Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ombudsmanka Anna Šabatová říká, že odmítnout pronajmout někomu byt jen proto, že je Rom, nelze.

Zájemce o byt nesmí být podle antidiskriminačního zákona odmítnut nejen kvůli původu, ale třeba i kvůli světonázoru. Když se mi přihlásí jako zájemce o byt neonacista, mám právo ho jako odpůrce neonacismu odmítnout?
Nezlobte se, nebudu se pouštět do dalších právních úvah. Vždy vycházím z nějaké konkrétní situace, jak se odehrála.

Ale není to důležitý příklad, jak lze antidiskriminační zákon vykládat a jaká práva mají majitelé bytů?
Nebudu se teď k tomu vyjadřovat. Až budu mít nějaký konkrétní příklad, tak ho budu posuzovat a analyzovat podle toho, jak se odehrál.

Jinými slovy, jsem pěkná PÍČA která si přihřejvá polívčičku u romské populace a ostatní problematiku která se týká toho samého zákona neřeší. Chudáci pronajímatelé. Kurva je to jejich barák, tak je snad na nich, co za individua tam chtějí/nechtějí mít ubytované. Ať si zkusí ta kráva ubytovat u sebe nějaké pochybné existence. Bože, ta naše společnost jde do prdele mílovými kroky. :x:

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat