Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cyklisti, jaké pláště si vybrat před zimou na celoroční použití?

Zdravím všechny příznivce jednostopých vozidel poháněných dobrým obědem,
z cest zmizeli sváteční cyklisti na kolech nedlouhé životnosti a odpružená vidlice mi začíná lehce tuhnout, takže se opravdu blíží zima - sníh a led. Já už se těším na vyjížďky s trochu menší jistotou kontaktu s povrchem cesty. Destičky mého starého stroje už zase s chutí ostře koušou do kotoučů a nová vzduchová vidlice je pro mě zázrak, zbývá vyřešit poslední problém před špatným počasím. Potřeboval bych před zimou vyměnit pláště, v servisu mi na konci léta říkali, že zimu na nich ještě zvládnu, ale nepočítali s nájezdem tolika kilometrů. Na tomhle bych se do jara zabil.
Teď jezdím na Schwalbe Smart Sam 26x2,1, nafukuju na nutné minimum (173 cm, 70 kg, ideálně kolem 2 bar, jezdil jsem i na 1,5), když foukám víc, kolo hůř drží stopu mimo cesty a hrozně rychle o něco prorazím duši. Pláště už jsou ale příliš sjeté, na první pohled ještě vzorek mají, ale potom člověk zjistí, že už jde jenom o zbytky špalků, vroubky a prohlubně na nich dávno zmizely. Dneska jsem se projel na bahnitém podkladu a při ostřejší jízdě už to prostě neni ono, co jsem před rokem na listí s lehkým hrabáním vyjel, tam jsem se letos zahrabal. Pláště mají tendenci při brždění na bahně rychle ztrácet přilnavost, při jízdě přes 50 km/h na lesní cestě pokryté listím už spíš letím z kořenu na kořen.
Co doporučujete obout teď před zimou? Představa je kolem 800 Kč za kus, rád bych něco s šířkou 26x2,1 až 2,3 a vzorkem do náročného terénu pro celoroční výlety, musí se uspokojivým způsobem poprat s jízdou v lese mimo cesty za jakéhokoli počasí i s výletem po asfaltu. Rád si vyslechnu i další rady a tipy co udělat s kolem před zimou, aby moc netrpělo.

Předem děkuju za rady, přeju hezkou zimní sezónu s minimem pádů a proražených duší.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já bych si coby cyklista vybral pro jízdu v zimě teplý dlouhý plášť. Nejlépe s kožešinovým límcem a…
Jack 12.11.2013 14:37
Jack
Tyhle blazny co klouzou autem v zime po naledi a prekazi cyklistovi v jizde mam taky rad. Je pravda…
RedMaX 12.11.2013 20:20
RedMaX
Tyhle blazny co klouzou autem v zime po naledi a prekazi cyklistovi v jizde mam taky rad. Hehe, vyp…
L-Core 14.11.2013 18:37
L-Core
vsak to byla taky ironie. ;-) a ucet mi nikdo nehacknul, debaty.net maji spickove zabezpeceni a nav…
RedMaX 14.11.2013 20:42
RedMaX
Se tě jako všichni bojí nebo co?
Dale Cooper 14.11.2013 21:26
Dale Cooper
To ne, jako ze vidi rudou hvezdu a tak me maji v ucte. ;-)
RedMaX 14.11.2013 21:58
RedMaX
No, každý sedací části těla říká jinak, že? :-p
Dale Cooper 14.11.2013 22:00
Dale Cooper
jj, zrovna jsem delal stojku, tak jsem vlastne sedel na hlave. :-)
RedMaX 14.11.2013 22:04
RedMaX
No jo, je čtrnáctého, to děláš doma stojku každý měsíc, ne?
Dale Cooper 14.11.2013 22:05
Dale Cooper
Ale jenom u zdi, ja jinak neudrzim rovnovahu. :-/ Teda ale nejak jsme se od tech plastu vzdalili. O…
RedMaX 14.11.2013 22:17
RedMaX
Měl se zeptat u kutilů :-) Tady jsou debaty, čili pajzl, kde se klábosí. Někdy o politice, někdy o K…
Dale Cooper 14.11.2013 22:18
Dale Cooper
Kdybych se chtel zeptat u kutilu, tak jsem to udelal, myslel jsem, ze z toho bude prave ta debata, c… poslední
Potkan007 15.11.2013 07:15
Potkan007

Já bych si coby cyklista vybral pro jízdu v zimě teplý dlouhý plášť. Nejlépe s kožešinovým límcem a kapucí aby mi nefučelo za krk až budu pěšky šlapat na vlak.

Vážně, v zimě jezdí na kolech po zasněžené/umrzlé silnici jen sebevrazi. Miluju když jedu autem a na náledí si to přede mnou sune babka na kole.

Tyhle blazny co klouzou autem v zime po naledi a prekazi cyklistovi v jizde mam taky rad.

Je pravda, ze v zime mrznout na kole neni zadnej med, ale zas na druhou stranu je to vetsi adrenalin, zvlast na silnici a z kopce. :-D

----

Otazka pro Potkana a pripadne dalsi cyklisty:

Kdyz uz jsme u toho obleceni, mate na zimu na kolo zimni tretry? Ja jel v letnich jednou, jsem myslel, ze mi umrznou nohy a budou mi je z toho kola odrezavat pilkou. Hned jsem bezel do kramu a koupil neoprenove navleky. V tom se da jezdit uplne na pohodu, do zimniho vybaveni se mi investovat nechce, preci jenom na moje obcasny jezdeni se mi zda, ze to nema cenu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru