Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Setkávání po maturitě nebo vůbec po odchodu ze školy.

Jaké máte zkušenosti se svoláváním setkání bývalých spolužáků po letech? Já jsem to zkusil před deseti lety, kdy spolužák co to obvykle svolával byl zrovna zaneprázdněn, pak jsem to svolal ještě před pěti lety, další setkání by mělo být letos. A mně se už do toho nechce, myslím, že by mohl převzít štafetu někdo další.

Předmět Autor Datum
No jo, už to budou dva tisíce let. Vždycky to organizoval někdo jiný, osobně bych se neangažoval ani…
mif 19.05.2014 14:22
mif
Já jsem úplně pitomej i bez maturity. Na srazu jsem byl jednou - kdysi - asi pět let po základce. Ož…
IQ37 19.05.2014 14:58
IQ37
Já jsem úplně pitomej i bez maturity. To máš dobré, tak nějak se to předpokládá. Já su tukan s vyšš…
mif 19.05.2014 15:07
mif
Díky za vysvětlení. Hned jsou ty zvratky přijatelnější. :-D
IQ37 19.05.2014 19:18
IQ37
Ja maturujem o týždeň :-| Ked ste vy maturovali z ustnych tak vam aj daco poradili či ani nie :-|
kingdomcome1 19.05.2014 15:53
kingdomcome1
To je tak dávno, že už to ani není pravda. Ale jo, pomáhali a našeptávali. Zápočty byly horší - "Len…
mif 19.05.2014 16:04
mif
Tak to já bych do školy šel, ale v tomhle věku... už nee. Bylo by to plýtvání časem i penězi. To pro…
IQ37 19.05.2014 19:20
IQ37
Napovídali tak, že to neudělá jen opravdový trotl. Navíc to bylo vcelku jednoduchý. Na čtverky stačí…
Prasak 19.05.2014 20:00
Prasak
Nevim jak dnes, ale za nas to zalezelo od skoly, treba na ty nasi nebyl problem maturitu neudelat, m…
RedMaX 19.05.2014 20:34
RedMaX
Naší škole se občas přezdívalo "blbšule", nebo taky "fofrškola". Někteří studenti tomu 100% odpovída…
Prasak 19.05.2014 20:39
Prasak
Tak to záleží asi na tom, jaká se sešla ve třídě parta. My to děláme pravidelně po pěti letech, vlon…
jirka44 19.05.2014 19:23
jirka44
Jak jsi napsal o tom bezbariéroovým přístupu - sory, ale tohle musím: Dva středoškoláci mají za úko…
Zdenál 20.05.2014 19:10
Zdenál
My sme sice mladsi kusok, ale naposledy spoluziacka zahlasila na stretavke, ze: Pome sa kuknut najpr…
fleg 21.05.2014 08:48
fleg
Naše třída má smutný rekord, první umřel o prázdninách po maturitě. Byl první v abecedě...
jirka44 21.05.2014 16:54
jirka44
Final Destination? poslední
mif 21.05.2014 22:53
mif
Jednou jsme se sesli, kdo to zorganizoval nevim. Lidi ze stredni bych i docela rad videl, ale nemam…
RedMaX 19.05.2014 20:31
RedMaX
Tady by se něco nenašlo? http://www.spoluzaci.cz/ Když jsem svolával před deseti lety sešlost, tak j…
Yarda 19.05.2014 22:23
Yarda
Ze střední budeme mít 3. sraz, zatím byl každoročně. Ze základky jsme měli jeden, hned po maturitě.…
Niko Bellic 19.05.2014 22:41
Niko Bellic
My pořádáme srazy ze základky i gymplu pravidelně po 5 letech a je to vždy velká paráda, zábava a sr…
Zdenál 20.05.2014 18:57
Zdenál
My sme mali stretavku po 20 rokoch (fuuu to je dost) a prislo nas 95%. Podotykam, ze stretavky mame…
fleg 21.05.2014 08:43
fleg

Já jsem úplně pitomej i bez maturity.

To máš dobré, tak nějak se to předpokládá. Já su tukan s vyšším vzdéláním ]:), nicméně pitomost je i má destinace. Sešlosti (dle vzoru "sejíti věkem") byly náhodou bezvadné - ožrali jsme sa jak dobytci a poblili místní přírodní krásy.

Napovídali tak, že to neudělá jen opravdový trotl. Navíc to bylo vcelku jednoduchý. Na čtverky stačí něco blábolit alespoň trochu k věci.
Ti nejméně bystří to opakovali po prázdninách, z jednoho z nich se stal tak velkej podnikatel, že jeho fotr s matkou museli prodat pozemky, aby mohli ukončit jeho dluhový delirium, což byl jedinej výsledek jeho podnikání. Takže pokud to neuděláš, je to jasná indicie toho, že výrobní pás, nebo lopata jsou pro tebe to nejlepší.

Tak to záleží asi na tom, jaká se sešla ve třídě parta. My to děláme pravidelně po pěti letech, vloni bylo kulatých padesát. Už to přestává bejt sranda, dva chlapi na jsou vozejku, museli jsme vybrat bezbariérovou hospodu. Ale přijeli i chlapi s rajchu a z emériky.

Jak jsi napsal o tom bezbariéroovým přístupu - sory, ale tohle musím:

Dva středoškoláci mají za úkol vždy po deseti letech uspořádat třídní sraz.
Po 10ti letech rozhodli: Půjdeme ke Třem koťátkům, tam mají servírky pěkný kozy.
Po 20ti letech rozhodli: Půjdeme ke Třem koťátkům, tam mají dobré pivo.
Po 30ti letech rozhodli: Půjdeme ke Třem koťátkům, dobře tam vaří a mají i dietní jídla.
Po 40ti letech rozhodli: Půjdeme ke Třem koťátkům, je tam bezbariérový přístup.
Po 50ti letech rozhodli: Půjdeme ke Třem koťátkům, tam jsme ještě nebyli…

Jojo, loni taky padesátka, dvěma spolužákům už jsme nesli kytky na hřbitov - a teď už víme, že na příštím srazu bude minimálně o kytku víc...

Jednou jsme se sesli, kdo to zorganizoval nevim. Lidi ze stredni bych i docela rad videl, ale nemam na nikoho kontakt, takze bych to ani zorganizovat nedokazal. Na socialnich sitich taky nejsem a zase az tak nikoho videt nemusim, abych kvuli tomu nekoho hledal na fejsbuku nebo se tam snad sam registroval.
Ze zakladky se to schazelo, ale beze me.

Ze střední budeme mít 3. sraz, zatím byl každoročně. Ze základky jsme měli jeden, hned po maturitě. Pak se všichni tak rozutekli, že od té doby nebyl a nejspíš už ani nebude.. Taky je to věc kolektivu. Na střední jsme byli všichni ve všem tak nějak pospolu. Na základce to byly spíš skupinky - tolerantní vůči sobě, ale nějaké velké přátelství ee. S pár lidma se ale potkávám stále.

My pořádáme srazy ze základky i gymplu pravidelně po 5 letech a je to vždy velká paráda, zábava a sranda až do druhého dne do rána - snad ze žádnýho srazu jsem se nedostal domů dřív jak v šest ráno druhého dne (jen jednou jsem zbaběle prchl už ve čtyři ;-) - měl jsem v neděli odpoledne nějaký další program), dokonce jsem z jednoho srazu přišel až v neděli po obědě.
Ze základky jsme udělali první sraz už po roce od školy, druhý po 3 letech a pak už pravidelně po pěti.
Ze základky máme sraz vždy obě třídy - skoro 60 lidí - a pravidelně se nás sejde kolem 40, jednou to bylo i přes 50! Z gymplu mám sraz jen jedna třída - necelých 30 lidí - a jednou se nás taky sešlo hodně přes 20, pravidelně nás bývá kolem 15-20 lidí.
Na každý sraz vzpomínám jako na jednu z nejlepších akcí, co jsem kdy zažil! :beer:

My sme mali stretavku po 20 rokoch (fuuu to je dost) a prislo nas 95%. Podotykam, ze stretavky mame zasadne na chatach, kde aj zdrave jadro vzdy prespi. Je to najma preto, ze sa dodnes parkrat do roka stretavame na vianocnych trhoch, grilovacky an zahradke a pod cca 10 kuskov (lepsie jadro;o)), dokonca sme uz boli spolu na chate prednedavnom a bolo fajn.
Naopak nestretavam sa s nikym z vysky ani zo zakladky.
Ono je to asi o tom aky ste kde boli kolektiv, ja mam pocit, ze stredna skola bola jedna velka zurka.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru