Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jaký preferujete zvuk

Ještě za doby, kdy jsem se touto oblastí zabýval a nebyl to koníček, ale kůň, bych na to odpověděl nějak takto...každý, kdo používá ekvalizér a jiné mršiče zvuku, tedy i korekce výšek a basů, ať si koupí discmana a bude spokojen. Dnes je mi to šumák :-D Věru u kvalitního audio zařízení a kvalitních zvukových nosičů to není potřeba. Jedinou korekci, kterou jsem uznával byl systém BBE od Aiwy, který uměl přidat výšky na vysokých frekvencích bez přidání šumu. Doba ale pokročila a analog vystřídal digital, ale že by se tady něco k výrazně lepšímu poslechu změnilo, tak tady se revoluce nekoná, spíše je tomu naopak. Zvuk v různých LCD TV, mikrosystémech, apod. design laděných zařízeních, většinou čínské výroby zrovna zvukem neoslní. Některé jsou doslova katastrofa a připomíná zvuk ze starého telefonu po drátě. Holt princip klasických reproduktorů osazovaných v repro soustavách s dostatečně velkou ozvučnicí se nedá ničím nahradit, akorát se tady mění materiál membrán, ale princip reproduktoru je stále stejný. Takže z mého pohledu se vlastně změnilo prd, někdy i díky různým komprimovaným formátům spíše je to mnohdy o uši. Banda jak kdysi všechno rvala do mp3, dneska již raději šáhnou po FLAC, ani se jim nedivím. Mimochodem, pokud si někdo nahraje frekvence od cca. 16kHz do 20kHz do mp3 pomocí kodeku Lame a připojí si to pak na osciloskop, asi by se divil, co z toho ten kodek na těchto frekvencích udělá. Já to zkoušel a nestačil jsem se divit. O moc lépe tady nedopadl ani OGG, prostě děs a můžete mít bitrate třeba 320 s nejvyšší možnou nastavitelnou kvalitou.

BTW: Značku reprosoustav Orion jsem svého času také vlastnil a na svou dobu to byly dosti slušné 3p regálovky. Pak šli do světa a dodnes mám předělané sloupovky TVM a uzpůsobené na svůj poslechový žánr. Dnes mi to už stačí a žádný upgrade neplánuji. Sice žádné dělo, ale jak slyším některé reprosoustavy i ve vyšší cenové hladině, tak si říkám, proč bych to taky měnil. Svého času jsem měl i JBL centr a efekty, ale pak šli také do světa a zůstal jsem u klasického sterea. Filmy moc nesleduji, tak mi to nechybí :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat