Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nový a nový mobily - co to opravdu přináší uživatelům?

Výrobci mobilních telefonů neustále chrlí na trh nový a novější modely šíleným tempem, každou chvilku nějakej výrobce ukáže světu svou novou vlajkovou loď, která se pyšní milionem parametrů a technologií. Co z toho však koncoví uživatelé opravdu ocení a použijí? 99% majitelů smartphonů svůj mobil nevyužije ani na 90% z toho, co to umí.
Takže co obvykle přináší nový modely telefonů?
- větší rozlišení
- vyšší výpočetní/grafický výkon
- více uživatelské paměti
- někdy lepší foťák, i když jen málokdy to fotí opravdu dobře
Toto vše uživatelé obvykle poznají, případně využijí. Co však dále je v těch nových mobilech tak zajímavýho, aby to někoho donutilo letět si to hned koupit? Za zajímavý považuju NFC, jenže zatím nikde nevidím reálný využití. Ostatní, jako navigace, bluetooth, dual SIM, to vše je starý a známý.
Zato baterie jsou furt ve stejných sračkách, takže výdrž telefonů je jeden, až dva dny.

Debata je o dotykových smartphonech.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Stále trvám, že telefon má být telefon a počítač počítačem. Vše mezitím, jsou pro mě jen drahé hračk…
M-Pol 18.01.2015 07:24
M-Pol
Souchlast. Když si potřebuju zavolat, netřeba mi k tomu placka jak plácačka na hmyz s denní výdrží.…
mif 18.01.2015 09:32
mif
Internet v kapse kdekoliv není vůbec blbá věc.
Prasak 18.01.2015 10:27
Prasak
Je to tak. Blbá věc ovšem je, že výrobci jaksi zapomínají na "kapesnost" těchto zařízení. Pohodlné n… poslední
Moas 20.01.2015 12:33
Moas

Souchlast. Když si potřebuju zavolat, netřeba mi k tomu placka jak plácačka na hmyz s denní výdrží. Razím tezi jednoduchých separátních přístrojů. Ale nikomu to neberu. Výjimka jsem spíš já - chci prostě telefon s dlouhou výdrží, čitelným displejem (klidně monochrom), nejlépe v "protiatomovém" provedení (outdoor, vojenský design). Víc mi netřeba.

Je to tak. Blbá věc ovšem je, že výrobci jaksi zapomínají na "kapesnost" těchto zařízení. Pohodlné nošení pro mě končí u cca 4.5" zařízení a naprosto mi stačí i 4".
Výkonu to má na rozdávání, pokud tedy člověk nemá Androidí lowend nebo Šoňmi Hoňmi nezmršil optimalizaci.
Stejně tak jsem vůbec nepobral, proč by měl mít telefon fullHD rozlišení a podobné perverznosti.
No a ta baterka... Zdá se, že THL 4000 a THL 5000 jdou správným směrem ale dokud se nezačne masově aplikovat jakákoliv vylepšená technologie umožňující ukládat náboj s vyšší hustotou tak se obávám, že jsme stále ve slepé uličce.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru