Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Děcka a snídaně

Dneska ráno jsem šel nakoupit do kvelbu. U pokladny předemnou dva školáci, asi devět let každej, kupovali si nejspíš snídani - tabulka Milky a půllitrovej energeťák. Tlačili to do hlavy hned co vyšli ven. Boha, takovej sajrajt, děcka a ještě k tomu hned po ránu. Já to chlastám po noční šichtě, abych líp zvládnul třičtvrtěhoďku za volantem, ale tohle mi přijde moc, hromada rychlých cukrů a koňská dávka kofeinu pro štěňata. Lidstvo se vyhubí samo.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Hmm, a ja ted dostal od manzelky zjebano, ze sem dceri k snidani namazal chleba sadlem a horcici, po…
bahno 26.03.2014 12:04
bahno
pokud to dcera snědla a nedělá jí problém to sníst tak je to OK. bůh ví jaká energetická snídaně to…
jvdc 26.03.2014 12:48
jvdc
Rikala "nam-nam", tak u me dobry. Jak se ukazalo v nasledujicich dnech, ani zadny jiny nasledky to n…
bahno 26.03.2014 13:31
bahno
náhodou jako ranní snídaně je to IMHO skvělá věc. Můj děd, který se přes nepřízeň osudu nedožil 90 l… nový
touchwood 27.03.2014 12:35
touchwood
Taky přemešlím nad tím, proč to ty děcka chlastají. Nemyslím, že by to bylo kvůli tomu, že opravdu p…
Prasak 26.03.2014 20:00
Prasak
mezi levným a drahým není až tak velkej rozdíl Řekl bych, že je, z vlastní zkušenosti. Ty nejlevněj…
Niko Bellic 26.03.2014 20:07
Niko Bellic
pil jsem to za život asi 3x a nikdy jsem nic nepocítil. navíc jsou to rychlý cukry, mají velmi krátk…
jvdc 26.03.2014 20:11
jvdc
Jo, je to taková energie na dluh.. Já to moc často nepiju. Jen příležitostně.
Niko Bellic 26.03.2014 20:14
Niko Bellic
Na dluh, pěkně řečeno. Já to vyžeru po šichtě, dojedu domů a jdu chrnět. Takže dluh tělu splatím :-)
Prasak 26.03.2014 20:17
Prasak
na to co to používáš je to asi OK. a pocítil by jsi někdy rozídl kdyby jsi si to nevzal... možná řek…
jvdc 26.03.2014 20:22
jvdc
Není to psychika, ale tělesná záležitost. Už mi prostě noční směny nedělají dobře, spánek přes den n…
Prasak 26.03.2014 20:31
Prasak
Jestli jezdíme stejnýma klikaticema přes Ochoz, tak tam jet nesoustředěnej je o ústa... takže ten en… nový
Moas 27.03.2014 10:32
Moas
Na Ochoz jen málokdy, když je výjezd na Svitavy přetíženej, což ráno po noční nebývá. nový
Prasak 27.03.2014 15:32
Prasak
prasaku, ty na to máš! Jen si nevěříš. nový
touchwood 27.03.2014 12:39
touchwood
Di do řiti, voe, dělám směny už 14 let a už z toho magořím... nový
Prasak 27.03.2014 15:34
Prasak
No myslím, že bylo míněno - Na vyšší pozici nemám dovednosti na to, že máš, jen trochu vyšší sebev… nový
M-Pol 27.03.2014 16:10
M-Pol
No sám vidíš, jak su blbej. nový
Prasak 27.03.2014 17:53
Prasak
Sice tě osobně neznám, ale i tak si myslím slovo blbej mi k tobě jaksi nepasuje. nový
M-Pol 27.03.2014 19:03
M-Pol
Já se především nepovažuju za nějak zvlášť chytrýho, spíš jen jsem jednookým v království slepých. nový
Prasak 27.03.2014 19:16
Prasak
Je je tak se nám to tady nějak množí, že by druhý "mif"? (asi nějaká infekce) nový
M-Pol 27.03.2014 19:38
M-Pol
Občas to na mě taky padne. nový
Prasak 27.03.2014 20:23
Prasak
Já mám opačnou zkušenost - i ty levný fungují dostatečně. Podívej se na potisk - v základu jsou všec…
Prasak 26.03.2014 20:16
Prasak
Já si osobně myslím že v tom dost velkou roli hraje placebo efekt.:-)
Kubajz025 26.03.2014 20:36
Kubajz025
tto jsem chtěl říct, viz. výše... dejme tomu 70% placebo, 30% kofein+ curkry atd.... ale možná tomu…
jvdc 26.03.2014 20:38
jvdc
Kdysi jsem si taky myslel, že kafe se mnou nic nedělá a tak jsem si ho v jednom baru dal asi 3 velký…
Prasak 26.03.2014 20:42
Prasak
3 velký hrnky to je slušná dávka....
jvdc 26.03.2014 20:44
jvdc
To bylo jen jednou, bylo mi kolem dvaceti let.
Prasak 26.03.2014 22:07
Prasak
Na mě kafe funguje vcelku blbě v tom, že únavu nezažene, ale když si lehnu, tak neusnu. Zatímco bez… nový
Moas 27.03.2014 10:34
Moas
Prasak má pravdu. Kupuju si to v Lidlu asi za sedm korun a fakt to funguje. Občas si koupím nějakou…
Dale Cooper 26.03.2014 21:50
Dale Cooper
Taky to chlemtám (z litrové petlahve) třeba když jdu na túru. Když už plánuju nějakou túru, měla by… nový
Jack 27.03.2014 10:51
Jack
Tohle se ne vždy zadaří, často vymetám pustiny... Taky se na ta místa přepravuji automobilem, což po… nový
Dale Cooper 27.03.2014 10:52
Dale Cooper
Hledas cost-down? 132-kofein 204-taurin Univerzalni tuttifrutti prichut nevim kde sehnat, ale to uz…
bahno 26.03.2014 21:42
bahno
Pak to nemá stát 6,5Kč, když je kofein za hubičku.
Prasak 26.03.2014 22:07
Prasak
Je to odpad z prazeni kavy - sublimuje a staci ho vychytat na chladny plose. nový
bahno 26.03.2014 22:36
bahno
Mě nejvíc pomáhal,když jsem pracoval v baru co jel do rána - http://kamikazedrink.cz/kamikaze-energy… nový
tuta 27.03.2014 11:29
tuta
http://blanensky.denik.cz/z-regionu/denik-otestoval-22-skol-vetsina-nabizi-kavu-i-sladkosti-z-automa… nový
Prasak 29.03.2014 19:47
Prasak
jako na zavolanou. jen čtyři ze 22... to je strašná statisitka. a pak kde se to ty děti učí. to ani… nový
jvdc 29.03.2014 20:00
jvdc
Pak těm děckám ve třiceti rupne hercna a my nebudeme mít za co žrát, páč nezbyde nikdo, kdo by nám m… nový
Prasak 29.03.2014 20:10
Prasak
to je asi ten nejhorší průběh...a nebudeme si nic nalhávat, všichni se do toho důchodu těšíme. nový
jvdc 29.03.2014 20:14
jvdc
Já z důchodu mám smíšený pocity. Na jednu stranu už nebudu muset chodit do práce, na druhou stranu b… nový
Prasak 29.03.2014 20:21
Prasak
jak důchod tak i současnost má své pro a proti. já se do důchodu těšim, že budu mít čas a doufám, že… nový
jvdc 29.03.2014 20:26
jvdc
Moc se hochu netěš. Ti trochu odrostlejší mi říkají: "Když po padesátce vstaneš a nic tě nebolí, pak… nový
Jack 30.03.2014 18:34
Jack
ano s tím tak nějak počítám... ale co je ještě horší, že nikdo neví co se bude dít kolem nás a spole… nový
jvdc 30.03.2014 20:51
jvdc
Můžou. Říká se tomu školská rada. Když to nepomůže, tak dvoukilový kladivo je proti blbýmu automatu… nový
Zarniwúp 30.03.2014 01:56
Zarniwúp
ano školaská rada by měla pomoct, ale jak je vidět zřejmě se to tam neřeší. nový
jvdc 30.03.2014 09:33
jvdc
Me tam chybi pomer zakladnich a strednich skol. Protoze automat na kafe na zakladce a na stredni, v… poslední
bahno 30.03.2014 23:11
bahno

Hmm, a ja ted dostal od manzelky zjebano, ze sem dceri k snidani namazal chleba sadlem a horcici, posypal cibulkou a jen velmi decentne osolil a opepril...
Hele v tomhle veku kazdej dela blbosti a zdaleka ne vsechno se da ukocirovat - dokonce je podle me dobry obcas neco neukocirovat. A tezko rict, jestli tohle byla vyjimecna frajerinka po kapesnym, nebo pravidelny rezim. V tom prvnim pripade to sice neni optimalni, ale vedu bych z toho nedelal.

náhodou jako ranní snídaně je to IMHO skvělá věc. Můj děd, který se přes nepřízeň osudu nedožil 90 let, zásadně svačil chleba se sádlem a mletými škvarky s cibulí. Zádnou megatlustou vrstvu, ale pořádnou brzdu a na to cca 1-2mm sádloškvarkové pomazánky. Kdo tu energii vydá, tak je to určitě lepší jídlo, než nějaké margarínové hnusy.

Taky přemešlím nad tím, proč to ty děcka chlastají. Nemyslím, že by to bylo kvůli tomu, že opravdu potřebují nakopnout tělo, ale spíš v tom vidím machrovinu, důsledek marketingové masáže. Alkohol to nemůže, tak si dají energeťák, přece nebudou pít obyčejnou minerálku, energeťáky jsou v plechovce a pití z plechovky je cool, energeťák je cool, jsou drsňáci, když to chlastaj. Navíc to stojí pár korun, ty obyčejný stojí okolo 6 Kč (mezi levným a drahým není až tak velkej rozdíl, v základu je to všechno stejný - cukr, kofein, taurin, maximální množství je omezeno, tuším, zákonem, či vyhláškou).

Na dluh, pěkně řečeno. Já to vyžeru po šichtě, dojedu domů a jdu chrnět. Takže dluh tělu splatím :-)

Není to psychika, ale tělesná záležitost. Už mi prostě noční směny nedělají dobře, spánek přes den není tak kvalitní, jako býval. Zlepšuje mi to především reakce, nejvíc to cítím na přeostřování očí mezi provozem před autem a pohledem na tachometr.
Bohužel, nočním směnám se nevyhnu. Na rovinu - tyto prachy mi prostě nikdo jinej nedá. Na vyšší pozici nemám dovednosti (nebo si na to prostě jen nevěřím), práci blíže k domu za tyto peníze opět neseženu. Navíc mě ta práce vcelku baví.

Jestli jezdíme stejnýma klikaticema přes Ochoz, tak tam jet nesoustředěnej je o ústa... takže ten energeťák chápu. Naštěstí do práce jezdím jen cca 20 minut, takže to dám. Na delší cesty mám taky ověřeno, že to na mě zabírá.
Btw už se tam začínají rojit cyklisti. Hazardéři.

Na Ochoz jen málokdy, když je výjezd na Svitavy přetíženej, což ráno po noční nebývá.

No myslím, že bylo míněno -

Na vyšší pozici nemám dovednosti

na to, že máš, jen trochu vyšší sebevědomí je asi potřeba.
(zrovna včera náš "35letý mladej" byl jmenován personálním ředitelem pro východní Evropu u německé strojírenské firmy a taky začínal od píky před třinácti léty)

Tím chci naznačit, že kdo se "bojí" sere v síni a sobě škodí.

Já se především nepovažuju za nějak zvlášť chytrýho, spíš jen jsem jednookým v království slepých.

Já mám opačnou zkušenost - i ty levný fungují dostatečně. Podívej se na potisk - v základu jsou všechny stejný. Kupuju si ty obyčejný za 6,50Kč, vychlastám to na koncu noční šichty a je sakra rozdíl, jet domů bez toho, nebo s tím. Ne, že by to odstranilo únavu, ale zlepšuje to reakce a pozornost. Další podstatnou věcí je nekupovat ty "light" verze, tedy bez cukru. Bez cukru to energii nedodá.
Ty dražší mají nějaký ingredience navíc, RedBull tam rozhodně něco má, už ale nevím co to je. Ale když jich mám koupit 5 kousků (na celej tejden), tak peněženka to pocítí, takže RedBulla si prostě nedám.

Kdysi jsem si taky myslel, že kafe se mnou nic nedělá a tak jsem si ho v jednom baru dal asi 3 velký hrnky. Měl jsem po 12 hodinové denní šichtě, takže vcelku unaven, přesto jsem do tří do rána ležel na posteli a čučel do stropu, protože se mi nechtělo ani za nic spát. Takže vím, že to na mě funguje, i v práci si na noční o přestávce jedno dopřeju (ne to z automatu) a je mi opravdu líp.

Prasak má pravdu. Kupuju si to v Lidlu asi za sedm korun a fakt to funguje. Občas si koupím nějakou příchuť, třeba cuba libre. Kupuju si to na delší cesty autem, mám to radši než kafe z automatu. Po kafi bych navíc pořád chodil na malou.
Taky to chlemtám (z litrové petlahve) třeba když jdu na túru. Ale mám přes metrák, tak se to ztratí a tělo to při námaze spotřebuje. Haranti by to chlastat neměli.

http://blanensky.denik.cz/z-regionu/denik-otestoval-22-skol-vetsina-nabizi-kavu-i-sladkosti-z-automatu-20140329-6kl5.html

jen čtyři ze dvaadvaceti vybraných základních a středních škol na jižní Moravě a Vysočině nelákají studenty na dobroty v automatech. Odborníci se přitom shodují, že například energetické nápoje nebo káva tam nemají co dělat.

Ne, fakt jsem si ten článek v novinách neobjednal.

jako na zavolanou. jen čtyři ze 22... to je strašná statisitka. a pak kde se to ty děti učí. to ani ty rodiče nemůžou ovlivnit a když, tak v mizivém procentu. asi nezbývá než počkat až ty děti na to sami za pár let příjdou... ale co bude do té doby ? hyperaktivní děti nastartovaný energeťákama.

Pak těm děckám ve třiceti rupne hercna a my nebudeme mít za co žrát, páč nezbyde nikdo, kdo by nám makal na důchod.

Já z důchodu mám smíšený pocity. Na jednu stranu už nebudu muset chodit do práce, na druhou stranu být v důchodu znamená, že seš na konci cesty a na užívání volnýho času nebudu mít (možná) sil. Takže zatím raději chodím do práce, tělo mám ještě vcelku zdravý.

Můžou. Říká se tomu školská rada. Když to nepomůže, tak dvoukilový kladivo je proti blbýmu automatu taky argument, když už jsou rodiče takový vši, že si s vlastními dětmi (!) neporadí sami.
(Jsem otcem sedmnáctiletého všeznala a s nějakejma blbejma automata ve škole jsme fakt problém neměli.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru