Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to celkem smutné, ale když dostaneš polského průvodce mluvícího česky(nebo slovensky), nasměješ s…
Dody 30.05.2015 15:52
Dody
A ty umíš polsky alespoň tak, jako ten Polák česky?
IQ37 30.05.2015 15:59
IQ37
Nuty to vystihl přesně. Ty mě hlavně zase nezapomeň nařknout z nějaké nenávisti ;-)
Dody 30.05.2015 17:23
Dody
Tak ono české "Ř" dělá problémy všem cizincům. Když jsi takový odborník, tak bys mohl vědět, že Polá…
IQ37 30.05.2015 18:03
IQ37
Polština má také (i když trochu jinak vyslovované) "ř". Rz. Třeba (jméno) Małgorzata Kostrzak čteš z… nový
L-Core 17.06.2015 15:51
L-Core
Děcka, já jsem tam byl. Jelikož pracuji v tiskárně a dělali jsme zrovna knížku o Osvětimi, řekli jsm… nový
paulpol 18.06.2015 16:31
paulpol
Dakujem za info nieco v taketo som dufal ze sa od niekoho dozviem. poslední
kingdomcome1 18.06.2015 23:48
kingdomcome1

Je to celkem smutné, ale když dostaneš polského průvodce mluvícího česky(nebo slovensky), nasměješ se jak něco. Např. když říkal, že "v tomto vychlazovacím tábože byly vychlazeny desetitisíce" nemohl jsem se tomu nesmát (samozřejmě tiše v rohu, ne přímo před ním). RIP poláci snažící se mluvit česky...
11/10 by navštívilo "vychlazovací" tábor znovu ;-)
Jinak fajn baby ty polky, co jsem tam potkal. Fajn pokec :-)

Tak ono české "Ř" dělá problémy všem cizincům. Když jsi takový odborník, tak bys mohl vědět, že Poláci vyslovují hlásku H jako Ch (namísto Halina je to "Chalina"). S tou polštinou jsi nějak zamrznul... Takže tě nenařknu z nenávisti, ale z hlouposti. Spokojen?

Děcka, já jsem tam byl. Jelikož pracuji v tiskárně a dělali jsme zrovna knížku o Osvětimi, řekli jsme si s kamarádama že tam zajedeme. Zajímám se o 2. světovou, filmů jsem viděl stovky, ale ta atmoséra na místě se nedá srovnat s žádným filmem. Ta smrt více než milionu lidí tam prostě visí ve vzduchu, a nahání vám husí kůži. Ten pocit nejde popsat, musí se to zažít. Byli jsme tam na podzim, a havrani, kterých tam bylo mraky tu atmosféru dotvářeli. Je to už pár let, ale z hlavy to asi nikdy nedostanu. Myslím, že člověk který tam zavítá, už by měl mít srovnané v hlavě určité životní hodnoty, takový školní zájezd si z toho určitě moc nevezme.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru