Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Gramo je po očistné kúře, plexi kryt jsem vzal autoleštěnkou a pěkně prokoukl. Nakonec si ho nechám,…
Dale Cooper 15.11.2014 09:51
Dale Cooper
Dale Cooper. Koukám, že jsi fanda starší elektroniky. Mám gramo NC 470. Po létech mi vyschl olejíček…
Zerozero 15.11.2014 16:11
Zerozero
NC 470 Odstup, satane :-) Ne, v pohodě. Jen bych to nechtěl seřizovat a nastavovat... Olej bych tam…
Dale Cooper 15.11.2014 20:41
Dale Cooper
Ono tam bylo něco viskózního, při obrácení vzhůru nohama to neteklo. Možná s tím zkusím zalaborovat.…
Zerozero 15.11.2014 22:31
Zerozero
Také to mám rád z černé placky. Tebou jmenované pojmy znám :-) No, pokud tam bylo něco hustého, co n…
Dale Cooper 15.11.2014 22:41
Dale Cooper
Já měl NC 440, s těmi závažíčky ;-) A vyměněnou hlavu, Shure (100 bonů celek, samotná jehla pak kole…
L-Core 16.11.2014 07:51
L-Core
NC 440 Jojo, jedna z nejpovedenějších konstrukcí litovelské Tesly. Dnes, když je to v pěkném stavu,… poslední
Dale Cooper 16.11.2014 12:18
Dale Cooper

Dale Cooper.
Koukám, že jsi fanda starší elektroniky.
Mám gramo NC 470. Po létech mi vyschl olejíček v nádržce antivibračního systému ramínka.
Nevíš čím ho nahradit? Gramo hraje i tak, ale zkusil bych to něčím nahradit. Je to asi něco s větší
viskozitou, aby to tlumilo, ale netuším jakou.
Gramo sice už moc nepoužívám, ale kd:-)yž mě chytne záchvat nostalgie, přehrabuju staré vinyly.:-)

Ono tam bylo něco viskózního, při obrácení vzhůru nohama to neteklo. Možná s tím zkusím zalaborovat.
Má to za účel potlačovat rezonance ramínka na nízkých kmitočtech.
Je to štelovatelné a mám ještě ke gramofonu originál měřicí a nastavovací desku.
Jo tenkrát to byl hi fi přístroj pro skoro fajnšmekry.
Jo, dneska už nikdo neví, co jsou rezonance ramínka, antiskating, pondmetr na přítlak přenosky
a podobné termíny.
Ale mělo to své kouzlo, ta reprodukce touto technikou byla jakási živá.
Člověk při poslechu k tomu musel mít nějaký vztah. Manipulace s deskami, čištění, téměř obřadné
spouštění přenoskového ramínka, štelování gramofonu na optimální vlastnosti.....

Dneska se strčí do ucha sluchátko od MP3, nebo telefonu a je to.
Nebo se strčí do přehrávače flash disk. Nějak to už není ono.

Tak jsem si nějak zavzpomínal, no ta nostalgie ..:-):puff:

Také to mám rád z černé placky. Tebou jmenované pojmy znám :-) No, pokud tam bylo něco hustého, co nevyteklo, tak bych zkusil převodový olej.
Tesla NC 470 byl v mnohém výjimečný přístroj, o tom není sporu. Pravdou ale je, že Tesla vyrobila i lepší přístroje, třeba NC 440, NC 450, NC 500 (kterážto posloužila jako výchozí model pro současné přístroje Pro-Ject) a nebo špatně sehnatelná MC 400.

Já měl NC 440, s těmi závažíčky ;-)
A vyměněnou hlavu, Shure (100 bonů celek, samotná jehla pak kolem 50/60).

Dávno to skončilo někde ve sběrném dvoře. Ještě mám pár vinylů, postupně je po dvacce nosím do antikvariátu (moc je nechce brát), rád bych se toho zbavil sakumprásk, ale nikdo to nechce. Stačí mi mp3.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru