Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Sledujete psychicky naruseneho greckeho premiera?

Najdi si žebříčky a srovnání například "složené daňové kvóty" nebo kdy v kterých zemích je tzv. "den daňové svobody"...

Já pořád nemůžu přijít na to, proč je spousta lidí tak hrozně rádo okrádána takovou mírou zdanění a omezována stále větším a větším utahováním šroubů, co se osobní svobody a s tím spojené odpovědnosti týče, s tím, že má jakési "jistoty", místo toho aby věřili sami sobě a vzali zodpovědnost za svůj život více (nikoliv úplně, anarchii tady přece neprosazuji) do svých rukou...
Nějaká "záchranná síť" pro lidi, kteří se o sebe objektivně nedokáží postarat je jistě ne potřebná, ale přímo nutná, nicméně rozměrů, kterých to nabývá a směr, kterým se to ubírá, se mi prostě nelíbí...
Proč je tedy vlastně člověk "myslící tvor" na nejvyšším stupni vývoje, když se sám zříká odpovědnosti se o sebe postarat a velmi rád, řekl bych až servilně, vkládá svůj osud do rukou jakéhosi "státu", respektive věří v to, že jen z titulu toho, že je člověk o něj prostě musí být za každých okolností postaráno...?
Nedegeneruje nás to vlastně jako živočišný druh? Mně právě připadá, že ano a to poměrně nemálo...

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat