Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Používáte ještě někdo CRT monitory?

Zdravím všechny ! Napadla mě zajímavá otázka, zda-li je na světě ještě někdo, kdo používá konstantně CRT bečku. Já jí mám na chalupě, kam jezdím tak jednou za měsíc. (U toho starý Pentium IV 3,2Ghz 2x) Na internet paráda, ale nevim čim to je, když u toho sedim dýl, než 10 minut, tak mě z toho bolí hlava. Má to už špatnou ostrost a přemýšlím, že to zrušim. Nenadarmo se tomu říká bílé hole. Co si o tom myslíte Vy?

Předmět Autor Datum
když u toho sedim dýl, než 10 minut, tak mě z toho bolí hlava nízký refresh. nastav 85Hz, ideálně 1…
lední brtník 26.05.2014 01:36
lední brtník
Taky mam CRT jen u zalozniho staryho PC (P4 3,2Ghz), ktery moc nepoustim. Ale obraz paradni, ono tak…
RedMaX 26.05.2014 05:38
RedMaX
Doma CRT už nepoužíváme roky, ale pořád se nám válí v garáži a když jedu do sběrného dvora pokaždé n…
manas 26.05.2014 08:54
manas
Už to nepoužívám, ani nemám. Míval jsem 22" NEC a ten měl luxusní obraz, 1600×1200 při 100Hz. Televi…
Dale Cooper 26.05.2014 09:24
Dale Cooper
Myslíš i mimo počítač? Dva černobílé 12" monitory k bezpečnostním kamerám, slouží 10 let, když je vy…
Potkan007 26.05.2014 14:06
Potkan007
Ne. A musím říct, že se mi se zavedením LCD dost ulevilo - tahat ty těžké CRT krávy několik pater po…
Kurt 26.05.2014 14:30
Kurt
Já odvezl do dvora své poslední CRT začátkem února. Ono to mělo něco do sebe. V době prvních LCD byl…
Mayhem 26.05.2014 17:21
Mayhem
Co si o tom myslíte Vy? Myslim, ze PC by som na chalupe nechcel. P IV by som tiez uz nechcel. A co…
blue5 26.05.2014 23:02
blue5
No,já má od roku 2003 22"CRT monitor, Iiyama HM204DT 22" Vision Master Pro514 a zatím jsem za něj ne… poslední
reifik 10.06.2014 00:04
reifik

když u toho sedim dýl, než 10 minut, tak mě z toho bolí hlava

nízký refresh. nastav 85Hz, ideálně 100.
ta neostrost vadí taky, problém je že to nezměníš. má to optimální rozlišení dle výrobce?

co si vzpomínám, nedávno jsem viděl v práci 1 crt z cca 250 pc. přitom jsem osobně vyhazoval do odpadu lcd 15", které už nikdo nechtěl. dík za připomenutí - podívám se, jestli tam ta hrůza ještě straší.

Doma CRT už nepoužíváme roky, ale pořád se nám válí v garáži a když jedu do sběrného dvora pokaždé na něj zapomenu. Odpoledne tam jedu vyvézt trávu, tak ho jdu okamžitě připravit ať na něj zase nezapomenu.
Takže děkuju za připomenutí.

U nás v hasičárně jsme ho používali ještě vloni, ale ten počítač jsem používal občas na napsání zprávy o zásahu, jednou za rok na vytisknutí formulářů na zdravotní prohlídky, někdy vytisknout nějakou tu přihlášku do různejch kurzu a občas něco vygůglovat. Tet už tam máme jinej stroj i s LCD vyřazenej z obecního úřadu.

Já odvezl do dvora své poslední CRT začátkem února. Ono to mělo něco do sebe. V době prvních LCD byl ten LCD obraz k smíchu. Zase bylo mi líto to vyhodit, když to šlapalo dobře a jelo skoro na FullHD. :) V lednu se to ale pokazilo a tak šel z domu. Odvezli jsme ho ještě s nějakým starším 15" HP, ten jsem měl předtím (teď jsem měl dva NECy - 17" a 19"). Abych řekl pravdu, za TN bych to nevyměnil, to je hrůza. IPS jsou ale už na rozumných částkách, tak se to dá a je to i lepší obraz na konec. Teď mám zase HP a plná spokojenost. Dokonce teď zvažuju, že koupím další dva a udělám Eyefinity. Bojím se ale, že by se to při hraní mojí HD7750 moc nelíbilo. :D Budu muset popracovat i na grafice kdyžtak.
Znám pár lidí, kteří ještě CRT mají, nebo se ho z důvodu nefunkčnosti zbavili teprve nedávno (letos nebo loni). Rozhodně to není vyjímka a někteří lidí s tím ještě na plno pracují (denně několik hodin). I to jde. Problém je dneska sehnat nějaké plně funkční (ostré atd.).

Telku máme CRT pořád. NOKIA rv. 1997 a pořád funguje výborně. Chcípnul ovladač, ale nový za stovku to opravil a jede dál jak drak, denně několik hodin. Rozhodně lepší, než ten Grundig (LCD) co mám asi tři roky a už poslední dva jde zapnout jen když ho poprosím a někdy hezky pohladím. Taky nefungují háčky, neumí UTF a milion dalších věcí a neumí přehrát mp4. Hlavně, že to je německá preciznost a Made in Europe... :/

Co si o tom myslíte Vy?

Myslim, ze PC by som na chalupe nechcel. P IV by som tiez uz nechcel. A co sa tyka CRT, posledneho som sa zbavil pred davnymi rokmi a smutno mi za tou tazkou kravou, ktora zaberala polku stola, rozhodne nie je.

No,já má od roku 2003 22"CRT monitor,
Iiyama HM204DT 22" Vision Master Pro514
a zatím jsem za něj nenašel adekvátní náhradu v podobě nějakého 27" LCD monitoru,který by mne plně uspokojil,jako tahle stará Iijama.
Jsem ochoten obětovat 15 000 - 20 000.-ká,ale zatím mně nic nevyhovuje a neoslovilo.
To staré CRTčko,má snad jen horší jas,ale ten jde dohonit,přes ovladač GK.
použití:úprava fotek,hry,filmy

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru