Předmět Autor Datum
Od Havla jsem nikdy nic nečetl a jsem šťastný. Stačilo mi občas slyšet ty jeho výblitky. I hozené na…
IQ37 25.11.2013 12:41
IQ37
Je to náročnější čtení, IQ37 je nevýhoda.
Moas 25.11.2013 14:16
Moas
Presne tak - Havel jako spisovatel a dramatik ma u me pouze a jen plusy, coz jako o politikovi rict…
bahno 25.11.2013 16:00
bahno
nevím, jestli těmhle informátorům /kupujte.cz, akcniceny.cz) mám věřit. Našel jsem si orion na vařen…
mnua.al 25.11.2013 20:39
mnua.al
prostorový model periodické soustavy prvků (Václav Havel) Jsi si jistý, že píšeš opravdu k tomuhle…
IQ37 25.11.2013 23:54
IQ37
Ano, prodraží se to celkově o neuvěřitelných 90kč... Ono je taky dobré si uvědomit proč je někde za…
Roker 26.11.2013 09:40
Roker
jinde za standartní cenu Vojín Jasánek, Na standartu tiše sněží.
Kurt 28.11.2013 10:18
Kurt
Kaju se... Samozřejmě standarDní
Roker 28.11.2013 11:04
Roker
Takže když narazíš na prošlou potravinu tak ji automaticky vyhazuješ? Ty čísla tam jsou jenom proto…
molo 28.11.2013 14:14
molo
Tak já vařím čokoládu (konkrétně chilličokoládu) poměrně často, jak z čoko na vaření, tak ze surovin…
Roker 28.11.2013 14:48
Roker
Neříkám, že by měl hned druhý příspevěk zavést diskusi jinam, ale když už se náhodou dostaneme od ha…
molo 28.11.2013 15:33
molo
Ona ta jakost s postupem doby skladování kolísá snad u všeho. Čokoláda není výjimkou. Pravdou je, že…
Moas 28.11.2013 22:16
Moas
Havel ako dramatik? Videl som niekolko jeho hier/inscenacii a povedal by som, ze som ich minimalne n…
fleg 26.11.2013 11:20
fleg
IQ36 je horní hranice pro čtenáře.
IQ37 28.11.2013 10:12
IQ37
http://www.kupujete.cz/nejlevnejsi-orion-albert-supermarket
karel 25.11.2013 12:57
karel
[Straitjacket-rear.jpg]
Prasak 25.11.2013 16:57
Prasak
Myslíš Václava Havla? Jeho produkci jsem (ne vše) se sebezapřením přečetl a větší sračky IMHO nevypr…
mif 28.11.2013 11:18
mif
Václav Havel - největší prezident mezi dramatiky a největší dramatik mezi prezidenty. Ale matně si v…
Yarda 28.11.2013 14:23
Yarda
to mu posral jeho kámoš fero, fero fenič. byl to jeho nápad. o ryzyňském letišti se vždycky mluví je…
lední brtník 28.11.2013 16:07
lední brtník
Byl technicky dost nešikovný. Psal své práce (znám stav pouze posledních asi čtyč let jeho života) n…
JR_Ewing 29.11.2013 07:36
JR_Ewing
Tak už zase, oni si nedají pokoj: http://www.denik.cz/jihomoravsky-kraj/nove-ulice-v-brne-ulicka-vac…
Yarda 28.11.2013 17:08
Yarda
Ja bych navrhoval prejmenovani Veznice Plzen(drive zname jako Veznice Bory) na Veznici Vaclava Havla…
bahno 28.11.2013 18:32
bahno
V Litoměřické vazební věznici také :-)
JR_Ewing 29.11.2013 07:34
JR_Ewing
http://www.denik.cz/olomoucky-kraj/cast-prostejova-by-mela-nest-jmeno-po-havlovi-zadaji-lide-v-petic…
Yarda 29.11.2013 22:07
Yarda
Nechť jdou všichni s Veškrnou do (_!_). poslední
Dale Cooper 29.11.2013 22:30
Dale Cooper
Spíše si ji doplň :-) Nový prvek v chemické tabulce - draslík, sodík a teď.....romík. Romík (latinsk…
Craft 29.11.2013 01:35
Craft
Ono těch nových prvků je více, například Tvrdík či Bursík.
Dale Cooper 29.11.2013 09:34
Dale Cooper

Takže když narazíš na prošlou potravinu tak ji automaticky vyhazuješ? Ty čísla tam jsou jenom proto kdyby si z toho někdo uprd a udělal z toho aféru století. Kromě mléčných výrobků atd.. na 99% není ta prošlá čokoláda nijak závadná a těch 90 kč bys vyhodil z okna.

Tak já vařím čokoládu (konkrétně chilličokoládu) poměrně často, jak z čoko na vaření, tak ze surovin a musím říct, že je sakra rozdíl, jestli je to čokoláda čerstvá, nebo je datum expirace za dveřmi.... Konkrétně čokolády mají poměrně dlouhou dobu trvanlivosti a je to spíš o zdravotní nezávadnosti. Po celou dobu trvanlivosti ta čokoláda PROSTĚ NEMÁ stejnou jakost. Takže já sice chápu "lovce slev", ale já se u toho snažím taky trochu přemýšlet a u 30ti čokolád je 90kč opravdu zanedbatelné, v poměru s tím, že si raději vyberu čokoládu čerstvější...

Ale jinak už jsme dost offtopic...

Ona ta jakost s postupem doby skladování kolísá snad u všeho. Čokoláda není výjimkou. Pravdou je, že zdravotně nezávadná vydrží dlouho i v extrémních podmínkách, inu ne nadarmo tvoří součást polní stravy světových armád.

Myslíš Václava Havla? Jeho produkci jsem (ne vše) se sebezapřením přečetl a větší sračky IMHO nevyprodukoval ani Hebký. Můj názor je, že to byl pouze prostorový kokot a americký prdelolezec. Humanitní filosof? Hovno - přečti si Kafku nebo Čapka. Z nich aspoň nebudeš blít.

Václav Havel - největší prezident mezi dramatiky a největší dramatik mezi prezidenty. Ale matně si vzpomínám, že jsem kdysi viděl v televizi jeho Vernisáž a něco na tom bylo. O jeho roli v politice asi ještě bude popsaného hodně popíru, až (jestli) se otevřou tajné archívy. A za to ruzyňské letiště ani za to, že spousty lidí musely obíhat ouřady kvůli změně adresy on asi nemůže.

to mu posral jeho kámoš fero, fero fenič. byl to jeho nápad.
o ryzyňském letišti se vždycky mluví jen v souvislosti s nějakou zlodějinou, dluhem nebo honem na kriminálníky, takové už zprávy prostě jsou. takže vždycky v té souvislosti hlásí, že ten bordel se děje na letišti václava havla.

být tamním obyvatelem, výměnu občanek bych neřešil, dokud nevyprší nebo to nezasponzoruje radnice, když to odkývala.

nějaké jeho hry jsem četl, mi se většinou líbí. přestože uměl dobře vařit, je o něm známé že byl technicky dost nešikovný. pak je možná dobře, že ten prostorový model zůstal utajen.

Byl technicky dost nešikovný. Psal své práce (znám stav pouze posledních asi čtyč let jeho života) na obstarožním notebooku s win 98, který si opečovával, neb se nechtěl učit už na ničem jiném. Nebyl ani připojen k internetu. Naučil se ukládat soubory na flešku, když potřeboval tisk, tisknul mu to jeho asistent.

Což ovšem není míněno, jako hana, nebo si tohoto člověka velmi vážím.

Spíše si ji doplň :-) Nový prvek v chemické tabulce - draslík, sodík a teď.....romík. Romík (latinsky Cikanium) - chem. značka Ci, nejedná se o prvek, ale pouze stabilní izotop india. Je hojně zastoupený na zemském povrchu.
Základní fyzikálně chemické vlastnosti: romík je hnědý, měkký, zapáchající . Jeho hustota 1,2g/cm3 je vyšší než hustota vody, to znamená že v ní neplave. Romík je hořlavý, vyniká značnou hydrofobií, naopak dobře vstřebává alkohol. Je magnetický - přitahuje železo, ale i barevné kovy. Atomy romíku se nevyskytují samostatně, ale vytvářejí homonukleární molekuly zvané klany, které mohou dále polymerovat do tzv. tlup.
Sloučeniny: koncentrovaný je prudce nebezpečný, proto je vhodné ho ředit olovem.
Využití: využití romíku v praxi je mizivé!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru