Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Parkoval jste někdo v "Rozmarýnu"?

Tak jsem celkem zvědav před pár dny zaplul do brněnského Rozmarýnu, že si tam zaparkuju. Maje malé autíčko (Yaris), jen jsem mávnul rukou nad varováním, že "se tam nedá vytočit".

No, varování bylo pravdivé. Jízda nahoru ještě šla. Nájezdy uzounké, ale malé auto to dá. Jak bych se tam kroutil s MPV si moc představit nedokážu, ale asi by to šlo. Zato cesta dolů byla srandovní, když jsem v půlce zjistil, že nemám šanci se vejít do zatáček, aniž bych výrazně nevjel do protisměru... a při cestě dolů se tak musí každý řidič modlit, aby se proti němu nevyřítil nějaký nevybouřený soplík.

Stopy laku v okolí naznačovaly, že už si tam pěkná salva řidičů natrhla... lak.

Máte podobnou zkušenost? Za mě to vypadá, že Rozmarýn už nikdy více...

Předmět Autor Datum
do brněnského Tím je řečeno vše :-D
Dale Cooper 22.03.2014 21:03
Dale Cooper
Slyšel jsem, že v Brně existuje jedno velmi neoblíbené parkoviště. To bude asi ono..
Niko Bellic 22.03.2014 21:10
Niko Bellic
Forum v UL bude něco podobného. Zeď v zatáčce před turnikety vypadá jak pomalovaná graffiti. Vejdu s…
Zarniwúp 23.03.2014 00:42
Zarniwúp
jo ve foru je to celkem šílenost.... cesta na horní parkoviště je vždy jen v nouzi.
jvdc 23.03.2014 18:17
jvdc
Mne podobně odradilo patrové parkoviště od nakupování v Praze na Černém Mostě. Ale co se tam může pa…
Yarda 23.03.2014 14:36
Yarda
Tam klidně jezdím, je úplně v pohodě, místa dost. Ale je pravda, že nejsi první, kdo tohle říká.
Potkan007 23.03.2014 16:46
Potkan007
Nebyl jsem tam, ale asi se to fakt "povedlo" - http://www.modernibrno.cz/clanek/Parkovani-muze-byt-n…
Zdenál 23.03.2014 18:33
Zdenál
odřený Superb Co si v Brně postavili, to tam mají :-)
Dale Cooper 23.03.2014 19:37
Dale Cooper
Do Brna? Zaparkovat u Makra a zbytek dojet šalinou :-)
L-Core 23.03.2014 20:23
L-Core
mám velké MPV (šířka 1,9m, délka 4,6m) a parkuju tam běžně. Sice nejezdím do nájezdů jako Fittipaldi…
touchwood 24.03.2014 16:16
touchwood
Tak tak... Tohle je pěkná pakárna. Třeba jezdím nerad k Metropoli na Zličíně, je tam parkoviště pěkn…
Dale Cooper 24.03.2014 16:31
Dale Cooper
Potíž bude v tom, že normy, nebo předpisy na velikost parkovacích stání budou ještě z doby krále Kla…
Zarniwúp 24.03.2014 17:58
Zarniwúp
A když vyjíždíš ven, tak se vejdeš do svého pruhu? Respekt...
Moas 24.03.2014 20:46
Moas
S takovou krávou, jako je ten MB ne. S mým Fordem Fusionem ano :-)
Dale Cooper 24.03.2014 23:00
Dale Cooper
bez problémů, ono to je o dost jednodušší, než třeba jezdit 80-90 km/h zúženým levým pruhem na D1/D2… poslední
touchwood 25.03.2014 15:57
touchwood
To mám se svojím Santa-Fe problém na všech krytých parkovištích (pod obchodními domy nebo v podstatě…
JR_Ewing 25.03.2014 06:13
JR_Ewing

Nebyl jsem tam, ale asi se to fakt "povedlo" - http://www.modernibrno.cz/clanek/Parkovani-muze-byt-nekdy-pekna-fuska-156/:

...
Už pár minut před slavnostním otevřením v něm náměstek primátora odřel služebního superba jenom proto, že poloměry jeho vnitřních zatáček naprosto nepočítají s autem, které má více než čtyři a půl metru. Stačí, když se přidá zima a padne trocha sněhu, jako v minulých dnech. Šikmé plochy nájezdů z patra do patra pak připomínají klouzačku, v hantecu takřečenou šlindu. Jedete vzhůru a právě na šikmině zjistíte, že audina před vámi couvá, aby vybrala poloměr zatáčky. Vyřadíte, ale to už jedete po šikmině pozpátku, i když brousíte zimní vzorek pod plynem co to dá. Máte-li štěstí a za vámi nic není, sklouznete do mezipatra. Stojí-li tam další vzhůru mířící odvážlivec, dozvíte se, jako já, že "vařečka za volant nepatří".
...

Občas do Brna jezdím, takže díky za varování, kde opravdu nemám parkovat.

mám velké MPV (šířka 1,9m, délka 4,6m) a parkuju tam běžně. Sice nejezdím do nájezdů jako Fittipaldi, ale zato jsem tam ještě nic neodřel. ;-)

Horší je samotné parkování, stání jsou tak na toho Járu.. :-), stačí, aby vedle parkoval nějaký debil/bloncka a lezu ven 5. dveřmi :-)

Tak tak... Tohle je pěkná pakárna. Třeba jezdím nerad k Metropoli na Zličíně, je tam parkoviště pěkně malé. Onehdy jsem tam byl vozem zapůjčeným od známého (MB S-klasse coupé, 1988) a prostě jsem do toho dveřmi řidiče nenastoupil. Vedle se postavil dement s passatem, nechal místo asi 40 cm. No a ten medvěd je dvoudveřový, jedny dveře to má široké stejně, jako fóbie dvoje. Kufrem do toho nevlezeš a od spolujezdce jsem tam lezl asi 10 minut... No a pak s tím vyparkovávat, to byl porod; nemá to vepředu hvězdu. Docela se okolí bavilo :-) Navíc jsem byl za vidláka :-) (SPZ UOE....)
Na tohle jsou velký dvoudveřový auta na houby.

bez problémů, ono to je o dost jednodušší, než třeba jezdit 80-90 km/h zúženým levým pruhem na D1/D2 (tam často jsou posunuté ty mobilní patníky dovnitř pruhu, asi kamiony - a to je teprve ten správný adrenalin, když máš pravé zrcátko nalepené na kamionu v pravém pruhu a levým bokem skoro štrejcháš ty posunuté patníky) :-)

To mám se svojím Santa-Fe problém na všech krytých parkovištích (pod obchodními domy nebo v podstatě kdekoli). Buď je parkovací místo moc úzké, nebo moc krátké (nebo vyjmečně i kombinace obého). Parkoval jsem třeba mezi sloupy, kde bylo místo 15 cm od každého zrcátka (sloupy byly přesně na kraji parkovacího místa, směrem do odjezdové cesty). Ještě se mi nestalo, že by někde byla parkovací místa dost dlouhá a zároveň i dost široká.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru