Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Správný postup - vystavení neschopenky

Ahoj.

Zajímal by mě správný postup, při vystavování nemocenky.
Ještě jsem snad pořádně nebyl nemocný, tak nevím, jak správně postupovat.

Chytla mě angína, jako trám, tak jsem šel k obvoďačce.

Té jsem řekl, ať mi napíše neschopenku na týden.
Při tom jsem se zmínil, že se pokusím vzít si na tu dobu dovolenou, aby se mi nekrátil plat.

Jak to uslyšela, tak vehementně prohlásila, že to teda vypisovat zbytečně nebude!
A neschopenku mi nedala. Prej, že když mi tu dovolenou nedají, tak ať za ní, v nemoci, zase dojedu
a pak že mi ji laskavě vystaví.

V práci jsem zrovna nikoho nezastihl, tak jsem do poslední chvíle nevěděl, jak to bude.

Naštěstí jsem dovolenou dostal, ale marodit musím ještě celý tento týden.
A to už si vyčerpávat dovolenou nebudu! Prostě půjdu na neschopenku tento týden.
Od sestry jsem se dozvěděl, že neschopenku lze standardně vystavit maximálně na 3 dny zpětně.

Takže tam budu muset jít nejpozději ve středu, aby to pokrylo už od začátku tento týden.

Chtěl jsem se zeptat, jak správně postupovat a řešit tyto situace?
Postoj obvoďačky mě překvapil. Postupovala správně?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud jsi nemocný a lékař si myslí, že bys měl doma ležet a léčit se a vystaví ti neschopenku, tak j… poslední
Yarda 25.06.2015 19:22
Yarda

Pokud jsi nemocný a lékař si myslí, že bys měl doma ležet a léčit se a vystaví ti neschopenku, tak ji pošleš zaměstnavateli a jdeš se domů potit - na to máš nárok. Ale pokud si chceš vzít na to stonání dovolenou, zaměstnavatel ti ji nemusí povolit.
BTW: Neschopenka se nevystavuje na týden, ale lékař ti určí, že za týden máš přijít na kontrolu a pak ti neschopenku podle své úvahy ukončí nebo tě ještě nechá stonat.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru