmacknout,aniz by kousnul. Jsou to blbci :)

Dale u nas dokaze kousnout i krizaci ci tresavky. A osobne jsem dostal kousanec od zaprednice. Nic prijemneho, ale pokud neni nejaka neprimerena reakce, pak ani nic vyznamneho. Asi jako kdyz bodne vosa. Obtezuje to, ale clovek normalne dal funguje.

Obecne ale plati, ze pavouci setri jedem a jejich agresivita je naprosto minimalni. Kousnou jen pri velkem ohrozeni. Plytvat cennym jeden na nejakyho prerostlyho prudice se nevyplati :) Vydesena z nich byt urcite nemusis a pokud to je problem, nekoho pozadej, aby se jich zbavil. Ale brzo tam budou jini...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru