Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Opravdu v bankách přenášejí peníze skřítečci z komůrky do komůrky?

Mě teď trochu rozhodilo zas iBankovnictví GE. Takhle si zadám pár příkazů kolem desáté a čekám, že se to teda dejme tomu zpracuje, když už neodešle hned, tak alespoň projeví na zůstatku účtu a ono prd. To opravdu musím i v době elektronického bankovnictví čekat až přijde někdo fyzicky do banky a ty platby schválí nebo o co jde? Dopytle, vždyť to je jen blbé převádění jedniček a nul, to snad může fungovat samo, ne? Nebo v čem je zakopaný Alík?
Pracuje takhle každá banka?

Předmět Autor Datum
ge: nedávno jsem měl dvě platby "s rychlým přístupem přes platební bránu banky". od jedné přišel pot…
lední brtník 17.03.2014 23:26
lední brtník
Taky mám zkušenosti s KB, takže je fakt, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Ale st…
Redsnake 17.03.2014 23:28
Redsnake
tak jsem to zrovna ověřil - koupil jsem si asi v 18:30 mp3 album, v 18:32 mi přišel mail ke stažení.…
lední brtník 19.03.2014 19:09
lední brtník
Vtipné jsou i sms oznamující výběr z bankomatu den a půl poté. Ale neměnil bych. Spořka mě strašně z…
Niko Bellic 17.03.2014 23:37
Niko Bellic
Je teoreticke mozne, ze niektore sociobanky (u nas typicky Sporitelna) stale pouzivaju niektore bank…
fleg 20.03.2014 07:19
fleg
To spíš souvisí s jejich účtováním. Když otevřu bankovnictví, tak tam mám disponibilní zůstatek a úč…
Niko Bellic 20.03.2014 12:42
Niko Bellic
V den? Co máte za banku? Když si vyberu nebo zaplatím (na online terminálu), nebo zadám příkaz (spla…
JR_Ewing 20.03.2014 13:22
JR_Ewing
Jsem u GE jako autor vlákna. A funguje to stejně, jak píšeš (co se týče disponibilního zůstatku). V…
Niko Bellic 20.03.2014 17:06
Niko Bellic
Nene, blokace se provádí na základe požadavku kartového střediska. Až přijde vyúčtování od banky, kd… poslední
JR_Ewing 24.03.2014 09:45
JR_Ewing
GE neznam, prikazy v ramci banky byvaji u normalnich bank okamzite, prikazy mimo banku trvaji dele,…
RedMaX 17.03.2014 23:52
RedMaX
2 měsíce to bylo kdysi za časů monopolní spořitelny. no kdysi ... stejné mimozemšťany jsem zažil let…
lední brtník 18.03.2014 00:30
lední brtník
Mne mBank prikazy k uhrade "strhne" (zmizi ze zustatku) hned. Asi je GE divny :D No a nedavno me t…
merlouska 18.03.2014 02:05
merlouska
Vnitrobankovní převody jsou opravdu rychlý, nejde to z banky ven, takže obvykle do hodiny to tam je,…
Prasak 18.03.2014 06:26
Prasak
Každá banka to má trochu jinak. Jednou mi něco vysvětlovali o dávkovém zpracování (KB).
jirka44 18.03.2014 07:15
jirka44
Ale prosím tě. Ty ještě věříš na skřítečky? Za všechno můžou líné, úřednické mrchy, které pracují za…
IQ37 18.03.2014 18:18
IQ37
Jaktože nejsou skřítci v bankách? To jako že je Harry Potter lež?
Prasak 18.03.2014 19:34
Prasak
Ale no tak... Nebudu ti brát iluze najednou. Vždyť je času dost. Já jsem Harykem nepostižený. Já sot…
IQ37 20.03.2014 12:48
IQ37
GE je tak trochu speciální. Byl jsem u nich tuším 4 roky, stačilo - právě od nich jsem šel k Fio a c…
Kurt 18.03.2014 19:55
Kurt

ge: nedávno jsem měl dvě platby "s rychlým přístupem přes platební bránu banky". od jedné přišel potvzovací mail za hodinu a půl, že už si můžu cd stáhnout, od druhé za 4 hodiny.
holt ty banky mají jedničky a nuly nějaké speciálnější.
(kdybych to vzal přes paypal, je to vyřízeno hned - kdy si to vyřídí ti dva mezi sebou, mi může být fuk).

jako bývalý pacient komobanky jsem však hepy, vím jak vypadá středověk.

Vtipné jsou i sms oznamující výběr z bankomatu den a půl poté. Ale neměnil bych. Spořka mě strašně znechutila jejich internet bankingem. Časté výpadky kvůli údržbě (prej plánované), třeba i přes celý víkend. Pravda teda, že už je to delší dobu, co u nich nejsem. Třeba se zlepšili..
Jinak ty příkazy se zpracovávají jen ve všední dny a v určitém čase. Taky nevím proč.

vždyť to je jen blbé převádění jedniček a nul

Tak jednoduché to nebude. Sice jsem nikdy neviděl pod pokličku, ale celý ten systém transakcí musí být promakaný. Nejen kvůli zabezpečení, ale i kvůli spolehlivosti.

Je teoreticke mozne, ze niektore sociobanky (u nas typicky Sporitelna) stale pouzivaju niektore bankomaty z minulosti, ktore boli offline. Kedysi sa totizto udaje z bankomatov zbierali rucne a slo vybrat viac ako ste mali na ucte, pretoze banka sa o tom dozvedela jednoducho az na druhy den. Frekvencia sms by tomu nasvedcovala. Mozno maju len pretazeny sms server;o).

To spíš souvisí s jejich účtováním. Když otevřu bankovnictví, tak tam mám disponibilní zůstatek a účetní zůstatek. Disponibilní se aktualizuje celkem rychle. V den, kdy něco vyberu, nebo zaplatím kartou hned vidím rozdíl. Účetní se ale aktualizuje pomaleji a nejspíš je na něj navázáno posílání zpráv.

V den? Co máte za banku? Když si vyberu nebo zaplatím (na online terminálu), nebo zadám příkaz (splatný v dnešní den), pak okamžitě, jakmile kouknu do bankingu nebo přes mobilní aplikaci (stačí refresh v IB) tak vidím blokaci a snížený disponibilní zůstatek. V tu vteřinu, kdy transakce proběhne. Žádné čekání. S mezibankovními platbami je to všude stejné, po 18:00 až zítra (nebo po víkendu). mBank

GE neznam, prikazy v ramci banky byvaji u normalnich bank okamzite, prikazy mimo banku trvaji dele, myslim, ze mBanka je ma jednou denne nekdy rano, tohle je ale normalni, protoze na provedeni prikazu mimo banku ma banka zakonem stanoveny cas, ani nevim jak dlouho, driv to byly tri dny a jeste predtim, kdyz to zakon neupravoval, to bankam trvalo treba dva mesice. :-D

Mne mBank prikazy k uhrade "strhne" (zmizi ze zustatku) hned.

Asi je GE divny :D

No a nedavno me taky docela (prijemne) dostala CS.
Jednou se zamestnavatel zpozdil s vyplatou, pak zadaval prikaz k uhrade v nedeli.. ja sla pozdejc na servis24 kvuli necemu jinymu a hele, penize tam byly. No a pak nedavno jsme si neco posilali s brachou z uctu na ucet, bylo asi trictvrte na jedenact vecer .. penize byly na mem ucte behem 5 minut. Teda ony tam mozna byly hned, ale ja se tam koukla az po 5 minutach co to bracha poslal :-) Ale vnitrobankovni prevody jsou teda asi o necem jinym nez mezibankovni, tam to chodi druhej den.

Vnitrobankovní převody jsou opravdu rychlý, nejde to z banky ven, takže obvykle do hodiny to tam je, většinou téměř hned, jak ses přesvědčila. Taky nechápu, proč v době nonstop běžících serverů nemůže být převod udělán v noci, nebo o víkendu. Pokud si vzpomínám, tak ČSOB i vypisuje, že aby byl převod udělán ještě ten den, musí být zadán do určité hodiny, tuším, že je to 18:00.

Ale prosím tě. Ty ještě věříš na skřítečky? Za všechno můžou líné, úřednické mrchy, které pracují za minimální mzdu! Tímhle se chtějí pomstít - povětšinou německým bankám. Takže jsou to vlastně líné úřednické vlastenky! :-D

GE je tak trochu speciální. Byl jsem u nich tuším 4 roky, stačilo - právě od nich jsem šel k Fio a co mě překvapilo jako první bylo to, že příkazy jsou vykonány obratem. U GE se obvykle čekalo několik hodin a navíc měli nějaké provozní hodiny, takže když jsem to nestihl tuším do 17. hodiny zadat, odeslaly se peníze až druhý den.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru