Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Také jste ustoupili brutálnímu nátlaku?

Minulý měsíc mi přišel výhružný dopis od Českého rozhlasu s tím, že neplatím rozhlasový poplatek a že každý kdo má rozhlasový přijímač ho musí platit. Tak jsem hledala ten přijímač ale žádný jsem nenašla /oprava- z jednoho, asi z padesátých let měl náš pes boudu/. Četla jsem dál a tak mi bylo vysvětleno, že skutečně přijímač mám a že se ukrývá v mé televizi, protože televizí mít musím, jelikož za ni platím a tak jsem jako správný ovčan šla a přihlásila svůj, neexistující přijímač. Teď budu platit za vysílání rozhlasu, přestože jsem ho již 15 let neposlouchala /a nikdy nebudu/. Jsou to ale šikulové ti naši zákonodárci. Proslulí "šmejdi" jim nesahají ani po kotníky. Jaký je Váš názor?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dle zákona: (2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volite…
Araneus84 16.09.2014 16:01
Araneus84
Tak. Bez povolení k domovní prohlídce mi nějaký kontrolor do domu nevleze. Je ale zajímavé, že mne,…
Dale Cooper 16.09.2014 21:39
Dale Cooper
"Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatk…
Araneus84 16.09.2014 22:47
Araneus84
Sám od sebe bych na sebe neupozorňoval No to ani náhodou. Já ani nedýchám, nejsem tady, neexistuji… poslední
Dale Cooper 17.09.2014 18:20
Dale Cooper

Dle zákona:

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k
individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno
prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících
rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo
televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen
"televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač
i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Tedy za připojení k internetu se poplatek aktuálně neplatí. (jestli to bude v budoucnu jinak je jiná otázka). Za počítač s tunerem se již pochopitelně platí.
Pořady na internetu totiž nejsou šířeny ani jedním v zákonu vyjmenovaným způsobem.

Nejlepší je televizní poplatek prostě neplatit a poslat jim četné prohlášení, že doma tv ani nic jiného nemáte. Pokud tedy nežijete v rodinném domě a na střeše vám nekouká anténa nebo z okna satelit. Pak bych to neriskoval. Pokuta 10 tisíc je čistě teoretická. Museli by vám prokázat, že jste doma tv měli déle jak 30 dnů, což je lhůta, do které ji máte přihlásit.

Osobně si o poplatcích myslím to samé, co každý rozumný člověk. Přispívat (nyní teda již bývalému) řediteli čt Janečkovi na hodinky za 170 tisíc mohl jen blázen....

Tak. Bez povolení k domovní prohlídce mi nějaký kontrolor do domu nevleze.
Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatku, žádné lejstro nepřišlo... Dosud.
Možná je to proto, že na naší adrese je rodinný dům a naši ty poplatky platí. Takže vlastně platí i za mě.

"Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatku, žádné lejstro nepřišlo... Dosud."

Nejseš sám. Já už bydlím ve vlastním přes dva roky a taky nic nepřišlo. Mají v tom děsný bordel a pošlou ti to klidně po 5 letech. Ty jim obratem pošleš čestné prohlášení že nic nevlastníš a celý ten tyjátr je tak uzavřený. :-) Sám od sebe bych na sebe neupozorňoval. To čestné prohlášení stačí poslat až po jejich vyzvání.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru