Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem O tohle se musím podělit - zapínání NTB.

Ještě teď se chechtám. Včera večer mi volal user, že nemůže zapnout nový notes. Nešť, říkám, doneste to, mrknem na to. Přišel, zapojil jsem, zapnul, nahodil předinstalované osmičky, žádný problém. Hleděl na mě jak na boha a ptal se, jak jsem krám (nějaký Acer) uvedl v provoz. Ukázal jsem mu spouštěcí tlačítko. "Já jsem si nebyl jistý, které z těch čtyřech mám stisknout, ale nefungovalo ani jedno", vece. "Z jakých čtyřech?", ptám se. "No z těch na zdroji", odpovídá. Ten tukan mačkal gumové nožičky na napáječi!!! Byl jsem tak konsternovaný, že jsem ho ani nezkásnul. Je vůbec možné, že šlo IQ za posledních pár let tak brutálně dolů? Sorry, ale muselo to ze mě ven... :-)

Předmět Autor Datum
Je vůbec možné, že šlo IQ za posledních pár let tak brutálně dolů? Je. :-D
IQ37 02.03.2014 09:12
IQ37
Ne, IQ je porad stejne. Jiste, dnes je to s podivem, ale porad se da narazit na cloveka, ktery PC v…
RedMaX 02.03.2014 10:59
RedMaX
Tak třeba zase umí báječně jednotit řepu :-) Ono je to těžké, hlavně pro starší generaci. Vezmi tře…
L-Core 02.03.2014 11:27
L-Core
Fotoaparát ne. Dovedeš si představit výše zmíněného aktéra, jak vyvolává film?
Tomix 02.03.2014 13:29
Tomix
Dovedu. Vyklopí páčku, film přemotá do kazety, vytáhne a pošle na vyvolání :)
L-Core 02.03.2014 14:07
L-Core
film přemotá do kazety Tak tady bych předpokládal právě bez té operace a pak by se strašně divil, ž…
ms 02.03.2014 16:03
ms
Tak ono ani u mladých to není žádný zázrak, a to se ještě o tom i učí. On jde o pokles kvality vzděl…
ms 02.03.2014 16:01
ms
poněkud zakrnělé chápání textu, obzvláště rozsáhlejšího Protože nečtou. Mně nedělalo problém už tř…
L-Core 02.03.2014 16:24
L-Core
Já četl v pěti letech. Infantilní (sic!) zábavy mých rovesníků mě nechávaly chladným, tak jsem ještě…
mif 02.03.2014 20:02
mif
Když jsem si v deseti letech postavil první krystalku podle návodu z jednoho časopisu, koukali na mě…
Martin79 02.03.2014 20:28
Martin79
:-D Když kasíruju zákoše, čumí blbě. Blbé čumění je dogma.
mif 02.03.2014 20:34
mif
Stařec si sice manuál přečte, ale prd z toho pochopí a telku mu musí nastavit vnouče.. ;-)
Niko Bellic 02.03.2014 16:48
Niko Bellic
Dolů nešlo, ale IT se kvůli mamonu stále více přibližuje íquáčům a tito jsou tak více vidět. No, zje…
Tomix 02.03.2014 13:21
Tomix
Možná je to s tou inteligencí pořád stejné, když kdybych citoval pro mne váženou osobu, tak ta mi vž…
Zydy 02.03.2014 19:42
Zydy
::) Takhle se dá argumentovat? Tři péčka a chlup je snad téměř smrtelná hladina. Spíš bych řekl dese…
mif 02.03.2014 20:10
mif
Smrtelná? Vždyť to je jen jeden a půl litru vína ]:)
L-Core 02.03.2014 20:15
L-Core
Bohužel, to je ještě slabý odvar...s tou hodnotou je to těžké, člověk od člověka...vzpomínám na jedn…
Zydy 02.03.2014 20:37
Zydy
Litr a půl vína dám na počkání. Tři+ promile? Z čeho? Vždyť je to sluníčko :-p
mif 02.03.2014 20:38
mif
Tak mám dneska další zážitek. Tabletista si koupil notes (celkem slušný Dell). Tak dlouho mlátil do…
mif 08.03.2014 14:03
mif
Chudák, další asi zblblý z patlacích Win osem. (to samé zkouší moje vnučka, ovšem té jsou dva roky -…
M-Pol 08.03.2014 14:42
M-Pol
Hurá, máme viníka! Může za to Microsoft, ostatně, jako snad za všechno, letošní potenciální neúrodu…
Dale Cooper 08.03.2014 14:46
Dale Cooper
Ani bych se nedivil, pokud nejvyšší šéf začal používat taky patláky, tak je neštěstí hotové. Jedno s… poslední
M-Pol 08.03.2014 16:04
M-Pol

Ne, IQ je porad stejne. Jiste, dnes je to s podivem, ale porad se da narazit na cloveka, ktery PC v zivote nevidel. Drive bylo treba normalni, ze lidi neumeli pocitac vypnout a vytrhavali je ze zdi (z elektriky).

Tak třeba zase umí báječně jednotit řepu :-)

Ono je to těžké, hlavně pro starší generaci. Vezmi třeba TV před dvaceti lety a dnes. Tehdy stačilo naladit těch pár kanálů (točením nějakým kolečkem ručně) a bylo hotovo. Dnes? 300 stránkový manuál není žádnou vzácností, jeho studium zabere klidně hodiny a hodiny - a stejně to leckdo ani tak pořádně nenastaví. A tak je to se spoustou (dříve úplně obyčejných, "přehledných") spotřebičů: pračka, kuchyňská trouba, fotoaparát.. Pro netechnické typy složitá doba.

Tak ono ani u mladých to není žádný zázrak, a to se ještě o tom i učí. On jde o pokles kvality vzdělávací soustavy jako takové a řekněme intelektuální lenost a ztuhlost. Navíc manuál je sprosté slovo spíše u těch mladších a k tomu ještě poněkud zakrnělé chápání textu, obzvláště rozsáhlejšího.

Já četl v pěti letech. Infantilní (sic!) zábavy mých rovesníků mě nechávaly chladným, tak jsem ještě jako pískle poznal např. Matzala či Verna. Kolegové a kolegyně děti měly přelámané haxny ze sportu, já jsem měl nadváhu z ležení a čtení. Blaze bylo...

Možná je to s tou inteligencí pořád stejné, když kdybych citoval pro mne váženou osobu, tak ta mi vždy říká - pane kolego, debilů je stále více a více - je to vir. Ale mne nejvíce pobavil jeden muž, možná dotyčný s NTB :-D...jednalo se o trestní řízení ve fázi řízení před soudem - mladší muž si dal 4 piva a 5 fernetů, sedl do auta, byl zastaven PČR a samozřejmě po krevní zkoušce vyšlo číslo skoro jako PÍ...dotyčný však před soudem vysvětloval, že to celé nechápe, že si dal na benzínce bagetu, tak nechápe, jak v něm ten alkohol mohl zůstat, že to nestrávil...inu, dobře, že celý případ skončil jen zábavnou historkou a ne neštěstím :-)

Bohužel, to je ještě slabý odvar...s tou hodnotou je to těžké, člověk od člověka...vzpomínám na jednu paní ze soudního lékařství v OL, ta měla jednou přes 5 a v pohodě, pak měla necelé 3 a byl to její konec. S takovýma lidma uměl nejlépe jednat nejmenovaný předseda soudu, který na ně šel psychologicky...pokusím se jej citovat...ty se ku*va chlape vzpamatuj, co brácha Ervin, sedí, ne? Abys neseděl s ním, mi to problém nedělá...odsouzený pak vykonával OPP jako divý :D

Tak mám dneska další zážitek. Tabletista si koupil notes (celkem slušný Dell). Tak dlouho mlátil do displeje, až ho zlikvidoval. Nikdo mu neřekl, že se nejedná o touchscreen. Máte ještě někdo námitky k mé tezi o klesající inteligenci?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru