Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ukrajina

Co si budeme povídat, podle mě jsou 3 skupiny lidí.

1. Asi jak to zde popisuješ, podle mě racionálně uvažující, nechť se vypíše celoukrajinské referendum a pakliže bude většina pro odtržení Krimu, nechť se tak stane, ale nechť je dána možnost tam žijícím lide, kteří nechtějí být Rusi, aby odešli do Ukrajiny a byli náležitě vypořádáni za majetek, který na Krimu zůstane.

2. Skupina lidí, kteří budou považovat přiřazení Krimu k Rusku a zkonfiskování ukrajinského majetku zcela v pořádku a oprávěné, i kdyby to vyvětštil Putin ráno z kávové sedliny (což se asi skoro rovná dnešnímu stavu, kdy jakási kvazi proruská vláda Krimu rozhodne, že už tak nějak patří rusku :-) )

3. Co budou považovat odtžení Krimu od Ukrajiny i kdyby se na tom shodli naprosto všechny strany a drtivá většina dotčené veřejnosti...

Njn, "rozděl a panuj" platí pořád a čím dál více...

Je to hezké a krásné sledovat jak všichni mají jenom ty nejčistší úmysly, jde jim pouze o bezpečnost obyvatel a spravedlnost... Nejkomičtější je, když si člověk všímá reakcí lidí, jak se jedni horlivě bijí za rusáky, druzí za EU a amíky, dali by si málem do držky a přitom nevidí jak jsou směšní a zmanipulovaní! Já do toho úplně nevidím a z nás nezasvědcených asi nikdo, takže se můžu pouze domnívat a myslím si, že jde pouze o rozdělování sfér vlivu, jako šlo v podstatě od II WW. Často mám ale pocit, že kdejaký sedlák z kočkojed mezi kydáním hnoje a odskočením si na latrínu dělá tajemníka Pitinovi, zná i Obamův PIN, na Ukrajinu létá 3x denně a než mu snesou slepice, uzavře pár mezinárodních dohod s OSN, podle těch názorů českých švejků, který je plný internet to tak vypadá...

Ti češi jsou v podstatě fajn lidi, škoda že nebyli u stvoření světa, mohli dobře poradit.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat