Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kouzelný kout

V souvislosti s hysterií okolo prolomení limitů těžby na mostecku (které tedy nechci řešit a není to ani předmětem debaty - ale jak chcete) jsem si vzpomněl na jeden kouzelný kout. Jedná se o vesničku Hora Svaté Kateřiny.
(Souvislost s limity je ta, že pokud by došlo k těžbě v Horním Jiřetíně, byla by zrušena nejkratší přístupová cesta do HSK. Údajně se mluvilo v tomto případě o připojení HSK k Německu.)

A to by byla škoda.
Byli jsme se podívat v Hoře Svaté Kateřiny loni. Jen tak, mají tam rozhlednu a my rozhledny rádi. Pravda, bylo hezké počasí, akorát tak na výlet.
Nádhera. Kytky nám tam připadaly o 50% větší, hezčí a voňavější, než kdekoli jinde (a i byly..). Čmeláci tam lítali s prdelkama velkejma jak můj palec u nohy. Zeleno, kopečkovato, a nádherně. Klid, přišlo, nám, že je to tam jenom samej chatař a trochu se tam zastavil čas. Manželka je astmatička, ale v HSK se cítila jak v lázních, lítali jsme tam po těch kopečkách jak magoři. :-)
Komické je, že k mosteckým povrchovým dolům je to přes kopec a do Litvínova(!) vzdušnou čarou osm kilometrů...

No, byli jsme docela překvapení a HSK je kout, kde bych si představoval, že bych se mohl vyskytovat v důchodu...

Jak jste na tom s kouzelnými kouty vy? Určitě nějaké máte.

http://www.mapy.cz/zakladni?x=13.4401664&y=50.6019951&z=12

Předmět Autor Datum
Kaňon , ve kterým teče Punkva.
Prasak 02.02.2015 18:34
Prasak
je take miestecko v Stiavnickych Horach. Kde nepoviem, kym ten svoj vysneny penzion neotvorim...
Qet 02.02.2015 21:01
Qet
Mám. Nejeden. Třeba Rabštejn nad Střelou. Malé kdysi městečko (nyní část města Manětína) v údolí říč…
Dale Cooper 02.02.2015 22:21
Dale Cooper
Celé "moje" Valašsko. Je tu krásně celý rok, akorát nesmíš být sračka (nesnadný život zde panuje :-)…
mif 02.02.2015 22:28
mif
Obcas te po Javornicich prozene medved, to zname. ]:)
RedMaX 02.02.2015 23:00
RedMaX
Náš Brtník?
Moas 04.02.2015 06:18
Moas
Přes léto Jaunpass (horský průsmyk ve Švýcarsku). Opravdu božský klid! Cesta tam vede, hotýlek a zák…
L-Core 02.02.2015 22:46
L-Core
Pohori na Sumave Ale nejkrasnejsi to tam bylo tesne po 89, kdy se stahli vojaci a jinak tam jeste n…
RedMaX 02.02.2015 23:02
RedMaX
Ono podel jizni Určitě Česká Kanada, okolí Nové Bystřice, Slavonicko. To můžu :-)
Dale Cooper 02.02.2015 23:17
Dale Cooper
Tak zrovna 2 kouty se mi začínají dēlat na hlavē :-) Co se tyče géo lokaloty, tak prakticky celé mé…
CoCoChanel 04.02.2015 07:47
CoCoChanel
mam to kousek do C.E.R.N.u Hernajs, co by za to jiní dali... Už máš objednaný vlastní soukromý stra…
mif 04.02.2015 07:57
mif
Popravdē jsem sem se musel podívat po hlubsím vyznamu slova "strangelet" :-) Jinak uz od puberty jse…
CoCoChanel 04.02.2015 08:19
CoCoChanel
Mno, já jsem fyziku študoval. A u Bolka jsem nebyl (asi bych to nepřežil :-)). Mám co dělat s chřipk…
mif 04.02.2015 08:27
mif
+ Maly bonus, mam to kousek do C.E.R.N.u tak az to prdne, budu mezi prvnímy to mít zasebou. žádný s…
kmochna 04.02.2015 12:24
kmochna
Ty se smējes, ale takle to ale beztak dopadne :)) (Ale to by jsme sli pod kytky, nebo spís črené dír…
CoCoChanel 04.02.2015 13:12
CoCoChanel
:-D Myslím, že by stálo za to to vidět. I když by to nejspíš byl poslední pohled (sestřelit singular…
mif 04.02.2015 13:32
mif
pánové, klid. :)) uvědomme si, kde se to staví. staví to blembostav (metrostav, co dirigoval o pár…
kmochna 04.02.2015 13:51
kmochna
mife, ty jsi hroznej. :-D co bylo, je, bude a nebude. žádný tachyon se konat nebude z pohledů driver…
kmochna 04.02.2015 17:06
kmochna
Dneska jse m tam zajel, chteli jsme z inverze pryc a videt slunicko. Musim rict, ze teda v zime tam… poslední
JR_Ewing 15.02.2015 19:04
JR_Ewing

Mám. Nejeden.
Třeba Rabštejn nad Střelou. Malé kdysi městečko (nyní část města Manětína) v údolí říčky Střely. Nádherná příroda za humny.
Pak například malé město Polná u Jihlavy; zde stojí čas a je to tak dobře. Tam by se mi líbilo bydlet... Někdo řekne, tuctové malé město. Ale něco tam prostě je.
Obě místa jsem navštívil snad desetkrát. V létě, v zimě. Krásná kdykoli.

Přes léto Jaunpass (horský průsmyk ve Švýcarsku). Opravdu božský klid! Cesta tam vede, hotýlek a základní obchod tam taky je. Asi bych tam měl menší statek, pár krav, normálně by mě bavilo být s nima celý den někde na horské louce. Internet tam snad funguje.

Tak zrovna 2 kouty se mi začínají dēlat na hlavē :-)
Co se tyče géo lokaloty, tak prakticky celé mé okolí, proto jsem se také usadil zde " franche comte / paysage "
+ Maly bonus, mam to kousek do C.E.R.N.u :-D tak az to prdne, budu mezi prvnímy to mít zasebou.

Popravdē jsem sem se musel podívat po hlubsím vyznamu slova "strangelet" :-)
Jinak uz od puberty jsem tvrdil, ze není "díra" jako "díra"
A ty jako valach, uz byla u Bolka na farmē? Ja jen jednou nekdy pred +- 18-19 lety, mēl tam takovy 2 velky psy + nepríjemná obsluha, taková protivná zenská tam byla.
V 16 letech jsme s kamaradem projeli velkou část jízní moravu na stopa, také ze jsme navstívily pohostinstvy
Od vás mám rád Roznov.

:-D Myslím, že by stálo za to to vidět. I když by to nejspíš byl poslední pohled (sestřelit singularitu).

Ono vlastně těžko říct. Podle "naší" fyziky je schopnost absorbovat jakoukoliv energii kvantovou singularitou neomezená (do stavu nasycení a následné sublimace/vypaření). Zajímavý teoretický problém, budu nad ním hloubat :puff:

pánové, klid. :))

uvědomme si, kde se to staví. staví to blembostav (metrostav, co dirigoval o pár penízků víc tunel blanka). trošku se to prodražilo, že? jen na základovku na eli údajně padlo cca. 6 tisíc kubíku spěšl. betonu (beton byl těžkej jako prase, takže mix vozil míň= víc peněz za dopravu) v kuse tři dny a tři noci.

pokud si vzpomenete na soudní průtah s blankou - tak taky snad očekáváte soud.

když si vzpomenete, že kvůli pár bankovkám byla praha v exekuci....

také zlaté padáky kdejaké svini...
---
tak to zase reálně neberte. z flinty se střílet nebude, protože nebude na náboje. viz cern v polsku- teď to je sklad krámů- trochu luxus, co?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru