Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Naše civilizace vs indiálnská kultura

K té "obsáhlosti" výše se pokusím vyjádřit později, jak budu mít trochu víc času, má-li to, vzhledem k těm "pomatencům", "mamlasům" a "mimoňům", vůbec význam. Já jsem sice hluboce realistický, materialistický člověk a ateista, ale rozhodně se nestavím do role arbitra zdravého rozumu a nekastuji lidi na mimoňe jen proto, že se jim lépe žilo mezi indiány než v naší společnosti. On to, (troufám si tvrdit na rozdíl od Vás) alespoň vyzkoušel...

K tomu na co reaguji, kolik lidí myslíte že to slepé střevo "chytne", jak říkáte, v tom prasele a kolik ho "chytne" v naší supermoderní civilizaci? Jestli to není taky trochu o tom, že oni tam nemusí řešit většinu nemocí (pokud jim je tam tedy turisti nezavlečou) které tady díky naprosté absenci přirozeného výběru musíme řešit my...
Já nejsem proto "zavést" indiánskou kulturu po celém světě, jen jsem chtěl nastínit pohled člověka, který v jednom z posledních kousků země, který jsme jim milostivě nechali, s nimi žil. A zatím mám takový pocit, že byste jim velice rád sebral i tento kousek a tak nějak po Vašem je "polidštil". Nebo se pletu?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat