Předmět Autor Datum
[reznicky-nuz-spalkovy-315-nh-20-mikov-37.jpg]
Dale Cooper 21.11.2014 21:46
Dale Cooper
[17106-image2-png] Dovolil jsem si vložit obrázek z tera poradny.
karel 21.11.2014 21:51
karel
Když někdo chová aligátora, tak musí pro něj taky hledat přirozenou potravu. Pěkný inzerát. :-)
IQ37 21.11.2014 22:58
IQ37
Jj,to už mě taky napadlo,ale co ochránci zvířat...! :-D
delfi 21.11.2014 21:53
delfi
Co oči nevidí, srdce nebolí.
Dale Cooper 21.11.2014 21:54
Dale Cooper
jiné řešení nemáš?
delfi 21.11.2014 21:55
delfi
Cévkování?
IQ37 21.11.2014 22:54
IQ37
Pořídit jim paní nebo psa na hlídání.
karel 21.11.2014 23:00
karel
Tak sis je neměl(a) pořizovat. Když něco chceš, musíš se o to starat. Když to nedokážeš, měl(a) sis…
Chocholoušek 22.11.2014 00:37
Chocholoušek
- Mozna je zkusit vic vencit. - Videl jsem na to specialni prostredek ( nevim ci ve forme pudru ci t…
CoCoChanel 22.11.2014 01:01
CoCoChanel
Hmm... On ale i pes, který je celý den zavřený a čeká na páníčka musí "na hajzl" (odzkoušeno). V tom…
Chocholoušek 22.11.2014 01:06
Chocholoušek
S kočičkama 100% souhlasím :)
L-Core 22.11.2014 07:08
L-Core
To že se kočka dokáže vysrat na jedno místo ale s inteligencí prosím nezaměňujte...
Redsnake 22.11.2014 23:48
Redsnake
A s čím? Snad ne s podmíněným reflexem? :-)
Chocholoušek 22.11.2014 23:50
Chocholoušek
Ono zalezi i na psovi. Ten nas, kdyz uz to fakt nemuze udrzet a je doma, tak jde na dlazbu do sutere…
merlouska 22.11.2014 15:04
merlouska
Venku jsou pořád.S manželem dělame na směny,takže skoro pořád s nima někdo je.Jsou to oba nalezenečk… poslední
delfi 24.11.2014 11:56
delfi
Stačilo by je naučit to nedělat a když už, tak jim dát noviny jako záchod. Nebo je venčit pořádně a…
Taria 22.11.2014 13:44
Taria
Psí kusy - specialita šéfa kuchyně.
mif 22.11.2014 15:05
mif
A co třeba takhle zadat do pana Gůůgle třeba toto? " jak odnaučit psa čurat v bytě " Těch věcí jak s…
Freemason 22.11.2014 16:09
Freemason
Ses imbecil, ve vsech pripadech. Mam na mysli vyznam toho slova jako diagnozu, ne nadavku. Existuji…
Radek 22.11.2014 18:04
Radek
Psi nemaju co v dome robit tak si tu nevylievaj svoj plod zlosti kup si knihu nieco si o nich nastud…
kingdomcome1 23.11.2014 11:32
kingdomcome1
V domě, pokud má k dispozici výběh okolo, proti psům nic nemám. Ale chovat psy v bytě je hovadina. P…
Prasak 23.11.2014 14:42
Prasak
No jak se to vezme. Ono dost zalezi na okolnostech. Mam kamaradku, ti meli v byte na sidlisti vymars…
merlouska 23.11.2014 17:16
merlouska
Dům bez zahrady/výběhu = byt. Pes potřebuje výběh. Zvláště větší plemena.
Prasak 23.11.2014 17:44
Prasak
Vy jste mi, ale chytráci? Kolik psů jste v životě měli a jak se o ně starali? Není problém jestli j…
Freemason 23.11.2014 21:22
Freemason
Problém je v tom, že v bytě se psovi spousta majitelů prostě nevěnuje. Akorát je vyvenčí na čtvrt ho…
Prasak 23.11.2014 21:31
Prasak
Pes v byte/dome potrebuje volnost ked vidim v meste ak si panko nesie na voditku zleniveleho tucneho…
kingdomcome1 23.11.2014 22:03
kingdomcome1

- Mozna je zkusit vic vencit.
- Videl jsem na to specialni prostredek ( nevim ci ve forme pudru ci tekutiny) ktera se aplikuje na ty mista kde si ulevuji. Melo by je to odpuzovat.

- Udajne funguje i horcice, nebo mlety pepr, nevim nezkousel jsem.

Venku jsou pořád.S manželem dělame na směny,takže skoro pořád s nima někdo je.Jsou to oba nalezenečkové,takže opravdu nevíme jak s nima bylo u minulých majitelů nakládáno.S tím pepřem jsme to zkoušeli a opravdu to funguje,ale to by jsme ho museli mít rozsypaný všude a když si vezmu,že se u nás vytírá několikrát denně...Teď jsme se ujali jedné kočičky a ta je bezproblémová.Máme rádi zvířátka,udělali bychom pro ně první-poslední,ale to očůrávání je dost problém!

A co třeba takhle zadat do pana Gůůgle třeba toto? " jak odnaučit psa čurat v bytě "
Těch věcí jak se tyhle problémy dají vyřešit je několik, bohužel si je už nepamatuji abych ti tady nějaké popsal, A také to i záleží na situaci.
Jak jsou staří, jak to u vás funguje co se týče smečky atd. Pokud nejsi vůdce smečky tak to bude asi těžká práce.

Ses imbecil, ve vsech pripadech. Mam na mysli vyznam toho slova jako diagnozu, ne nadavku. Existuji jen dve moznosti. Delas si z toho tady prdel = ses imbecil. Nedelas si prdel, opravdu jsi premyslel psa podrezat = ses imbecil, dokonce tuplovanej, protoze si poridis neco zivyho, co ses schopnej kvuli sve neschopnosti zabit.

V domě, pokud má k dispozici výběh okolo, proti psům nic nemám. Ale chovat psy v bytě je hovadina. Pes potřebuje výběh a držet je celý dny doma je prostě jak zlatá klec. Jedni sousedi mají v bytě kolii. Sice neštěká, ale je mi líto toho psa, ten se musí hodně nudit.
A to samý platí pro kočky, pokud tedy nejde o takový ty přešlechtěný a zdegenerovaný plemena, který jsou vhodný jen do baráku/bytu. Obyčejná kočka domácí se taky potřebuje toulat po venku.

No jak se to vezme. Ono dost zalezi na okolnostech.
Mam kamaradku, ti meli v byte na sidlisti vymarskeho ohare, pak se jeji rodice i se psem prestehovali do domecku se zahradou. A ta kamaradka rikala, ze si mysli, ze ten pes byl stastnejsi v tom byte, protoze s nim chodili kazdy den treba na 2hodinovou prochazku a zbytek dne ten pes proste v byte prospal. Ted ma dum se zahradou, ale vzhledem k tomu, ze je tam vic prace na baraku, tak nemaji tolik casu chodit se psem na dlouhe prochazky, takze ten pes si v podstate pohorsil.
Dalsi kamaradka ma otce v duchodu, ten mel psa .. sice v dome bez zahradky, ale na vesnici, kde bylo urcite kam chodit ... a venceni ve stylu 15 metru tam, 15 metru zpatky a sup domu... neni divu ze pak ten pes byl tlustej, nemocnej a umrel driv nez kdyby mel "normalni" peci.

Dospelej pes proste obvykle v nepritomnosti panicka chrni a obzivne az kdyz panicek prijde domu :-) To uz je pak skoro jedno, jestli spi v byte nebo v dome, ne? Spis je fakt podstatne, jak se mu ten panicek venuje, jestli s nim chodi na prochazky (a ne jen obejit barak) atd.

Vy jste mi, ale chytráci? Kolik psů jste v životě měli a jak se o ně starali?

Není problém jestli je pes v bytě nebo není, to co tady plácáte jsou alibistické kecy.
Jistě není zrovna ideální obrovský pes do malého bytu či garsonky.

Nicméně to nejpodstatnější je kolik věnujete tomu psovi času a jak se mu věnujete. To že máte barák se zahradou a psa vypustíte na zahradu, neznamená že pes netrpí.

1) Pes je společenské zvíře. Proto tvoří smečky a mají hierarchii.
2) Potřebuje pohyb, kontakt a nové podměty.

Takže pro psa je rozhodně lepší být v bytě a dostatečně se mu věnovat a věnovat mu dostatečně dlouhé venčení, než ho vypustit jen na zahradu a dát mu tak maximálně nažrat.

Problém je v tom, že v bytě se psovi spousta majitelů prostě nevěnuje. Akorát je vyvenčí na čtvrt hodiny a fertig. Přes den je pes doma sám a trpí víc, než by se sám proběhl po zahradě a sledoval dění venku. Další věcí je, že majitelé svý čokly venčí obvykle v blízkým okolí baráku a při hustotě psů na sídlišti se pak člověk bojí vybočit z chodníku, aby nevyfasoval na podrážku nějaký to eňo.

Vy jste mi, ale chytráci?

Špatná interpunkce, když jsme u těch chytráků :-P

Pes v byte/dome potrebuje volnost ked vidim v meste ak si panko nesie na voditku zleniveleho tucneho psika ktoreho ledva taha po chodniku je mi ho fakt luto.... Su to ludia ktori vecsinou byvaju sami a potrebuju byt s niekym tak si zaobstaraju psa ale neuvwdomuju si to ak ten pes trpi lebo nema volnost... psi potrebuju po celi den volnost... tak isto keby nas tak niekto zavieral neviem neviem co by sme robili.... je to sice zviera ale taktiez ma zivot ako ludia....darmo sa mu niekto venuje ked ten pes pocituje uzkost

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru