Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem ESTA (bezvízový styk s USA)

Absolvoval někdo?
Zajímá mě tohle:

Poplatek za ESTA

Od 8. září 2010 je cestovní registrace ESTA zpoplatněna. Poplatek 14 dolarů se skládá ze dvou částí:

Poplatek za zpracování
Všichni žadatelé, kteří žádají o elektronickou cestovní registraci budou muset zaplatit poplatek za zpracování žádosti. Poplatek je $4.00.

Poplatek za schválení
Pokud je vaše žádost schválena a obdržíte souhlas k cestě do Spojených států v rámci bezvízového programu, bude vám z kreditní karty odečten další poplatek za schválení $10.00. Pokud je vám žádost zamítnuta, bude vám účtován pouze poplatek za zpracování žádosti.

To si nějak těch 10$ po schválení strhnou z karty sami? Asi se budu muset zeptat v bance, zda to karta umožňuje.

Možná řeším nesmysl, strhává se to nějak automaticky.. Holt vesničan na cestách :-)

Předmět Autor Datum
Musíš mít kartu, u které jsou povoleny "internetové" platby. Nevím, jakou máš banku, ale u Poštovní…
marekdrtic 24.01.2014 18:59
marekdrtic
Karta internetové platby umí, mnohokrát ověřeno. Mně jde o "technologii" té 10$ platby. Myslel jsem…
L-Core 24.01.2014 19:19
L-Core
Buď to bude schváleno okamžitě (žádná odpověď ve formuláři jim nebude proti srsti - nejpravděpodobně…
marekdrtic 24.01.2014 19:26
marekdrtic
Vy nekomu dobrovolne davate CVV, expiraci a cislo karty? ::)
RedMaX 24.01.2014 21:47
RedMaX
Ty když nakupuješ na internetu, tak tohle neuvádíš? ::)
L-Core 24.01.2014 22:02
L-Core
Jenom bance, pres net (internetovou platbu) kupuju jenom, kdyz me v tom obchode pri platbe presmeruj… poslední
RedMaX 25.01.2014 13:00
RedMaX
Ano, kromě toho, že mám tu kartu spárovanou s PayPalem mám za sebou řekl bych už pár desítek "nebezp…
marekdrtic 24.01.2014 23:31
marekdrtic
IMHO to proběhne tak, že se zablokují dvě platby (4 USD a 10 USD, uvidíš to v blokacích v ekvivalent…
Dale Cooper 24.01.2014 22:56
Dale Cooper

Musíš mít kartu, u které jsou povoleny "internetové" platby. Nevím, jakou máš banku, ale u Poštovní spořitelny se to dá dohledat (a pravděpodobně i povolit) přímo v internetovým bankovnictví. Při registraci tam opíšeš číslo karty, CVV2 kód (na druhé straně karty, obvykle vedle políčka, ve kterým je podpis) a pak už si to samo strhne částku 4 nebo 14 dolarů podle toho, jestli ti vstup nepovolí nebo povolí.

edit: Pro jistotu se ještě podívej na typ karty. Jestli máš VISA nebo Mastercard, mělo by to být úplně bez problému.

Karta internetové platby umí, mnohokrát ověřeno.

Mně jde o "technologii" té 10$ platby. Myslel jsem si, že 4$ se strhnou automaticky při podání žádosti (že sám dám "pokyn" při vyplňování ESTA) a těch 10 až za pár ní, po odspihlasení. Jestli se k tomu pak dostanou.. Na druhé straně, pokud jim ale dám údaje ke kartě (16-místné číslo, 3-místné CVV2 a expiraci, tak s těmito údaji může po internetu platit kdokoliv, tak si to možná strhnou sami na dvakrát..

Buď to bude schváleno okamžitě (žádná odpověď ve formuláři jim nebude proti srsti - nejpravděpodobnější možnost a zároveň i můj případ) a strhne se hned těch 14 dolarů. Jak to je, když budou muset žádost schválit / neschválit ručně, přesně nevím, ale netrápil bych se tím. CVV2, expiraci a číslo karty mají, měli by to strhnout automaticky.

edit: Spíš si ale myslím, že budou čekat na konečné stanovisko a teprve potom si strhnou odpovídající částku, tedy buď rovnou 14 nebo 4.

Jenom bance, pres net (internetovou platbu) kupuju jenom, kdyz me v tom obchode pri platbe presmerujou na platebni branu (obvykle byva CS nebo CSOB), jinak platim prevodem z uctu.

Ale asi se to bezne dela jak popisuje marekdrtic, taky to budu muset nejak tak vymyslet, abych mel ucet na kartu s par drobnejma.

Ano, kromě toho, že mám tu kartu spárovanou s PayPalem mám za sebou řekl bych už pár desítek "nebezpečných" plateb skrze uvedení čísla karty, expirace a CVV2 a zatím se nic nestalo.

(pochopitelně mám dva účty, na jednom úspory, na druhém mám právě tu kartu, kterou tyhle nákupy realizuju. Na tom účtu si trvale udržuju malej zůstatek plus tam mám SMS notifikace o jakémkoliv pohybu peněz)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru