Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tehdy a teď

Ano vím o tom a na to spoléhají kapitalisti a i to má své hranice, které se dle mého blíží.
A ty lidi nechápu. Když jdu nakupovat, tak sleduji jak nakupují oni. Ted vyjmu důchodce, protože tam se často ani nedivím.

Pak jsou tací, kteří si mohou dovolit i to dražší jídlo, ale proč by to dělaly, když se mohou k prasknutí nacpat těmi odpadky a co nesní pak vyhodí do popelnic. Ani za tehdejšího režimu jsem neviděl tolik vyhozených potravin co vídám dnes.

Pokud si hledám práci tak mě více než mzda zajímá to jaký je tam kolektiv a jaká je ta společnost.
A to jestli mě ta práce bude, alespoň trochu uspokojovat a bude se dát v ní přežít.
Samozřejmě i mzda je pro mě důležitá, ale spokojím se s přiměřenou mzdou, ze které budu moci slušně žít a ne živořit.
Momentálně zkouším hledat práci na částečný úvazek a nebo 8 hodinovou pracovní dobu, ale nic není nebo nenacházím.

Kdybych měl rodinu nevím co by se mnou bylo a jak bych žil? Bylo by to pro mě obrovské dilema. A to je právě to vydírání systémem, zodpovědný živitel rodiny si netroufne něco odmíntout i když to v podstatě zasahuje jeho lidská práva a neuvědomuje si ani to, že tím tomu systému napomáhá. A to vidím jako špatné, češi moc při sobě nedrží a pokud se to jich samotných netýká tak je to nechává lhostejné.

A bohužel máte pravdu, český člověk je taková jakási vyjímka. Typická závist a pohodlnost, je lepší mlýti pantem než něco konati.

Trefné je toto pořekadlo: "Soused vlastní kozu a druhý čech ji nemá a tak mu ji závidí. A místo aby si pořídil vlastní kozu tak si přeje aby pošla ta sousedova koza."

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat