Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Caj? Caj s mlikem?

Earl Grey si dám jen občas, pro změnu, ale není to ono, bergamotová silice ve skutečnosti přeráží
chuť čaje. Není zcela pravda, že jen sypané čaje jsou dobré. I pytlíkované, nejsou tak špatné, když neberu ty úplně nejlevnější. Běžně kupuji Jemča, nebo Teekane a podobně. Teď zrovna mám pytlíkový čaj z tesca.
Je to cejlonský čaj v takové zelené krabičce, 20 sáčků po 2gr. Asi za 25,-. Docela mě překvapilo, jak je dobrý
a vydatný. Jinak i PIGI čaj.
Čaj v pytlících může být i stejný jako sypaný. Jde o to, že sypaný musí být pěkný i na pohled, pěkné
ruličky. Ale při výrobě nejde zcela docílit jen toho. Množství lístků se při zpracování rozdrtí, a drť by kazila dojem. Takový čaj se použije do sáčků, kde to nevadí a navíc přispívá k rychlejšímu vyluhování.
Mám rád silný čaj. Jeden sáček do max 2dl vody. Přisladím podle momentální chuti.
Čaj s mlékem nebo smetanou, není špatný, občas si ho dám. Ale ne tak, jako když se dá mléko do kávy, tedy jen asi deset mililitrů (jak je porcovaná smetana). To pak je opravdu jako jen zakalené.
Udělám silný čaj jen do poloviny sklenice, po vyluhování doplním předehřátým mlékem, aby se čaj příliš neochladil. Přisladím podle chuti. Dobré k housce s máslem jako snídaně.
Dělám,li čaj jen jako jednu porci do sklenice, používám sklenici z tenkého skla. Pokud použijeme silné sklo, nebo porcelánový hrnek a nádobu nepředehřejeme, voda se rychle ochladí a čaj se nevyluhuje správně.
Nechávám vyluhovat tři až pět minut, nikdy déle.
Čaji zdar!! :puff:

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat