Předmět Autor Datum
Mikrovlnku. Digitální, akorát bez talíře a se spálenou VN pojistkou. Oboje se dalo sehnat.
Prasak 13.11.2014 22:17
Prasak
Já mám zas opačné zážitky... Onehdá dosloužilo bejvalce horské kolo, tak že ho příležitostně odvezu…
Roker 14.11.2014 05:00
Roker
Tak s podobným účelem nechávají lidi věci u popelnic, tedy nikoliv uvnitř. Je jim líto to vyloženě v…
Prasak 14.11.2014 06:00
Prasak
Tak "nechat u popelnic" je zase trosku jiná věc, než nezamcene kolo před hospodou... Stare, ale pouz…
Roker 14.11.2014 06:39
Roker
Akvárko. Velké, sic trochu sešlé, ale plně funkční. Bohužel, máme v něm momentálně jen kytky :-D
Taria 13.11.2014 23:05
Taria
Správný titulek by asi zněl "Co všechno lidi vyhodí II". :-) Vyhazují i manžela/manželku, tak co po…
IQ37 14.11.2014 01:17
IQ37
ale 500 bylo už fuč. Tak to jsi byl, podle mých skromných propočtů skoro 17dní bez večeře... Jeden…
Roker 14.11.2014 01:32
Roker
Máš víc takových nálezů u popelnic? Já většinou, když jdu na procházku, tak se popelnicím vyhýbám :-…
Chocholoušek 14.11.2014 03:06
Chocholoušek
Tak cíleně k popelnicím nechodím. Ale když u nich něco zahlédnu,tak se podívám co to je. No a když t…
Dale Cooper 14.11.2014 05:39
Dale Cooper
Ono to později bude v důchodu bude patologické! Alespoň se nebudeš nudit. :-)
IQ37 14.11.2014 10:06
IQ37
To nebude vadit,místa v domě je a bude hodně :-)
Dale Cooper 14.11.2014 11:52
Dale Cooper
Ten Thomson vážně fungoval? V tomhle tady tak nějak štěstí nemám. Holt asi nežiju v tak bohatém kraj…
Chocholoušek 14.11.2014 14:10
Chocholoušek
Thomson funguje už více než rok a půl,k plné spokojenosti. Byl odložen u popelnic,ve šňůře byl zamot…
Dale Cooper 14.11.2014 16:07
Dale Cooper
Tyjo, já si přitáhnout dom od popelnic nějaký gramec, tak by mě manželka asi vyhostila(vykostila)...
Moas 14.11.2014 07:39
Moas
Taky tak. Proto si to kompenzuju nepopelnicovejma kouskama. :puff:
Kurt 14.11.2014 08:36
Kurt
Tak tak... Já spíše jsem ten co vyhazuje, to co se prostě už nehodí ikdyž je to třeba funkční. Voz…
jvdc 14.11.2014 08:45
jvdc
Tak nejdříve vykostila a pak vyhodila,ne? :) Samozřejmě mám doma nepopelnicový kousek,Teslu NC 500 v…
Dale Cooper 14.11.2014 09:38
Dale Cooper
Můj největší úlovek, čtyři nádherné kuchyňské židle. Sice potahy byli trošku potrhaní, ale sedáky js…
manas 14.11.2014 09:31
manas
Jo to je hezký. Ale člověk k tomuhle musí mít prostě vztah a taky čas. Nejsem člověk co by si věcí…
jvdc 14.11.2014 11:58
jvdc
Náhodou, je to i užitečné. 3R hovoří jasně :-) Reduce-Reuse-Recycle
JR_Ewing 14.11.2014 13:22
JR_Ewing
Židle přišli jak dar z nebes, zrovna jsme s manželkou zařizovali domácnost. U nás ve sběráku dělá ho…
manas 14.11.2014 22:54
manas
Kamarat pritiahol zo smetiska v DE, kde bol robit 16portovy Signamax switch + nejake pc a pod. PC so…
fleg 14.11.2014 14:34
fleg
Tak ono není tajemstvím, že se vyřazené nebo vyhozené věci berou z Německa a tady se prodávají jako…
Chocholoušek 14.11.2014 14:50
Chocholoušek
Aukro je toho plný...
Dale Cooper 14.11.2014 16:08
Dale Cooper
Je, tuším, že třeba Importer.cz to tak dělá.
Chocholoušek 14.11.2014 16:39
Chocholoušek
Tak každé zboží má kupce,ne? Na druhou stranu, repasované kompy jsem měl asi čtyři a? Nic, prostě fu…
Dale Cooper 14.11.2014 17:04
Dale Cooper
Ale výkonnější jo ]:) Třeba věž z tržnice 2x320W či tak nějak podobně, to musí zbourat barák ;-)
L-Core 14.11.2014 18:48
L-Core
To máš pravdu. Moje sestava z letitých komponentů se musí stydět... Zesilovač má jen 2× 110W a váží…
Dale Cooper 14.11.2014 19:15
Dale Cooper
Tak každé zboží má kupce,ne? připomenul jsi mi zážitek ze země, kde zítra již znamená včera: na bar…
jirka44 14.11.2014 18:56
jirka44
Klasika, to bylo kolikrát i v Dikobrazu. Akorát jsem nepochopil, proč kupovat spálenou žárovku. Vždy…
L-Core 14.11.2014 19:09
L-Core
Já nechávám u krmelců vysloužilý HW běžně. Výhoda je, že kontoš leží na hlavním migračním tahu indiá…
mif 14.11.2014 20:11
mif
Problém tohoto řešení je ten, že když indiáni zjistí, že je to k ničemu, tak to nepotáhnou do sběrný…
Prasak 14.11.2014 20:20
Prasak
Odnesou (odvezou: Dříve jsem si myslel, že brzké mizení věcí je dílem magie či nějaké blízké singula…
mif 14.11.2014 20:24
mif
No právě, je to medvědí služba přírodě. Na drobnou elektroniku máme nad barákem kontejner (ale i do…
Prasak 14.11.2014 20:29
Prasak
Snad mě neobviňuješ z nedostatku ekologické empatie? Sám když jdu do lesa, ohnu svá rachitická záda…
mif 15.11.2014 01:37
mif
Gramo je po očistné kúře, plexi kryt jsem vzal autoleštěnkou a pěkně prokoukl. Nakonec si ho nechám,…
Dale Cooper 15.11.2014 09:51
Dale Cooper
Dale Cooper. Koukám, že jsi fanda starší elektroniky. Mám gramo NC 470. Po létech mi vyschl olejíček…
Zerozero 15.11.2014 16:11
Zerozero
NC 470 Odstup, satane :-) Ne, v pohodě. Jen bych to nechtěl seřizovat a nastavovat... Olej bych tam…
Dale Cooper 15.11.2014 20:41
Dale Cooper
Ono tam bylo něco viskózního, při obrácení vzhůru nohama to neteklo. Možná s tím zkusím zalaborovat.…
Zerozero 15.11.2014 22:31
Zerozero
Také to mám rád z černé placky. Tebou jmenované pojmy znám :-) No, pokud tam bylo něco hustého, co n…
Dale Cooper 15.11.2014 22:41
Dale Cooper
Já měl NC 440, s těmi závažíčky ;-) A vyměněnou hlavu, Shure (100 bonů celek, samotná jehla pak kole…
L-Core 16.11.2014 07:51
L-Core
NC 440 Jojo, jedna z nejpovedenějších konstrukcí litovelské Tesly. Dnes, když je to v pěkném stavu,… poslední
Dale Cooper 16.11.2014 12:18
Dale Cooper

Já mám zas opačné zážitky... Onehdá dosloužilo bejvalce horské kolo, tak že ho příležitostně odvezu do sběrného dvora (pojízdné bylo, ale jakési celé rozvrzané, no prostě brak, tak že koupíme nové), no a ji prozřetelně napadlo jestli by to někdo třeba "neukrad", když se tu tak ztrácí kola... Já hned úsměv na tváří a říkám jí, počkej, dobrej nápad, zdejší lůza spase všechno :-D
Sedl jsem na kolo, dopravil jsem se na něm do hospody za klukama "na jedno", nechal ho před knajpou a nezamknul. Co budu povídat, za 2 hoďky bylo pryč. Zabité dvě mouchy jednou ranou - s kolem jsem nemusel do zgarbáku a ještě jsem se na pivko svezl :-D No nakonec je přece jen tento veskrze zlodějský národ (co není přivařené, všechno zmizí) k "něčemu dobrý" :i:

Tak s podobným účelem nechávají lidi věci u popelnic, tedy nikoliv uvnitř. Je jim líto to vyloženě vyhodit, tak dají šanci jiným, třeba najdou využití. Tento tejden se tam pod naším barákem válel jakejsi cvičební stroj, o pár desítek metrů vedle jsem nedávno viděl tiskárnu.

Správný titulek by asi zněl "Co všechno lidi vyhodí II". :-)
Vyhazují i manžela/manželku, tak co po nich chceš?

Moje nedávno v Kauflandu u pokladny vyhodila pětistovku!
Ale doopravdy - prostě ji při vkládání do peněženky dala vedle...
Přišli jsme na to před kaufem, ale 500 bylo už fuč.

Tak cíleně k popelnicím nechodím. Ale když u nich něco zahlédnu,tak se podívám co to je. No a když to je něco takového jako třeba tento gramofon,tak to veezmu a vyzkouším.
Další nálezy? Třeba CRT TV Thomson (72 cm, 100 Hz), zesilovač Technics, projekční plátno (téměř nové) 180 cm široké,celá sbírka LP desek a podobně :)

Tak tak...

Já spíše jsem ten co vyhazuje, to co se prostě už nehodí ikdyž je to třeba funkční.

Vozím to do sběrnýho dvora a když obsluze řeknu, že je to funkční ihned si to berou a nemusím to vykládat na určená místa. :-)

Nejsem prostě sběratel, abych měl doma gramofon nebo něco podobného, ikdyž to funguje, ale k ničemu mi to není.

Tak nejdříve vykostila a pak vyhodila,ne? :)
Samozřejmě mám doma nepopelnicový kousek,Teslu NC 500 v prvotřídní kondici :) Tohle po výměně hrotu (~300,- Kč) bude dobrý stroj,parametry to má výborné. Plexi kryt po tuningu autoleštěnkou bude jako nové. Pak příležitostně půjde na aukro...

Můj největší úlovek, čtyři nádherné kuchyňské židle. Sice potahy byli trošku potrhaní, ale sedáky jsem si přečalounil sám a opěradla mi ušila maminka. Co jsem koukal na internetu, tak podobné jsem viděl za 1300Kč/ks.
U kontejnerů na třídění odpad jsem našel akvárko, později jsem ho prodal za kilo známému.
Ze sběrného dvora už jsem si přitáhl tři notebooky a LCD monitor. Plně funkční IBM ThinkPad R51 bez HDD, HDD doplněno a prodáno za 1200Kč. 2x nějaký Acer s mrtvou deskou ale jinak komplet, vybrakoval jsem disky, RAMky a zbytek šel na Aukro. Jeden asi 450,- a druhý za 600,-. LCD monitor 19´LG, sice nefungoval ale na aukru jsem sehnal podobnej s rozbitím LCD za 50Kč + 100Kč doprava a pořád ho mam.

Jo to je hezký.

Ale člověk k tomuhle musí mít prostě vztah a taky čas.
Nejsem člověk co by si věcí nevážil, ale prostě co se mi nehodí, tak jde prostě z domu.

Většinou to nabídnu a když to opravdu nikdo nechce, tak to jde do sběrného dvora, kde si to vezme obsluha.

Tak každé zboží má kupce,ne? Na druhou stranu, repasované kompy jsem měl asi čtyři a? Nic, prostě fungovaly, jejich morální zastarání nastalo dřív,než jejich smrt. Ostatně, 99% mnou vlastněné elektroniky je z druhé ruky, případně od popelnice :) Rozhodně tím nějak netrpím, že nemám to nejnovější. Zrovna třeba v audiotechnice neplatí,že novější nutně znamená lepší.

Já nechávám u krmelců vysloužilý HW běžně. Výhoda je, že kontoš leží na hlavním migračním tahu indiánů - nic tam nevydrží déle, než cca deset minut. Co já se tak už zbavil starých CRT monitorů! Uzenáči myslí, že je to televize, a berou jak najatí :-D.

Odnesou (odvezou: Dříve jsem si myslel, že brzké mizení věcí je dílem magie či nějaké blízké singularity, ale sám jsem byl svědkem, jak jedna squaw vyhodila spratka z kočárku a místo něj naložila dvacítku monitor :-D) si to do gheta, a co tam s tím pak dělají, je mi ukulele. Asi to mrsknou přímo z okna.

No právě, je to medvědí služba přírodě. Na drobnou elektroniku máme nad barákem kontejner (ale i do těch malý kofoly vlezou, přes důkladný zabezpečení), větší věci hodím do sběrnýho dvora. Případně tu elektroniku hodím do krabice na elektroodpad v práci.

Snad mě neobviňuješ z nedostatku ekologické empatie? Sám když jdu do lesa, ohnu svá rachitická záda a tu plechovku od piva po masňákovi zvednu a hodím do nejbližšího odpadu (což může být i několik kiláků). Gheto jsem ovšem viděl - tam by zmizel i kamion elektrošrotu, starý traktor, mnoho mrtvých krav, další si doplň sám. Městská skládka je proti tomu navoněný harém šejka Sulejmána.

Dale Cooper.
Koukám, že jsi fanda starší elektroniky.
Mám gramo NC 470. Po létech mi vyschl olejíček v nádržce antivibračního systému ramínka.
Nevíš čím ho nahradit? Gramo hraje i tak, ale zkusil bych to něčím nahradit. Je to asi něco s větší
viskozitou, aby to tlumilo, ale netuším jakou.
Gramo sice už moc nepoužívám, ale kd:-)yž mě chytne záchvat nostalgie, přehrabuju staré vinyly.:-)

Ono tam bylo něco viskózního, při obrácení vzhůru nohama to neteklo. Možná s tím zkusím zalaborovat.
Má to za účel potlačovat rezonance ramínka na nízkých kmitočtech.
Je to štelovatelné a mám ještě ke gramofonu originál měřicí a nastavovací desku.
Jo tenkrát to byl hi fi přístroj pro skoro fajnšmekry.
Jo, dneska už nikdo neví, co jsou rezonance ramínka, antiskating, pondmetr na přítlak přenosky
a podobné termíny.
Ale mělo to své kouzlo, ta reprodukce touto technikou byla jakási živá.
Člověk při poslechu k tomu musel mít nějaký vztah. Manipulace s deskami, čištění, téměř obřadné
spouštění přenoskového ramínka, štelování gramofonu na optimální vlastnosti.....

Dneska se strčí do ucha sluchátko od MP3, nebo telefonu a je to.
Nebo se strčí do přehrávače flash disk. Nějak to už není ono.

Tak jsem si nějak zavzpomínal, no ta nostalgie ..:-):puff:

Také to mám rád z černé placky. Tebou jmenované pojmy znám :-) No, pokud tam bylo něco hustého, co nevyteklo, tak bych zkusil převodový olej.
Tesla NC 470 byl v mnohém výjimečný přístroj, o tom není sporu. Pravdou ale je, že Tesla vyrobila i lepší přístroje, třeba NC 440, NC 450, NC 500 (kterážto posloužila jako výchozí model pro současné přístroje Pro-Ject) a nebo špatně sehnatelná MC 400.

Já měl NC 440, s těmi závažíčky ;-)
A vyměněnou hlavu, Shure (100 bonů celek, samotná jehla pak kolem 50/60).

Dávno to skončilo někde ve sběrném dvoře. Ještě mám pár vinylů, postupně je po dvacce nosím do antikvariátu (moc je nechce brát), rád bych se toho zbavil sakumprásk, ale nikdo to nechce. Stačí mi mp3.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru