Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co se starými mincemi a bankovkami?

Zdravím. Mám několik desítek mincí a několik kusů starých bankovek. Pár mincí je z dob Rakouska Uherska (1870,1893,1895), nějaké z Velkoněmecké říše (1935,1938,1939) a z 50 let. Nejstarší bankovka je stokoruna z roku 1945, pak nějaké koruny, tříkoruny a desetikoruny z let 1950 - 1961. Jak zjistit, zda mají nějakou cenu? Vím, že mezi poradňáky jsou odborníci na ledacos. Není někdo z vás sběratel? Kdyžtak doplním foto.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Teď bys na tom na Aukru dostal pravděpodobně jen pár stokorun. Běžné staré mince RU nejsou moc ceněn…
Jack 26.01.2014 11:58
Jack
No v té roli vnoučete jsem teď já.. :-) Ale většinu toho stejně nejspíš schovám. Těch pár stovek je…
Niko Bellic 26.01.2014 15:18
Niko Bellic
Mám tu po dědovi zásobu mincí, pár papírových, 4 tisícovky bez kolku, ale nemá to žádnou cenu, zbavo…
Potkan007 26.01.2014 20:33
Potkan007
Na polském blešáku (aukro) ceny těchto peněz nic moc. Spíš nic, než moc. Neprodával bych to. poslední
Dale Cooper 26.01.2014 22:13
Dale Cooper

Teď bys na tom na Aukru dostal pravděpodobně jen pár stokorun. Běžné staré mince RU nejsou moc ceněny. Musí se jednat o nějak odlišné kousky s dobře zachovanou ražbou, nebo o ročníky, kterých bylo vyraženo jen pár kusů. Orientační cenu napoví Google.
Osobně si myslím, že uděláš dobře, pokud je pečlivě zabalíš, připíšeš nějaký duchaplný vzkaz a schováš pro vnoučata. Až to pak najdou, dýchne na ně kouzlo toho, jak na ně ten dědek, co hnije na krchově myslel a třeba získají i jiný náhled na historii.

Mám tu po dědovi zásobu mincí, pár papírových, 4 tisícovky bez kolku, ale nemá to žádnou cenu, zbavovat se jich nebudu, mají větší cenu jako vzpomínka.

edit: Když už to tu řešíte, kolik má odhadem hodnotu jedna tisícovka v perfektním stavu z roku 1985? Nesou naprosto minimální známky používání, nejsou zohýbané. Děda si je vydělal pravděpodobně jako muzikant po hospodách a jelikož babička měla v penězích vždycky šílený nepořádek, ukryl si je v garáži do knihy. Našel jsem je úplnou náhodou, jsem přesvědčený, že o nich nevěděl ani děda, jinak by měly kolky.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru