Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem ESTA (bezvízový styk s USA)

Absolvoval někdo?
Zajímá mě tohle:

Poplatek za ESTA

Od 8. září 2010 je cestovní registrace ESTA zpoplatněna. Poplatek 14 dolarů se skládá ze dvou částí:

Poplatek za zpracování
Všichni žadatelé, kteří žádají o elektronickou cestovní registraci budou muset zaplatit poplatek za zpracování žádosti. Poplatek je $4.00.

Poplatek za schválení
Pokud je vaše žádost schválena a obdržíte souhlas k cestě do Spojených států v rámci bezvízového programu, bude vám z kreditní karty odečten další poplatek za schválení $10.00. Pokud je vám žádost zamítnuta, bude vám účtován pouze poplatek za zpracování žádosti.

To si nějak těch 10$ po schválení strhnou z karty sami? Asi se budu muset zeptat v bance, zda to karta umožňuje.

Možná řeším nesmysl, strhává se to nějak automaticky.. Holt vesničan na cestách :-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Musíš mít kartu, u které jsou povoleny "internetové" platby. Nevím, jakou máš banku, ale u Poštovní…
marekdrtic 24.01.2014 18:59
marekdrtic
Karta internetové platby umí, mnohokrát ověřeno. Mně jde o "technologii" té 10$ platby. Myslel jsem…
L-Core 24.01.2014 19:19
L-Core
Buď to bude schváleno okamžitě (žádná odpověď ve formuláři jim nebude proti srsti - nejpravděpodobně…
marekdrtic 24.01.2014 19:26
marekdrtic
Vy nekomu dobrovolne davate CVV, expiraci a cislo karty? ::)
RedMaX 24.01.2014 21:47
RedMaX
Ty když nakupuješ na internetu, tak tohle neuvádíš? ::)
L-Core 24.01.2014 22:02
L-Core
Jenom bance, pres net (internetovou platbu) kupuju jenom, kdyz me v tom obchode pri platbe presmeruj… poslední
RedMaX 25.01.2014 13:00
RedMaX

Musíš mít kartu, u které jsou povoleny "internetové" platby. Nevím, jakou máš banku, ale u Poštovní spořitelny se to dá dohledat (a pravděpodobně i povolit) přímo v internetovým bankovnictví. Při registraci tam opíšeš číslo karty, CVV2 kód (na druhé straně karty, obvykle vedle políčka, ve kterým je podpis) a pak už si to samo strhne částku 4 nebo 14 dolarů podle toho, jestli ti vstup nepovolí nebo povolí.

edit: Pro jistotu se ještě podívej na typ karty. Jestli máš VISA nebo Mastercard, mělo by to být úplně bez problému.

Karta internetové platby umí, mnohokrát ověřeno.

Mně jde o "technologii" té 10$ platby. Myslel jsem si, že 4$ se strhnou automaticky při podání žádosti (že sám dám "pokyn" při vyplňování ESTA) a těch 10 až za pár ní, po odspihlasení. Jestli se k tomu pak dostanou.. Na druhé straně, pokud jim ale dám údaje ke kartě (16-místné číslo, 3-místné CVV2 a expiraci, tak s těmito údaji může po internetu platit kdokoliv, tak si to možná strhnou sami na dvakrát..

Buď to bude schváleno okamžitě (žádná odpověď ve formuláři jim nebude proti srsti - nejpravděpodobnější možnost a zároveň i můj případ) a strhne se hned těch 14 dolarů. Jak to je, když budou muset žádost schválit / neschválit ručně, přesně nevím, ale netrápil bych se tím. CVV2, expiraci a číslo karty mají, měli by to strhnout automaticky.

edit: Spíš si ale myslím, že budou čekat na konečné stanovisko a teprve potom si strhnou odpovídající částku, tedy buď rovnou 14 nebo 4.

Jenom bance, pres net (internetovou platbu) kupuju jenom, kdyz me v tom obchode pri platbe presmerujou na platebni branu (obvykle byva CS nebo CSOB), jinak platim prevodem z uctu.

Ale asi se to bezne dela jak popisuje marekdrtic, taky to budu muset nejak tak vymyslet, abych mel ucet na kartu s par drobnejma.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru