Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Také jste ustoupili brutálnímu nátlaku?

Minulý měsíc mi přišel výhružný dopis od Českého rozhlasu s tím, že neplatím rozhlasový poplatek a že každý kdo má rozhlasový přijímač ho musí platit. Tak jsem hledala ten přijímač ale žádný jsem nenašla /oprava- z jednoho, asi z padesátých let měl náš pes boudu/. Četla jsem dál a tak mi bylo vysvětleno, že skutečně přijímač mám a že se ukrývá v mé televizi, protože televizí mít musím, jelikož za ni platím a tak jsem jako správný ovčan šla a přihlásila svůj, neexistující přijímač. Teď budu platit za vysílání rozhlasu, přestože jsem ho již 15 let neposlouchala /a nikdy nebudu/. Jsou to ale šikulové ti naši zákonodárci. Proslulí "šmejdi" jim nesahají ani po kotníky. Jaký je Váš názor?

Předmět Autor Datum
U nas to vyriesili prefikanejsie. Poplatky plati kazdy, kto ma elektriku a dovi dopo. Ja s tym probl…
fleg 08.09.2014 15:32
fleg
To je nějaký nesmysl. To by znamenalo, že kdo má televizor, musí platit automaticky ještě i za rádio…
IQ37 08.09.2014 16:18
IQ37
To není nesmysl, tak to opravdu je. Po zavedení DVB-T existuje možnost příjmu rozhlasových stanic na…
karel 08.09.2014 16:23
karel
Tak dobrá. Není to nesmysl, ale je to prasárna a vydírání. A až mi na tom mém televizoru zajistí mož…
IQ37 08.09.2014 16:28
IQ37
A až mi na tom mém televizoru zajistí možnost přijímání všech radiostanic Českého rozhlasu celoplop…
jirka44 08.09.2014 17:16
jirka44
Je jich tam pár - ve společné anténě. Nezkoumal jsem detaily.
IQ37 08.09.2014 17:57
IQ37
Na tom nesejde, platit musíš stejně.
karel 08.09.2014 17:59
karel
Řešením je tedy odhlásit i TV. Tu předtím vyhodit, stejně je tam ho..
L-Core 08.09.2014 18:44
L-Core
Pokud máš satelit, nebude ti to moc platné. Skylink tě taky práskne. Jo a týká se to i příjmu přes i…
kocour Amadeus 08.09.2014 18:47
kocour Amadeus
Přes internet už taky? Myslel jsem, že tohle se zatím jen chystá (legislativa).. Ale moc jsem to nes…
Zarniwúp 08.09.2014 19:00
Zarniwúp
jj, přes internet taky, takže z toho nakonec bude poplatek za rádio + poplatek za rádio v televizoru…
IQ37 08.09.2014 19:13
IQ37
Dohromady už to přes stovku měsíčně je.
Zarniwúp 08.09.2014 19:16
Zarniwúp
Přesněji 180,- Kč, tedy televize a rozhlas.
Dale Cooper 08.09.2014 19:39
Dale Cooper
V mém případě je to ještě více, platím ještě satelit /900,- Kč za dva roky/protože nemám pokrytí poz…
kocour Amadeus 08.09.2014 19:51
kocour Amadeus
Satelit/kabel nemám. Nebudu platit za něco, co je v terestrálu zadarmo. Ale já koncesionářské poplat…
L-Core 08.09.2014 19:45
L-Core
Favorit nedisponuje radiem?
Kurt 08.09.2014 19:39
Kurt
Už ne. Blaupunkt po dvaceti letech vypověděl poslušnost a nic nového tam zatím dávat nebudu. Ale mě…
L-Core 08.09.2014 19:41
L-Core
Vztahuje se to i na mobil s možností příjmu rádia, tak bacha, kdybys měnil Aligátora. Firmy si při n…
Prasak 08.09.2014 20:07
Prasak
To vymontování jim nebude moc platné.
kocour Amadeus 08.09.2014 20:35
kocour Amadeus
Bude. Zařízení neumožnuje příjem a tak za něj nemusí platit. Samozřejmě mají o demontáži doklad.
Prasak 08.09.2014 20:43
Prasak
Mohl bys prosim napsat, kolik to asi stalo na 1 kus TV a pripadne odkaz na firmu, ktera to dela, doc…
RedMaX 12.09.2014 06:26
RedMaX
Na základě §3 ods.4 Zákona o rozhlasových a televizních poplatcích se osoba, která je odběratelem el…
IQ37 08.09.2014 19:50
IQ37
No, nakonec my starší s tím máme zkušenost. Dříve jste si museli u řezníka ke kýtě koupit povinně je…
kocour Amadeus 08.09.2014 20:33
kocour Amadeus
Ajaj, tady pán považuje onu dobu za velmi šťastnou a povedenou, takže tady asi moc Vaše paralela na…
Roker 08.09.2014 20:50
Roker
Koncesionářské poplatky se platily i "za komunistů".
Zarniwúp 08.09.2014 21:21
Zarniwúp
Co vím od našich, tak tehdy se na to až tolik nedbalo, platils, platils - neplatils, co už, na telev…
Roker 08.09.2014 21:35
Roker
Stát prostřednictvím občanů tahal "státní" peníze zpět. Ani dnes to není jiné: - České dráhy (státní…
Dale Cooper 08.09.2014 21:43
Dale Cooper
Jste asi dost mladý, takže nemá smysl vyvracet vám vaše přesvědčení. Pokud chci něco používat, tak z…
kocour Amadeus 08.09.2014 22:01
kocour Amadeus
Ale vždyť já se vším, co jste napsala naprosto souhlasím... Nevím, že bychom my dva byly ve při...
Roker 08.09.2014 22:05
Roker
Tak promiň, asi jsem to špatně pochopila. To víš, stará bába.
kocour Amadeus 08.09.2014 22:11
kocour Amadeus
Ne ne, nic se neděje, ono kolikrát ten psaný text lze pochopit všelijak, tam je docela deficit proti…
Roker 08.09.2014 22:14
Roker
No to mi povídej. Rádia nemaje, stejně platím (z výše uvedeného důvodu, že prej mám "možnost" přijím…
mif 10.09.2014 08:51
mif
jj, presne tak, v praci maji zamestnanci sluchatka do kterych si mohou poslouchat cokoli, idealni, k…
RedMaX 12.09.2014 06:22
RedMaX
Sluchátka (pro ně, na náklady podniku) by byla fajn. Já jen, že se při té hrůze nedokážu soustředit.…
mif 12.09.2014 20:28
mif
Spousta lidí to už ani nevnímá; hudba od Bacha po Vlacha, hlavně že něco hraje... Taky mě rádio v pr…
Dale Cooper 12.09.2014 22:13
Dale Cooper
Dá se vypnout, třeba takhle.
karel 12.09.2014 22:30
karel
jj, na naklady podniku, navrhni to i u vas. ;-) Nejsi sam, ani ja se nedokazu soustredit pri hrani r…
RedMaX 13.09.2014 07:22
RedMaX
mas to urcite podobne Mám to zcela shodně.
mif 13.09.2014 11:39
mif
Tahle není plechová, tahle hladí. Poslechni si. https://www.youtube.com/watch?v=uABnCLr4Pp0 Když mě…
Zarniwúp 12.09.2014 22:46
Zarniwúp
Nádherné. Beth mám ve svém osobním zlatém fondu :-). Mé přítelkyni bych se ale song do češtiny přelo…
mif 12.09.2014 22:51
mif
Taky nemusí všechno vědět. :-)
Zarniwúp 12.09.2014 23:48
Zarniwúp
Stejně je zvláštní, že se perla vykulí tam, kde by to člověk nečekal. Ale možná to tak má být...
Zarniwúp 12.09.2014 23:57
Zarniwúp
A kulí se furt. Moje srdcovka Classical Gas - origoš a Vanesska. Obé geniální, ač jiné.
mif 13.09.2014 00:14
mif
Vidíš to, vidíš, ten originál jsem ještě neslyšel. Přitom mě mohlo napadnout při poslechu Vanessky (…
Zarniwúp 13.09.2014 00:33
Zarniwúp
No jo, Omega. Prvotní. Jako mládežník s vlasy po pás a travkou za pasem jsem na tuto kapelu těžce dr…
mif 13.09.2014 00:45
mif
Dle zákona: (2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volite…
Araneus84 16.09.2014 16:01
Araneus84
Tak. Bez povolení k domovní prohlídce mi nějaký kontrolor do domu nevleze. Je ale zajímavé, že mne,…
Dale Cooper 16.09.2014 21:39
Dale Cooper
"Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatk…
Araneus84 16.09.2014 22:47
Araneus84
Sám od sebe bych na sebe neupozorňoval No to ani náhodou. Já ani nedýchám, nejsem tady, neexistuji… poslední
Dale Cooper 17.09.2014 18:20
Dale Cooper

To je nějaký nesmysl. To by znamenalo, že kdo má televizor, musí platit automaticky ještě i za rádio? To se mi moc nezdá (a nic takového, kromě TV doma neplatíme). Rádio máme už roky odhlášené. Kupovali jsme taky "televizor" a ne radiotelevizor - možná ještěněcoktomu. :-)

Vztahuje se to i na mobil s možností příjmu rádia, tak bacha, kdybys měnil Aligátora. Firmy si při nákupu mobilů musí dávat na tuto možnost pozor. U nás ve fabrice nakoupili velký LCD TV coby zobrazovače výrobních údajů do výroby a museli nechat za těžký peníze vymontovat přijímací části, aby nebylo možno sledovat TV, či rádio - ne kvůli zaměstnancům, ale právě kvůli výpalnýmu.

Na základě §3 ods.4 Zákona o rozhlasových a televizních poplatcích se osoba, která je odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě, považuje za potencionálního poplatníka rozhlasového poplatku.

Vzhledem k výše uvedené skutečnosti došlo k zaslání výzev 82 000 případných poplatníků rozhlasových poplatků. Prosím, v případě, že obdržíte výzvu, překontrolujte, zda jste se neopomněli přihlásit právě Vy do evidence rozhlasových poplatníků. Pokud k nim patříte – vlastníte či držíte rozhlasový přijímač – přihlaste se.
K dispozici jsou dvě možnosti přihlášení: SIPO nebo přímá platba (převodní příkaz).

Takže mě budou stíhat i za znásilnění (mám přístroj)!

Ajaj, tady pán považuje onu dobu za velmi šťastnou a povedenou, takže tady asi moc Vaše paralela na úrodnou půdu nepadne... :-)

S poplatky jsem to taky řešil a v obchodě jsem prodělal docela boj s Instagramem (smlouvy pro ně dělá firma s názvem "Collective intelligence", což už je kua jaká provokace... :-D ), který nakonec dopadl pro mě dobře, ale servisní rádio muselo pryč... Není to nic jiného, než státem podporované "legální" výpalné. Nic jiného...

Co vím od našich, tak tehdy se na to až tolik nedbalo, platils, platils - neplatils, co už, na televizi neměl každý... Ono když bylo defakto 100% zdanění = všichni byli něco jako "státní zaměstnanci" v ukradených firmách, tak se nemuselo tak nějak hledět na každý groš. :-)

Když se nad tím ale zamyslím, tak koncesionářské poplatky v té době byly snad úchylnější, než dnes... Všechno bylo "státní", tudíž i "ty" jsi dostával "státní" plat, ale ještě jsi z něho musel odvádět "státu" polatky za "státní televizi"... :-D Humorné... (trochu kostrbaté, ale snad si přebereš to "jádro pudla"...)

Stát prostřednictvím občanů tahal "státní" peníze zpět. Ani dnes to není jiné:
- České dráhy (státní) platí poplatek za použití dopravní cesty - a to SŽDC (státní)
- autobusoví dopravci platí mýto, zatímco stát jim kompenzuje ztrátu z provozování veřejné dopravy
- antimonopolní úřad (ÚOHS) dá třeba pokutu ministerstvu
- finanční úřad třeba vyměří jinému úřadu penále z daní
atd atd.

Jste asi dost mladý, takže nemá smysl vyvracet vám vaše přesvědčení. Pokud chci něco používat, tak za to samozřejmě zaplatím. Nesouhlasím však s tím, že nemám možnost si vybrat přístroj bez rádia a nějaké vykuchávání považuji za hloupost. Za nevyžádanou službu nebo zboží zákazník platit nemusí . Za komunistů byly rádio a televize dva odlišné přijímače a oba jsem platila dokud jsem měla autorádio. To, co si dnes lidé nechají líbit, považuji za prachsprosté vydírání ze strany státu

No to mi povídej. Rádia nemaje, stejně platím (z výše uvedeného důvodu, že prej mám "možnost" přijímat tyhle šity v TV a na inetu). Jestli něco nesnáším, tak je to právě rádio - nechápu lidi, jak jsou schopni si tímhle zlořádem nechávat vytukávat mozek z palice. I v práci už jsem kolegům oznámil, že jim plechovou hubu, pokud si ji neztlumí, vymetu z okna. Co ta věc produkuje za zhůvěřilosti, je krajně nechutné.

jj, presne tak, v praci maji zamestnanci sluchatka do kterych si mohou poslouchat cokoli, idealni, kdysi jsem byl v zamestnani, kde hralo radio a bylo to desivy, nesnasel jsem to a do prace, kde hraje radio nahlas bych uz delat nesel nehlede na penize.

jj, na naklady podniku, navrhni to i u vas. ;-)
Nejsi sam, ani ja se nedokazu soustredit pri hrani radia. O blbosti to neni, spis to jsou lidi, kteri to radio poslouchaji porad, doma, v praci, v aute, verim, ze kdybych to takhle poslouchal vicemene v kuse mesic, dva, tak mi to taky prestane vadit, az mi to do kebule vylepta diru, ale nemam zajem, mas to urcite podobne. :-)

Dle zákona:

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k
individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno
prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících
rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo
televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen
"televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač
i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Tedy za připojení k internetu se poplatek aktuálně neplatí. (jestli to bude v budoucnu jinak je jiná otázka). Za počítač s tunerem se již pochopitelně platí.
Pořady na internetu totiž nejsou šířeny ani jedním v zákonu vyjmenovaným způsobem.

Nejlepší je televizní poplatek prostě neplatit a poslat jim četné prohlášení, že doma tv ani nic jiného nemáte. Pokud tedy nežijete v rodinném domě a na střeše vám nekouká anténa nebo z okna satelit. Pak bych to neriskoval. Pokuta 10 tisíc je čistě teoretická. Museli by vám prokázat, že jste doma tv měli déle jak 30 dnů, což je lhůta, do které ji máte přihlásit.

Osobně si o poplatcích myslím to samé, co každý rozumný člověk. Přispívat (nyní teda již bývalému) řediteli čt Janečkovi na hodinky za 170 tisíc mohl jen blázen....

Tak. Bez povolení k domovní prohlídce mi nějaký kontrolor do domu nevleze.
Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatku, žádné lejstro nepřišlo... Dosud.
Možná je to proto, že na naší adrese je rodinný dům a naši ty poplatky platí. Takže vlastně platí i za mě.

"Je ale zajímavé, že mne, coby vlastníka elektroměru a neplátce ani jednoho koncesionářského poplatku, žádné lejstro nepřišlo... Dosud."

Nejseš sám. Já už bydlím ve vlastním přes dva roky a taky nic nepřišlo. Mají v tom děsný bordel a pošlou ti to klidně po 5 letech. Ty jim obratem pošleš čestné prohlášení že nic nevlastníš a celý ten tyjátr je tak uzavřený. :-) Sám od sebe bych na sebe neupozorňoval. To čestné prohlášení stačí poslat až po jejich vyzvání.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru