Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tehdy a teď

Já osobně jak již jsem se vyjádřil netvrdím, že byl socializmus fajn, ale ani úplně k zahození, alespoň některé jeho části.
"Komunismus je utopie."

Zvláštní je že po pádu v 89 byl náš státní dluh minimální? A měli jsme dost pohledávek zpět?
A ano ekonomicky to jistě nebylo udržitelné podle toho kam se přesouval vývoj ve světě.
Ale, alespoň bylo tehdy na čem stavět a na čem opravit ekonomiku. Místo toho se rozkradla a hádám, že zase nejvíce v tom mají prsty oni převlečení komunisté, kteří nyní nebyly ničím limitováni a ohrožováni. Za tehdejšího režimu to tak snadno nešlo.

Čínu bych sem nyní už vůbec netahal a myslím, že se jí bojí teď celý západní svět a nevědí jak na ni, protože prakticky vše se vyrábí v Číně a hádám, že patří k nejsilnější ekonomice světa a kdysi se jí ekonomové posmívali.

A pokud to vezmu z pohledu nenáročného člověka, který na sebe nějak neupozorňoval, nebo neměl onu špatnou rodovou historii, tak musím přiznat že tehdy by se mi přeci jen žilo lépe než dnes. Ale tím neříkám, že bych chtěl ten systém zpátky.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat