Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nenastal už čas něco udělat s cenou druhotných surovin?

jak mi tento rozdíl v živostní úrovni, morálce národa a stavu občanské společnosti vysvětlíš, když podle tebe byli bolševici zlatí

Přeskakuješ od toho, co jsem napsal. A když už jsi k tomu zabruslil, tak jak to pozoruju, tak problémy bývalých tzv. "totalitních" států, se docela úspěšně projevují i u toho "nej" kapitalismu.

Já jsem jenom chtěl upřesnit, jak se můžou lidé - skoro čtvrtstoletí po sametu - řídit "totalitním myšlením", když to, co jsi popisoval, vůbec neexistovalo. A ty jsi mezi těmito "myšleními" dokonce hledal rozdíl. A o tom, že bych někde napsal, že bolševici byli zlatí - pochybuju. A že se "zakazovalo všechno"? To je nesmysl.

Jestli se někde projevuje staletá demokracie (to bych rád věděl, kde to je), tak přece není možné, aby její "účinek" vyprchal za pouhých čtyřicet let vlády komunistů. Čert ví, jak by se chovali lidé v těch tebou zmíněných zemích, kdyby je "postihla" naše historie. Srovnáváš nesrovnatelné.

Ale je to už hodně daleko od: Nenastal už čas něco udělat s cenou druhotných surovin? :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat