Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Čokl, kuna nebo liška?

Nějaká sfiňa se mi v noci nabourala do chlívku :x:

Prohryzala/protrhala díru pletivem, otrhala závěs (na noc, aby tam nebylo zima, mám mladé králíky), prohryzala druhé vnitřní dveře (jen síť proti komárům). Vevnitř prohryzala další pletivo do jednoho kotce (u země) a zadávila 3 kusy - které jsem plánoval na 25. výročí sametovky přesunout do mražáku.

Naštěstí jen 3.
Zvířata v jiných kotcích, ve výši nad 1m v pohodě, žádný pokus o dobývání. Kuna by tam lehce vyskočila

Co to mohlo být? Otvor má tak 15cm v průměru. Fotky zevnitř dávat nebudu, je to otřes. Fotka díry do chlívka je v příloze.

Dnes jsem vylepšil dveře, navařil jsem tam nahusto šprušle, že mezery jsou jen 5cm, tím snad už nic neproleze. A lasička by takovou spoušť snad neudělala.

Večer jdu do hospody, kontaktovat místní myslivce. Prý se tu potuluje dost lišek - ale že ta by prohryzala železné pletivo?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
To teda nevím,mám chalupu v kurníku slepice,ve stodole kuny. Nedaleko v bývalém lomu lišky a slepice…
Jarda Harda 17.11.2014 18:18
Jarda Harda
Myslivci tvrdí, že to byli psi. Lišku jsem uvedl jen na začátku v dotazu.
L-Core 17.11.2014 19:30
L-Core
Máš brokovnici, nebo flintu ??? :) ať je můžeš odbuchnut ? poslední
DomekCZE 15.12.2014 20:36
DomekCZE

To teda nevím,mám chalupu v kurníku slepice,ve stodole kuny. Nedaleko v bývalém lomu lišky a slepice jsou všechny,jen myš nikde žádná. Poslední útok provedl na louce dle mamky pochop,dle mě jestřáb.....Myslivci budou tvrdit že u Vás lišky to dělají z důvodu že po odstřelu v zimě mají prachy za kožich.......

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru