Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Reálné dopady tzv. migační krize

Mají migranti na tento nárok? Jsme my povinni se o něj dělit?

No, já myslím že ano. Nikoli v tom duchu, v jakém ty otázky pokládáš, ale jsme signatáři jistých mezinárodních dohod, ve kterých se mimo jiné zavazujeme poskytnout pomoc za určitých přesně specifických podmínek člověku z jiné země, pokud nás o ni požádá. Ty specifické podmínky určují, má-li na tu pomoc nárok. Z právního hlediska toho člověka prostě nemůžeme odmítnout s komentářem "my tu žádné muslimy nechceme". To bychom nežili v právím státě. A dle mého je logické, pokud tedy takové osobě pomoc poskytnu (neb jsem se k tomu dobrovolně zavázal - například i z důvodu historické zkušenosti, kdy po dlouhá období naši vlastní občané takovou pomoc v zahraničí žádali), tedy že mu umožním (dočasně) žít plnohodnotný život v mé zemi, budu se ze všech sil snažit, aby tu byl co nejvíc platný, aby mě jen nestál peníze, aby je také vydělával. K tomu se hlavně musí naučit jazyk (v Německu po večerech dobrovolníci učí uprchlíky neměcky naprosto nezištně) a musí získat povědomí o našem právním systému a obyčejích, aby se vyvaroval co nejvíce konfliktům. Pokud se nechce přizpůsobit (tím nemyslím zrovna, že ženy nebou nosit na hlavě žádné šátky, to je naprostý nesmysl), pak tu máme represivní složky, soudy a zákony, které platí pro všechny stejné.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat