Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zákaz vstupu v outdoorovém oblečení, hlásá nálepka na dveřích obchodu

http://archiv.ihned.cz/c1-63150820-zakaz-vstupu-v-outdoorovem-obleceni-hlasa-nalepka-na-dverich-obchodu

Já rozhodně souhlasím. Vytahané mikiny, kalhoty s rozkrokem u kolenou, tepláky, ponožky v sandálech apod. to je prostě otřes. Typický český Pepíček bude sice namítat, že na tohle nemá peníze a že trička jsou pohodlnější, ale to je samozřejmě nesmysl. Dobře padnoucí oblek či košile jsou pohodlné a mají velkou výhodu v tom, že sluší prostě každému. Myslím, že by opravdu nebylo na škodu kdyby se Češi (především muži) lépe oblékali. Jaký je váš názor?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dnes jsem viděl na autobusovém nádraží Na Florenci mládence a dívenku, měli gatě oblečené tak, že op…
Yarda 10.03.2015 20:06
Yarda
Co by tim sledovali? Prostě je to móda. Někomu se líbí outdoor, někomu kalhoty u kolen. Mě se třeba…
aaaaaaaaa 10.03.2015 20:15
aaaaaaaaa
Ale tady přece nikdo dvojím metrem neměří, jen se ptá (bez jakékoliv kritiky), co to má za účel ;-)…
L-Core 10.03.2015 20:26
L-Core
Znělo to dost kriticky resp. zní mi to dost kriticky.
aaaaaaaaa 10.03.2015 20:43
aaaaaaaaa
Znelo to uplne normalne a i kdyby to znelo kriticky, tak je jen jeho vec, co si o tom mysli. Jestli… nový
Radek 16.03.2015 15:03
Radek
:-* nový
aaaaaaaaa 16.03.2015 17:51
aaaaaaaaa
:-* nový
icepower32 16.03.2015 19:01
icepower32
Jde taky o to, jak to ten oblečený bere. Buď mu na oblečení nezáleží, akorát chce být oblečený tak a… nový
Yarda 16.03.2015 21:06
Yarda
Al Capone může být spokojen :-) Ve Švédsku provedli sociální experiment, viz http://www.novinky.cz/… nový
L-Core 09.07.2015 19:35
L-Core
To snad nemůže nikoho překvapit. Jedno takové místo, kde se vždycky vyplatí mít kvádro a šlajfku jso… nový
jirka44 09.07.2015 19:58
jirka44
To se mi treba libi jak v nejakych zahranicnich skolach maji predepsany odev. Skoda ze to u nas neni… nový
Al Capone 10.07.2015 12:58
Al Capone
To má svou logiku, školní uniformy. Aby se bohatší nemohli vymezovat vůči těm méně majetným - jak bý… nový
L-Core 10.07.2015 14:50
L-Core
Nevím.. Když si vzpomenu na ZŠ, tak oblečení si nikdo nezáviděl. Spíše právě ty telefony. Tehdy ješt… nový
Niko Bellic 10.07.2015 17:44
Niko Bellic
Jo ma a je to dobry duvod. A taky to dobre vypada :-) nový
Al Capone 11.07.2015 15:39
Al Capone
Tak ono je to logicky. Kdyz uvidim cloveka slusne oblecenyho tak mu spise verim, ze treba skutecne z… nový
Al Capone 11.07.2015 15:48
Al Capone
Citát klasika: "Hoďte na něj deku nebo ho zabiju." nový
Yarda 09.07.2015 21:22
Yarda
No rozhodně to bylo dříve na pohled hezčí :-P http://www.novinky.cz/zena/styl/391906-historie-damske… nový
Al Capone 19.01.2016 15:05
Al Capone
Pana Al Capone určitě potěší můj zážitek ze včerejška: Kupovali jsme synovi svatební oblek, manželka… nový
Yarda 29.04.2017 08:09
Yarda
Já měl včera taky módní zážitek. Že lidi běhají po městě a obchodech ve vytahaných teplákách, to už… nový
Prasak 29.04.2017 12:03
Prasak
Cérka asi utekla z nějakého zařízení. Do večerky (pod barákem) chodím běžně v teplákách, do města by… nový
mif 29.04.2017 12:45
mif
Co rovnou do práce,třeba "pracuje" i cestou. Ale s těmi tepláky je to tak. Možná to už někteří pojím… nový
kozakl 01.05.2017 16:42
kozakl
Froté pyžamo je velice pohodlné, je-li používáno jako domácí oděv. nový
L-Core 02.05.2017 08:44
L-Core
U ženských nikdo neví - jedny ani nevynesou koš, aniž by se nenamalovaly, druhý si zajdou v pyžamu a… nový
Prasak 02.05.2017 10:59
Prasak
No pomalu, ale jistě tady budou se mnou všichni souhlasit :-D Teda aspoň v tom, že radši sako než te… nový
Al Capone 02.05.2017 19:11
Al Capone
roky se sešly a nic se nezměnilo. to je pruda. nový
kmochna 04.05.2017 11:19
kmochna
https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/pocatky-modni-policie-odvazna-zena-prolomila-tabu poslední
Al Capone 28.01.2019 08:19
Al Capone

Co by tim sledovali? Prostě je to móda. Někomu se líbí outdoor, někomu kalhoty u kolen. Mě se třeba kalhoty u kolen nelíbí, ale na druhou stranu si tady obhajujete to, že každý si může chodit v čem chce, takže by neuškodilo respektovat i to, že se prostě nikdo rozhodl nosit právě ty kalhoty u kolen. Měřit dvojím metrem by šlo, viď?

Ale tady přece nikdo dvojím metrem neměří, jen se ptá (bez jakékoliv kritiky), co to má za účel ;-)
Napadá mě hnedka několik možností, jedna lepší než druhá, takže raději neuvedu žádnou.

Líbit se něco (může se mi/nemusí se mi) je něco jiného, než když tě někdo do něčeho nutí (bez klobouku a růžových brýlí ti neprodám fusekle). Já si také o některých lidech myslím, že chodí oblečení jako idioti, ale respektuji jejich volbu. Mě to přece neomezuje a jiným se to třeba líbí. Je mi to prostě zcela jedno.

Znelo to uplne normalne a i kdyby to znelo kriticky, tak je jen jeho vec, co si o tom mysli. Jestli to tobe zni kriticky, tak je to jen a jen tvuj problem. Ja kdyz vidim ty trubky, co nosi gate s pasem u kuli a s prdeli u kolen, tak si taky rikam, jestli to maji v hlave v poradku. Musi to byt strasne pohodlny a musi se v tom dobre hybat a chodit, ale kazdej at si nosi co chce. Nicmene me to nezbavuje prava na to, abych si myslel co chci.

No a ja si o lidech, co nosi gate u kolen myslim jen toto - fakt to nemaji v hlave v poradku a navic vypadaji jak idioti. A je mne uplne jedno, ze si nejakej teplej buzik mysli, ze v riflich, v maskacich nebo v teplakach, vypadam pro nej taky jako idiot. Ja ale nebudu trotlovat po svete a zadat, aby se chodilo jen tak, jak si preji tepli metrousci.
Mohlo by to totiz pak dojit tak daleko, ze stejne jako oni nosi gate proklate nizko, ja bych na tech mych buranskych riflich mohl zacit nosit kolty proklate nizko a pak by se videlo, co je pohodlnejsi.

Ty si na sebe hod triko s Che Guevarou, pres to hod slajfku, vem si gate do pul zerdi, na to nahod sacko, mrkni se do zrcatka, prilizni se (ale nezapomen sundat baret) a supitej do spolku s al tupounem.

Jde taky o to, jak to ten oblečený bere. Buď mu na oblečení nezáleží, akorát chce být oblečený tak aby se moc nelišil od společnosti kde se pohybuje, nebo je mu společnost fuk a oblékne se do toho co má zrovna po ruce. Nebo naopak svým oblečením chce nebo musí něco vyjadřovat, třeba takhle:
http://www.nippur.cz/materialy/pro%20vsechny/Formanek,%20Jaroslav,%20Ukaz%20tvar,%20Respekt%2009-2010.pdf
nebo třeba takhle:
http://vyznam-slov.yin.cz/j/jarmulka/

A protože ty kalhoty na půl žerdi jsou vidět častěji než aby to byla náhoda (třeba že oblečenému upadl knoflík a jde si ho domů přišít), tak mne napadá, jestli to není znak příslušnosti k nějaké úctyhodné společnosti a nositel kalhot na půl žerdi má nárok, aby ho ostatní zdravili jako první a v tramvajích ho pustili sednout.

Pana Al Capone určitě potěší můj zážitek ze včerejška: Kupovali jsme synovi svatební oblek, manželka se náhodou dozvěděla o téhle prodejně.
http://www.bandi.cz/kontakty/prodejna-pardubice/virtualni-prohlidka-prodejny-v-pardubicich
tak jsme se tam nechali obsloužit. Udělalo to na mne dobrý dojem, tak mne skoro ani nemrzelo, že jsem ten oblek, košili a boty musel platit - ostatně cena nabyla až tak závratná.

Akorát jsem postrádal, že u východu z místního nádraží nebylo potřeba překonávat vodní příkop. Nebylo by možné ho tam dodatečně vyhloubit?

Já měl včera taky módní zážitek. Že lidi běhají po městě a obchodech ve vytahaných teplákách, to už jsem si zvyknul, ale včera jsem v autě dával přednost na přechodu slečně, která se tam promenádovala v županu a to pod tím vypadalo jako pyžamo. Žádnej špitál okolo nebyl, že by pacientka, tak asi nová móda - z postele rovnou do práce, i na úřad.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru