Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rostou?

:-)
Kříště znám jen z obrázků, stejně tak satana. Co už jsem občas našel, je hřib peprný, ale zatím jsem ho do košíku nepřihodil - poprvé se mi přece jen nezdál, tak jsem už v lese trochu ochutnal...... :-x
Co nacházíme běžně (i když letos ne), je hřib žlučník. To je vždycky k posrání, je jich na jednom fleku celá kolonie a nikdo není ochotný je sebrat, takže v lese straší a nasírají lidi klidně měsíc. Oni dlouho vydrží v hezkém stavu..
Pokud jde o kováře, tak v kraji mého dětství nerostli, tudíž jsem je znal sice z obrázků, ale reálně vůbec. No a přestěhovali jsme se. A prvního kováře jsem našel až někdy v pětatřiceti. Tak na to mřu a říkám si - no, je to hřib. Modrá. Dobře, modrá, satan by to bejt neměl... modraj vůbec satani? Táta říkal, že když to modrá, je to jedlý... (Až později jsem se dozvěděl, že modrá i kříšť, tudíž kříště neznal asi ani táta.) Tak ale co teď s tou houbou, proč je zespodu červená? Jak a kde vlastně je přesně červenej satan? Jako houbař "co neznáš jistě, nesbírej" s sebou atlas netahám...
Chodím po lese s tou houbou v ruce a je mi líto ji vyhodit. Až jsem potkal nějaký místňáky - místňáka poznáš, běhá po lese tak, jak vylezl z traktoru. A zásadně nemá proutěný košík, znak houbaře "užívám si to" ale nějakou igelitku (i když to je na houby nevhodné), košík ukradenej v místní sámošce, nebo prostě bundu od montérék se svázanýma rukávama.
Fajn budu, za blba: "Prosím vás, našel jsem tadytoho hřiba a fakt nevím, co to je zač. V životě jsem takovou houbu nenašel." Mrkne na to ze tří metrů a řekne: "No jo, kovář." " Je to jedlý?" "Samozřejmě." a kouká na mě jak na nesvépravného. "Jé, děkuju, to víte, já nejsem z tohodle kraje, my se přistěhovali a u nás tohle opravdu nerostlo." a ještě jednou děkuji za mykologickou poradu.
Zjevně si podle výrazu myslí, že jsem se přistěhoval odněkud z blbákova, nebo se chci jen vytahovat, že jsem našel houbu, ale já od té doby poznám a sbírám kováře.... :-)

A v klidu, loni jsem měl jednou houbovou polívku. A to jsem stál nad manželkou, když těch pár hub čistila a převědčoval ji, že těch pár červíků do polívky dobrý. Tak jsem se na tu polívku těšil.
Jinak jsme nenašli/nenasbírali nic.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat