Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Benátky

Jak to tam chodí? Kde zaparkovat? Na ostrově, nebo ještě v tom městě na pevnině a pak jet vlakem/autobusem nebo co tam jezdí? Nemám vůbec představu. A co všechno zajímavého stojí za návštěvu? O Benátkách vím jen, že existují a protože budem na dovolené v nedalekém Bibione, tak uvažujeme o výletě. Má někdo zkušenost, se kterou by se podělil? :-)

Předmět Autor Datum
Já můžu přispět jen jedním postřehem a to ne vlastním, nýbrž od kamaráda, co tam byl. Stravování řeš…
Roker 15.06.2014 20:20
Roker
Taky dobré vědět, díky. :-)
Niko Bellic 15.06.2014 20:24
Niko Bellic
- Do benatek se dá dojed vlakem, autem neznám cestu. - Je to hodnē turistické a hodnē italú se od ta…
CoCoChanel 15.06.2014 20:33
CoCoChanel
Díky za info.
Niko Bellic 16.06.2014 18:29
Niko Bellic
Jestliže budeš v Bibione, tak jelikož jsme tam byli 3x využil bych cestu busem. Máš tam v Bibi, tam…
icepower32 16.06.2014 18:58
icepower32
Takže autobus přímo z Bibione. To je perfektní. Díky. :-)
Niko Bellic 16.06.2014 19:12
Niko Bellic
když si stoupneš na tom obřím parkovišti a budeš stát čelem dopředu (čučet na lunapark), nachází se…
icepower32 16.06.2014 19:18
icepower32
Já jsem Benátky navštívil, když jsem byl v Caorle, což je kousek vedle. Místní agentura (Lampo, v Bi…
Prasak 16.06.2014 20:40
Prasak
byl v Caorle Jojo, tam jsem byl taky. Někdy začátkem září 1996... Se střední školou, v chatkách. By…
Dale Cooper 16.06.2014 20:44
Dale Cooper
Mapu máme, jak papírovou (vyloženě jen benátek), tak v mobilu. Hlavně se těším na návštěvu lokací, k…
Niko Bellic 16.06.2014 21:22
Niko Bellic
Prasak: Ani nevím, kde jsem to tenkrát zkropil CoCoChanel: to tam docela smrdí Nějak se mi tyto dvě…
Moas 17.06.2014 14:38
Moas
To by mě i zajímalo, co tam smrdí. Jestli třeba chaluhy ve stojaté vodě v těch uličkách, nebo že by…
Niko Bellic 17.06.2014 17:15
Niko Bellic
- Tak smrad nevím jak to ríct, ale de to cítit zumpou. - Tak ono vzato, benátky jsou kanalizace :-)…
CoCoChanel 17.06.2014 18:05
CoCoChanel
Benatky za to urco stoji, nam akorat prselo takze to nebylo uplne fajn ale pochodili jsme si s mapou…
kacislavka 17.06.2014 07:30
kacislavka
Chodte lodou rovno z bibione (ak nejaka chodi rovo odtial). Vyhoda - nemusis nikde parkovat a vystup… poslední
MM.. 17.06.2014 20:03
MM..

Já můžu přispět jen jedním postřehem a to ne vlastním, nýbrž od kamaráda, co tam byl. Stravování řešte buď na doporučení, nebo tam, kde uvidíte místní Italy (mimo památky, v zapadlých uličkách). Jinak tam moc s kvalitou spokojeni nebudete a s cenou ještě méně, 10€ připočítané coperto je na exponovaných místech běžné... Nemám problém dát nemálo peněz za vynikající jídlo, ale sponzorovat takovéto vychcance se mi docela příčí... Tak snad trochu pomůžu. Se zbytkem musí poradit jiní.

- Do benatek se dá dojed vlakem, autem neznám cestu.
- Je to hodnē turistické a hodnē italú se od tam tud odstehovalo. Ted tam zijí spíse cizinci.
- restaurace v prúmeru nejsou moc drahé 6-10€ menu, 5-7€ pizza, 3.5-5€ celé pečene kure na trhách (mercato locale)
- Chtel bych te upozornit, ze to tam docela smrdí.
PS: Pozor na rumunské kapsáre. Bydlel jsem skoro rok v La spezi a tam se mi líbilo více, kdyz já su spís na to more.
buon viaggio

Jestliže budeš v Bibione, tak jelikož jsme tam byli 3x využil bych cestu busem. Máš tam v Bibi, tam kde probíhají trhy autobusové nádraží (obří parkoviště, lunapark), kde jezdí přímý (rychlý spoj) nebo courák. Pro dospělého to vyjde na cca 13 euro = tam i zpět což je supr cena. Cesta trvá cca 2 hodky, courákem cca 3 a kousek. Autobus tě vyhodí přímo na okraji Benátek (blíž už to ani nejde) a dále už jen pěšky. Abys viděl vše zajímavé, můžeš si koupit mapku ve stáncích se suvenýrama, nebo stačí chodit s davem po hlavních uličkách. Každopádně mapka přijde vhod, jelikož celé Benátky vypadají stejně, a ztratit se není problém ;-) Kdybys měl jakejkoliv dotaz tak napiš.

Já jsem Benátky navštívil, když jsem byl v Caorle, což je kousek vedle. Místní agentura (Lampo, v Bibione jsou taky) nabízela lístky na cestu do Benátek a zpět. Z Caorle to před 8 lety stálo asi 8€ na osobu. Ráno jsme nalezli do autobusu, v Lido di Jesolo přestoupili na trajekt a ten nás vyhodil kousek od náměstí sv. Marka, tedy v centru Benátek. Zpátky někde odpoledne kolem pátý hodiny trajekt, čekal na nás náš bus. Pokud tohle zvolíš, zapamatuj si, kde jste přistáli, já si pro jistotu to místo hned vyfotil. Od tama poplujete zase zpět.
Doporučuju si vzít mapu, my byli bohužel bez ní a tak jsme neviděli slavný Most zlatníků a další památky. S jídlem se zařiď podle svýho, my jsme si vzali s sebou svačinu a ve stínu na náměstí jsme ji v klidu zdlábli, nebyli jsme jediní. Vodu koupíš všude, mraky prodavačů čehokoliv. Ošéfuj si i WC - pokud nemáš koule na to zajít do libovolné hospody se jen vychcat, tak všude na zemi najdeš šipky, který tě dovedou k toaletám. Ale bacha! I na hajzlíkách drží polední siestu, takže ti magoři italští přes poledne zavřou a turisto klidně se pochči. Ani nevím, kde jsem to tenkrát zkropil.

Pokud jde o památky, tak hned na náměstí sv. Marka je zvonice, krásně zdobenej kostel (už nevím jméno), za rohem u nábřeží je Dóžecí palác, pak někde by měl být výše zmíněný most zlatníků a ještě most Ponte di Rialto. Ten jsem bohužel taky nenavštívil. Snad příště.

byl v Caorle

Jojo, tam jsem byl taky. Někdy začátkem září 1996... Se střední školou, v chatkách. Byli jsme v takovém velkém kempu, skrz borovice se došlo hned na pláž. Bylo to tam fajn, koupání, válení se, chlastání, hulení. Do Benátek jsme taky jeli, autobusem. Ale kudy, kde se parkovalo a podobně, to nevím. Bylo to docela brzo ráno a 95% pasažérů autobusu mělo kocovinu :-)

Prasak: Ani nevím, kde jsem to tenkrát zkropil
CoCoChanel: to tam docela smrdí

Nějak se mi tyto dvě věci propojily.

Jinak známí tam byli na dovolené. Moc je to nenadchlo. I já si radši místo Benátek dám KarBenátek mezi chleby a vyrazím někam do lesů.

Chodte lodou rovno z bibione (ak nejaka chodi rovo odtial). Vyhoda - nemusis nikde parkovat a vystupis rovno do "centra".

(P.S. navyse je ten prijazd a odjazd zaujimavejsi jak nejaky bus. Ale kukam ze lod asi len z Jesolo, a do Jesolo sa musis nejak dostat bus apod pripadne aj autom)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru