Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem film z 2.sv války

Svoje školní léta jsem prožíval v sedmdesátých letech minulého století a s tím byl spojeny i s povinnou návštěvou sovětských válečných filmů, které jsme pochopitelně tehdy nesnášeli. postupem času jsem se propracoval k zájmu o historii a to především o 2. sv.válku. A tedy i o filmy s touto tématikou. A tak jsem časem dospěl k názoru, že nejlepší, co kdy bylo o tomto tématu natočeno, je sovětská(!) pětidílná epopej Osvobození. Jedná se o velmi autenticky natočenou věc s neskutečně realistickými exteriéry a interiéry, ba i bojová technika odpovídá, na rozdíl od jiných filmů - i těch amerických, skutečnosti. Historické postavy jsou neuvěřitelně věrně zahrány, dokonce Rusy hrajou Rusové, Němci Němce, Angličany Angličané . Jasně, občas se najedou scény poplatné době, ale jsou to naprosté vyjímky. A vojáci Rudé armády tu nejsou líčeni, jak bylo tehdy zvykem, jen jako neskuteční hrdinové a Němci jen jako padouši (myslí se Němci jako celek). Výborně jsou tu také zakomponovány autentické záběry. Viz též zde: http://www.csfd.cz/film/33584-osvobozeni/.
Naopak jsou až hanebně historicky špatně natočené filmy vzniklé na západě - např. Bitva v Ardenách, Pearl Harbor
A ještě vzpomínám na tři české filmy - Dny zrady, Sokolovo a Osvobození Prahy. První dva filmy celkem reálně popisují historické události, bohužel ten poslední - Osvobození Prahy už je jen snůška blábolů, lží a polopravd. Pane režisére Vávro, to jste neměl zapotřebí.
Tyto filmy si můžeš stáhnout na známém českém úložišti souboru - víš jakém viď. A posuď sám.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat