Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Signály z černé skříňky?

Na novinkách.cz píšou: "HMAS Ocean Shield zachytila signál, který by mohl pocházet z černých skříněk dvakrát. Poprvé ho dokonce registrovala po dobu dvou hodin a dvaceti minut, než se ztratil. Pak se loď otočila a signál zachytila znovu. Detekovala jej po dobu 13 minut. Pocházely z hloubky 4500 metrů."

Dělají si kozy, že jo?!
Pokud jsem četl nějaké info o komunikaci s ponorkami, píše se, že vysílat mohou maximálně z hloubky 700m a ještě k tomu na nízké frekvenci (30-100Hz), s anténou dlouhou 200m až 1km.
Je to dezinformace nebo jsou ty skříňky z letadel zázračné? ::)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak už jsem něco vyšťoural. Ten přístroj na hledání signálů, co použili, umí vyhledat signál až do h…
lesov 07.04.2014 13:43
lesov
Jedna věc je zaznamenat signál, jiná věc je na té frekvenci smysluplně komunikovat. A co se týče tě…
JR_Ewing 07.04.2014 14:43
JR_Ewing
sybiři Svatá prostato...
Dale Cooper 07.04.2014 15:49
Dale Cooper
Ty lumpe, tys mi tou odpovědí zamezil dělat změny. Jak já teď budu vypadat?
JR_Ewing 07.04.2014 15:51
JR_Ewing
Jako někdo, kdo neumí napsat správně zeměpisný název :-p nový
Dale Cooper 07.04.2014 15:55
Dale Cooper
A takhle my tady žijem. Na svini tu nenarazíš. :-D;-) nový
Zarniwúp 07.04.2014 17:42
Zarniwúp
O nic nejde, asi je trochu dyslektik no. Původně chtěl napsat Syberia a pak mu do toho skočila ta zr… nový
lesov 07.04.2014 19:08
lesov
Jedná se o ultrazvuk, 37,5kHz, který se ve vodě dobře šíří (ostatně podobně se domlouvaji i delfíni… nový
jirka44 07.04.2014 16:40
jirka44
To jsme netušili, mysleli jsme s holkama, že to vysílá rádiový signál a ono to zatím píská jako neto… nový
lesov 09.04.2014 18:49
lesov
Asi to bude muset umět obojí, bo někde v Andách by jim hledání hydrofonem moc dobře nešlo. nový
Prasak 09.04.2014 20:26
Prasak
Nikolivěk, na souši se hledají trosky vizuálně, kromě toho je obvykle známa poslední poloha s dostat… poslední
jirka44 10.04.2014 06:55
jirka44

Jedna věc je zaznamenat signál, jiná věc je na té frekvenci smysluplně komunikovat.

A co se týče těch ponorek, rusové mají na sybiři, američani na aljašce zakopanou anténu. 50 na 50 km :-) a tím jsou schopni právě na extra dlouhých vlnách komunikovat s ponorkami kdekoli na světě. Podmínkou je ten dlouhej drát za lodí. Akorát, kvůli nízké šířce pásma se tím přenášejí jen "kódy" instrukcí. Na jejich interpretaci mají tabulky :-)

Asi to bude muset umět obojí, bo někde v Andách by jim hledání hydrofonem moc dobře nešlo.

Nikolivěk, na souši se hledají trosky vizuálně, kromě toho je obvykle známa poslední poloha s dostatečnou přesností. Tyhle záznamníky mají jenom ULB.
Ale nouzový maják 121,5MHz mají třeba vojenští piloti v padáku nebo ve vystřelovací sedačce. Rovněž tak některá letadla mají nouzový maják, ale ten není součástí FDR. Jak byl vybavený tenhle konkrétní letoun je popsáno tady.
Jinak nejlepší info o všech událostech vůbec, včetně závěrů vyšetřování, najdete tady.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru