Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zodpovědnost - co to je?

empatii asi taky mám. Třeba když sem chodil s jednou holkou (s tou co se tady už o ní psalo), bylo jí 15, a myslíš že mi jí nebylo líto, když musela mít plno vztahů před tím než sem jí poznal tajně, a žít ve strachu aby nato rodiče nepřišly? Já sem ji nikdy nepomlouval že šlape (měl sem s ní víc empatie než rodiče, kteří jí zato pomlouvali). Mně by nevadilo, kdyby nemohla mít děti, i tak bych ji měl rád. Tak kdo ji měl víc rád? Já nebo její rodiče?

Ale jinak mám víc empatie k přírodě a k věcem, mám pocit že k těm zase většina společnosti má mnohem míň empatie než já. A co je lepší: Mít empatii k lidem, nebo k věcem a k životnímu prostředí? Dá se to objektivně říct?

Já rád shazuju jen ty myšlenky, které se tu sice drží tisíce let (jako třeba i to že je země placatá až do konce středověku), ale u kterých nenacházím žádné logické zdůvodnění.
Nebo bych chtěl nějaké to logické zdůvodnění slyšet, byl bych rád a třeba bych ten názor pak změnil.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat