Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Četba dnešní mládeže

Čtu hlavně literaturu o něčem konkrétním, třeba o videu, HW, programování, servisní manuály k motorce (Jawa) atp. Samozřejmě také články na internetu. Myslím, že tohle také splní ten účel, který popisuješ - získat nějakou slovní zásobu a rutinu v pravopisu.

Ja si uplne nemyslim, ze by to ten ucel splnilo. "Odborna" literatura ma dost specifickou a omezenou slovni zasobu, narozdil od beletrie (samozrejme taky zalezi, jake beletrie). A pravopis ze clanku na internetu.. ehm ehm .. tak urcite :-D Ale jinak jo, tvuj pravopis je v pohode, na nectenare na prvni pohled ani nevypadas.

*******

A co jsem ja cetla v 15, hmm.. jeste ze mestska knihovna v Praze ma archiv vypujcek :-D Takze namatkou par vybranych kousku z doby, kdy mi bylo 15-16 (roky 2002-2003) - a to nepocitam knizky, ktere jsme meli doma, protoze to si fakt nepamatuju.
(ja vim, ze na to se autor neptal, ale kdyz uz to nakousl, tak jsem dostala chut se podivat, co jsem to vlastne cetla)

Cachticka pani (Niznansky)
Canterburske povidky (Chaucer)
Tajny denik Adriana Molea a vsechny dalsi dily (Townsendova)
Pravidla mostarny, Svet podle Garpa a mnoho dalsich knizek (Irving)
hromada detektivek od McBaina
hromada knizek od Ludluma
Dekameron (Boccaccio)
Saman, Rabbi, Tribunal smrti (Gordon)
Vyvoleni, Zebra a jine povidky, Dar Asera Leva, Jmenuji se Aser Lev a dalsi knizky (Potok)
Sakali leta (Sabach)
Uz zase skacu pres kaluze (Marshall)
Ostrov doktora Moreaua (Wells)
Mount Everest (Messner)
Cerveny a cerny (Stendhal)
Svihadlo (Seppala)
Dracula (Stoker)
Devadesat tri (Hugo)
Nema barikada (Drda)
Rocnik jedenadvacet (Ptacnik)
Zabijak (Zola)
Podivny pripad dr. Jekylla a pana Hyda (Stevenson)
Mrtve duse (Gogol)
Muzi v ofsajdu (Polacek)
Jak byt dobry (Hornby)
Otec Goriot, Ztracene iluze, Lesk a bida kurtizan (Balzac)

Jak na to koukam, tak jsem cetla docela dost veci, o kterych jsme se ve skole i ucili (doporucena literatura - nikoli povinna, u nas se to moc nehrotilo) a muzu rict, ze mi to prislo vetsinou jako docela v pohode cteni.

No a z posledni doby .. The Kingkiller Chronicle od Rothfusse (Kronika kralovraha? nevim, jak presne to je v cestine, cetla jsem to anglicky) - dost dobra fantasy, doporucuju vsem, kdo to neznaji.
Milovnikum historickych romanu muzu doporucit Pilire Zeme a Na veky veku od Folletta nebo Katedrala more ci Ruka Fatimy od Ildefonsa Falconese.
Docela fajn je i serie Cherub (Robert Muchamore) .. primarne je to spis cteni pro teenagery, ale me to dost bavilo i kdyz mi bylo 22+ :-D

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat