Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Počítače-postřehy tipy a rady.

Dobrý den.Chtěl bych vědět váš názor na různé značky(co se týče komponentů PC) a jestli vždy platí :Čím dražší tím lepší, a tak vůbec.Jaké sou vaše postřehy na různé součástky počítače.Co by měli začátečníci jako já o počítačích vědět atd.Můžete si zde postěžovat na různé výrobce, ale prosím nějakou slušnější formou. :)

Předmět Autor Datum
Hele, popravdě, mám zkušeností málo. Stolní počítače používám výhradně DELL, nikoli garážové skládač… nový
Dale Cooper 23.11.2013 23:14
Dale Cooper
Mno, bejvávala svatá trojice (komponenty): Asus, GB, MSI. Asus se drží, GB pořád ještě je poněkud ne… nový
mif 24.11.2013 02:13
mif
U pamětí jsem miloval Kingston, po mnoha reklamacích RAM a druhé reklamaci microSDXC karty jsem přeš… nový
Potkan007 24.11.2013 08:49
Potkan007
Mám tu teď takový dotaz,když koupím 1 RAM větší a 1 menší např. 2g a 4g a zasadím je do stejného *du… nový
zlíňák 24.11.2013 14:07
zlíňák
Asi to "pojede", ovšem nikoliv v duálu. To není fyzicky možné. nový
mif 24.11.2013 23:59
mif
takže to možné je ale musím je zasadit mimo dual nový
zlíňák 25.11.2013 08:17
zlíňák
Můžeš je strčit i do dual banky, ale nepojedou ti v duálu (128bit bandwidth). nový
mif 25.11.2013 11:55
mif
A když už jsme u toho, tak je lepší koupit RAM 2x(1 balení=stejná velikost) nebo 1x 2G´+2G od jiného… nový
zlíňák 26.11.2013 09:27
zlíňák
Co by měli začátečníci jako já o počítačích vědět Základ každého PC by měl být kvalitní – (dle pře… nový
M-Pol 24.11.2013 07:44
M-Pol
Pokud jde o notebooky tak preferuji: 1) Lenovo - kvalitní a výkonné notebooky s nejlepším systémem… nový
Wolve 24.11.2013 11:44
Wolve
tvůj packard bell je totální dno. je to dceřinná firma aceru pro lowend, cenově optimalizované šmejd… nový
lední brtník 24.11.2013 13:30
lední brtník
To ano, ale když někdo chce poradit ohledně koupě notebooku na kterém si může zahrát, tak mu tam pře… nový
Wolve 24.11.2013 14:17
Wolve
Docela mě zaujala ta 3.Je to chlazení vždy povinné ,jestliže nehraju nic víc než lolko? No a hlavně… nový
zlíňák 24.11.2013 13:07
zlíňák
Samozřejmě, že to není povinnost. Vždy jde o nějaký souhrn chladič + krabice + přídavné ventilátory… nový
M-Pol 24.11.2013 15:04
M-Pol
Tak nějak sem to tušil.Děkuji za odpověď nový
zlíňák 24.11.2013 15:38
zlíňák
Já bych přehodil jedničku a dvojku. Zdroj je grunt. nový
mif 24.11.2013 16:02
mif
Ještě k těm komponentům - kamarád před pár lety kvetl ze značky QDI, prý větší šmejd neviděl :) nový
Dale Cooper 24.11.2013 12:14
Dale Cooper
Ano já také :D. Měl sem desku,dnes již starou cca 7-8 let QDI a ta mě naučila když je špatná základo… nový
zlíňák 24.11.2013 13:10
zlíňák
QDI. Pamatuju. To byly šity z hyeny. Ještě že už se to v blízkém vesmíru nevyskytuje. Taky "dobré" b… nový
mif 24.11.2013 15:41
mif
QDI prý znamenalo Quality design inovations :-) nový
Dale Cooper 24.11.2013 15:58
Dale Cooper
už jen název Quality to je jak EUROMléko :D nový
zlíňák 24.11.2013 16:46
zlíňák
Nerad bych tě nasral, ale mám pocit, že QDI stojí za projektem Lenovo. Někde jsem o tom něco četl. nový
Prasak 24.11.2013 22:00
Prasak
Vubec ne, QDI byl beznej lowend, hlavne si na nic nehraly, jestli pamatujete Epox, tak frkulini o ne… nový
RedMaX 24.11.2013 20:48
RedMaX
jestli vždy platí :Čím dražší tím lepší mam zkusenost, ze ano, kdykoli jsem setril, tak jsem pak by… nový
RedMaX 24.11.2013 21:02
RedMaX
Tolik kritiky na Gigabyte ze všech stran, až se divím, že moje základovka GA-870A-UD3 rev 2.0 stále… nový
Niko Bellic 24.11.2013 21:10
Niko Bellic
Takže byste mi asi schválil sestavu: AMD Vishera FX-6300 MSI 970A-G46 - AMD 970 Sapphire HD 7770 GHz… nový
zlíňák 26.11.2013 13:20
zlíňák
Nevím jak "Redmarx", ale já bych jí neschválil. Celou sestavu zabije ten "fofr"disk, tedy pokud to b… nový
M-Pol 26.11.2013 14:34
M-Pol
Jedině disk je vadný,nebo jste to myslel,že je celá sestava špatná? nový
zlíňák 26.11.2013 16:41
zlíňák
Sestava odpovídá ceně levné skoro herní sestavě, ale ten disk není vadný, nýbrž nevhodný - pomalý -… nový
M-Pol 26.11.2013 16:46
M-Pol
Ufff.Spadl mi kámen ze srdce. :D a mohl by být od stejné firmy nebo je lepší jiná firma.Chci jej 500… nový
zlíňák 26.11.2013 17:36
zlíňák
http://www.alza.cz/western-digital-caviar-blue-500gb-32mb-cache-d195109.htm nový
M-Pol 26.11.2013 17:50
M-Pol
http://www.czc.cz/wd-caviar-blue-kx-500gb/82777/produkt?q-c-0-f_2025538=sIntern%C3%AD&q-category-id=… nový
zlíňák 27.11.2013 11:24
zlíňák
Značky a výrobci - pracoval jsem ve firmě kousek od Prahy, vozily se tam komponenty z Taiwanu, na li… nový
Yarda 24.11.2013 23:17
Yarda
Za mě jednoznačně značka DELL a zvláště jejich notebooky. Třeba displej u modelu E6400 je tak odolný… poslední
Craft 29.11.2013 02:05
Craft

Hele, popravdě, mám zkušeností málo.
Stolní počítače používám výhradně DELL, nikoli garážové skládačky. Funguje to, dělá co to má. Notebooky jsem měl nebo mám HP (mám tři roky, funguje), TOSHIBA, měl jsem tři a půl roku, ze dne na den to exlo. Jako první jsem měl notes Panasonic, šly tím pomalu zatloukat hřebíky, bez problémů.
Jinak s výrobci komponent (MSI, ASUS, Gigabyte...) zkušenosti nemám, kompy neskládám.

Mno, bejvávala svatá trojice (komponenty): Asus, GB, MSI. Asus se drží, GB pořád ještě je poněkud nespolehlivý (před moc lety špička, před pár lety total brutal), MSI dnes preferuju (fénix z popela). Nemám rád mořské gatě (Seagate), nenávidím A-Data. Miluju Kingston, moc rád mám Patriot a Geil. Ze zdrojů beru pouze Seasonic a Enermax. Co se týče kompletního HW, tak v monitorech preferuju Eizo, Samsung, LG, sestavy (notesy) pouze Dell, z těch levnějších Lenovo (Acer a jeho "bratříčci" mi nesmí do baráku, HP nevěřím). Jen tak ve zkratce.

U pamětí jsem miloval Kingston, po mnoha reklamacích RAM a druhé reklamaci microSDXC karty jsem přešel z trucu ke konkurenci a zatím (tuk, ťuk) pohoda.
Ke zdrojům přidávám Corsairy mimo řady VS a CX - to jsou ty nejlevnější.
Značkové sestavy nekupuju ani nedoporučuju, notebooky vybírám k Lenovu a Dellu ještě HP (mimo Pavilion) a ASUS.
V ostatním souhlasím.

Co by měli začátečníci jako já o počítačích vědět

Základ každého PC by měl být kvalitní – (dle převážného využití)
1. deska
2. zdroj (u kterého často bývá zvykem ušetřit)
3. chlazeni
4. "bedna" alespoň vyhovující

Vše ostatní se dá obměnit/upgradovat pokud je základ trochu slušný a stabilní.

Pokud jde o notebooky tak preferuji:

1) Lenovo - kvalitní a výkonné notebooky s nejlepším systémem chlazení
2) Asus - výkonnově v celku ujdou jejich chlazení není sice tak efektivní ale zvládají to

..... chvíli nic

3) MSI - výkonné herní notebooky ale jen ty nad 50k
4) HP - nic moc, ale svůj účel plní
5) Packard Bell - laciný herní notebook sám bych si ho asi nekoupil
6) Toshiba - zde platí "z nouze ctnost"

....... dlouho nic

7) Acer - výkonné přímotopy s velkým displejem pro nastavení požadované teploty, které v zimě jistě oceníte

tvůj packard bell je totální dno. je to dceřinná firma aceru pro lowend, cenově optimalizované šmejdy pro bezdomovce. jsou to stejné sračky jako jejich druhá divize emachines - ve slušné společnosti se takové názvy ani nevyslovují.

jinak nejde jednoduše tvrdit, že značka je taková nebo onaká. zatímco acer měl svoji domácí řadu aspire milovanou dětskými čtenáři živě i redakcí computeru, dělal i normálnější řady "es" a travelmate, chvíli mixované s názvy timeline(x).

stejné rozvrstvení řad mají všichni výrobci - každý zákazník má jiné nároky na kvalitu a peněženku. takový ideapad od lenova není žádný zázrak.

nejsi tu na poradně první pátek. posuzovat notebooky podle toho, jestli jsou "herní" - což v jejich těle není možné i přes osekané verze rozumně uchladit - znamená nepochopit, že notebook je na prvním místě přenosný počítač.

Vubec ne, QDI byl beznej lowend, hlavne si na nic nehraly, jestli pamatujete Epox, tak frkulini o nem rozhlasovali, ze jsou to spickovy zakladovky, pac jsem byl taky frkulin, tak jsem si to hloupe koupil a tyden po krachnuti Epoxe mi vybouchaly kondenzatory, opravdu to nacasovali dobre. Jelikoz jsem potreboval i875P, ktera uz tou dobou byla nesehnatelna, tak jsem byl docela nastvanej, nakonec jsem koupil od nekoho pouzitou MSI 875P NEO-FISR, beha dodneska.

jestli vždy platí :Čím dražší tím lepší

mam zkusenost, ze ano, kdykoli jsem setril, tak jsem pak byl na sebe nastvanej.

Odpad vsech odpadu Gigabyte, radim vys i ASRock. Z CD mechaniky LG vytejkal nejakej olej, jak se to tam dostalo, vzhledem k tomu ze to bylo kupovany v krabici nevim. Nesnasim Patriot, vyjebali se mnou pri reklamaci flashky, navic jejich produkty jsou dost poruchovy, coz jsem poznal na vlastni kuzi, takze pocitam, ze ten ojeb nebyl nahodny. Jestli ma cenu vyjmenovavat preferovane znacky:

zakladovky, grafiky - MSI, Asus
pameti - Crucial, Corsair
SSD disky - Crucial, Samsung
mechaniky - Samsung
zdroje - Enermax, drazsi Chieftecy, Seasonic
flashky - A-Data (je treba dobre vybirat, ale da se narazit na pekne rychle kousky za zajimavou cenu)
pametove karty - Sandisk, Transcend
monitory - Eizo, Nec, Dell, Asus
notebooky - Dell, Lenovo
zvukova karta - Asus (Xonar)
sluchatka - Creative, Sennheiser

Značky a výrobci - pracoval jsem ve firmě kousek od Prahy, vozily se tam komponenty z Taiwanu, na lince se to smontovalo, vyzkoušelo, nalepil se na to štítek HP a Assembla in Czech Republic a vozilo se to na západ. A taky se tam montovaly počítače Siemens Fujitsu.

Za mě jednoznačně značka DELL a zvláště jejich notebooky. Třeba displej u modelu E6400 je tak odolný, že mi vydržel bez škrábance nebo většího poškození i protočení plastové 50cm vrtule, jak jsem si hrál s nastavováním serva u modelu vrtulníku a nechtíc jsem zavadil o páčku plynu. Stačilo pouze trochu vody a jemná utěrka ;-) Tohle by třeba Asus nerozdýchal ani omylem.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru