Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Signály z černé skříňky?

Na novinkách.cz píšou: "HMAS Ocean Shield zachytila signál, který by mohl pocházet z černých skříněk dvakrát. Poprvé ho dokonce registrovala po dobu dvou hodin a dvaceti minut, než se ztratil. Pak se loď otočila a signál zachytila znovu. Detekovala jej po dobu 13 minut. Pocházely z hloubky 4500 metrů."

Dělají si kozy, že jo?!
Pokud jsem četl nějaké info o komunikaci s ponorkami, píše se, že vysílat mohou maximálně z hloubky 700m a ještě k tomu na nízké frekvenci (30-100Hz), s anténou dlouhou 200m až 1km.
Je to dezinformace nebo jsou ty skříňky z letadel zázračné? ::)

Předmět Autor Datum
Tak už jsem něco vyšťoural. Ten přístroj na hledání signálů, co použili, umí vyhledat signál až do h…
lesov 07.04.2014 13:43
lesov
Jedna věc je zaznamenat signál, jiná věc je na té frekvenci smysluplně komunikovat. A co se týče tě…
JR_Ewing 07.04.2014 14:43
JR_Ewing
sybiři Svatá prostato...
Dale Cooper 07.04.2014 15:49
Dale Cooper
Ty lumpe, tys mi tou odpovědí zamezil dělat změny. Jak já teď budu vypadat?
JR_Ewing 07.04.2014 15:51
JR_Ewing
Jako někdo, kdo neumí napsat správně zeměpisný název :-p
Dale Cooper 07.04.2014 15:55
Dale Cooper
A takhle my tady žijem. Na svini tu nenarazíš. :-D;-)
Zarniwúp 07.04.2014 17:42
Zarniwúp
O nic nejde, asi je trochu dyslektik no. Původně chtěl napsat Syberia a pak mu do toho skočila ta zr…
lesov 07.04.2014 19:08
lesov
Vem si, jak daleko jsou teď už sondy Voyager 1/2 a pořád je s nimi udržováno spojení. A ty se pozast…
Niko Bellic 07.04.2014 14:32
Niko Bellic
Jedná se o ultrazvuk, 37,5kHz, který se ve vodě dobře šíří (ostatně podobně se domlouvaji i delfíni…
jirka44 07.04.2014 16:40
jirka44
To jsme netušili, mysleli jsme s holkama, že to vysílá rádiový signál a ono to zatím píská jako neto…
lesov 09.04.2014 18:49
lesov
Asi to bude muset umět obojí, bo někde v Andách by jim hledání hydrofonem moc dobře nešlo.
Prasak 09.04.2014 20:26
Prasak
Nikolivěk, na souši se hledají trosky vizuálně, kromě toho je obvykle známa poslední poloha s dostat… poslední
jirka44 10.04.2014 06:55
jirka44

Jedna věc je zaznamenat signál, jiná věc je na té frekvenci smysluplně komunikovat.

A co se týče těch ponorek, rusové mají na sybiři, američani na aljašce zakopanou anténu. 50 na 50 km :-) a tím jsou schopni právě na extra dlouhých vlnách komunikovat s ponorkami kdekoli na světě. Podmínkou je ten dlouhej drát za lodí. Akorát, kvůli nízké šířce pásma se tím přenášejí jen "kódy" instrukcí. Na jejich interpretaci mají tabulky :-)

Nikolivěk, na souši se hledají trosky vizuálně, kromě toho je obvykle známa poslední poloha s dostatečnou přesností. Tyhle záznamníky mají jenom ULB.
Ale nouzový maják 121,5MHz mají třeba vojenští piloti v padáku nebo ve vystřelovací sedačce. Rovněž tak některá letadla mají nouzový maják, ale ten není součástí FDR. Jak byl vybavený tenhle konkrétní letoun je popsáno tady.
Jinak nejlepší info o všech událostech vůbec, včetně závěrů vyšetřování, najdete tady.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru