Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Přechod na vysílání DVB-T2

Zprava na novinkách, radeji ji ani nectete, leda pokud se chcete zasmat.

Obraz je navíc přenášen ve vysokém rozlišení a v řadě případů nabízí sytější barvy.

:-D:-D

Nicmene, co jsem o tom cetl doted, tak se mluvilo nejdriv o roku 2017, teda jsem si rikal, ze co novinky plasi, ale v clanku je toto:

S ostrým nasazením se počítá až na rok 2015

Samozrejme na konci clanku je neprimo napsano,ze Pravo (ona nebulvarni intelektualni tiskovina) cerpalo informace od mluvciho radiokomunikaci, ktere se snazi standard DVB-T2 prosadit co nedrive.
Nicmene rekl bych, ze vzhledem k vytvareni pnuti v bulvaru, nas opravdu DVB-T2 nemine a to asi pomerne brzo.

Co na to rikate? Ma uz vase TV prijimac DVB-T2, pujdete koupit novou TV nebo se spokojite se settopboxem, teda dalsim zbytecnym zarizenim v domacnosti.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nějak mi to netankuje, počítám že budu muset koupit nějaký nový přijímač dřív než bude T2 aktuální.… nový
manas 30.10.2013 09:18
manas
Byl bych uplne v klidu, kdyz zacal ten digitalni bum, vsichni, hlavne TV HOVNA nas ubezpecovali, jak… nový
Schizo 31.10.2013 19:18
Schizo
Ono je to trochu jinak, HD se konat nebude, toho bych se taky nebal, ale prechod od DVB-T na DVB-T2… nový
RedMaX 31.10.2013 20:54
RedMaX
Je to všechno jinak (mám pocit, že jsem ten článek četl celý v novinách) 1. přechod bude pozvolný,… nový
touchwood 01.11.2013 07:00
touchwood
2014 + 5let = 2019 2014 proto, ze uz jsme 2013 skoro na konci. Jinak, kdy se podivas treba na Alzu… nový
RedMaX 01.11.2013 11:09
RedMaX
Presne tak, jsou to vetsinou TOP modely danyho vyrobce cenove pres 40 000. Takze predpokladam, ze do… poslední
Schizo 01.11.2013 15:51
Schizo

Byl bych uplne v klidu, kdyz zacal ten digitalni bum, vsichni, hlavne TV HOVNA nas ubezpecovali, jak bude vsechno v HD, jak to bude naprosto kristalicky ciste a ostre, a jak v blizke budoucnosti pojedeme na Full HD a...bla bla bla...samy kecy a skutek utek.

V HD jedou na pozemnim vysilani vsehovsudy 4 programy a ty neustale vypadavaj, neni signal, kosticky...proste sadomasochysmus pro oko divaka.

Vubec se nebojim, ze v roce 2015 nastane na prijimacich DVB-T1 digitalni tma a vsichjni si budou houfne kupovat nove settopboxy ci dokonce nove tv s temito tunery.

Je to jen dalsi žvást lidí co o tom nemaj paru a cpou nam neskutecny sracky a my jim je zerem.

Je to všechno jinak (mám pocit, že jsem ten článek četl celý v novinách)

1. přechod bude pozvolný, tj. budou koexistovat T i T2 kanály
2. je hodně naivní, že T2 bude celoplošně dostupný už v roce 2015. Nyní jede pouze testovací vysílání, takže rozumné pokrytí bych viděl až někdy okolo 2016 a dokrytí až 2017 (cca konec roku).
3. životnost typické dnešní LCD televize je cca 5-6 let, pak těm krámům vyraší kondíky na zdroji a typický spotřebitel si jde pro novou. (uživatelé starých ještě poctivých CRT si řeknou, že ještě počkají na T3 a koupí si zase STB :-))

2014 + 5let = 2019

2014 proto, ze uz jsme 2013 skoro na konci.

Jinak, kdy se podivas treba na Alzu, tak nabidka televizi bez DVB-T2 stale vyrazne prevazuje. Myslim si, ze pokud by stat drzel ten puvodni plan na rok 2017, tak uz ted mel CTU nebo kdo o tom za stat rozhoduje, zacit s kampani, aby lide vedeli, jake TV maji kupovat, samozrejme pocitam s tim, ze soubeh by mel byt cca. 4 roky.
Obavam se toho, ze pokud zacnou 2015, soubeh klidne minimalizujou na 2 roky teda do 2017, tak je to naprosto nedostatecne a meli zacit s kampani o dva roky driv. To je zase ale nesmysl, protoze pred 2 lety zadne DVB-T2 na trhu nebylo, proste zacit s tim urcite pozdeji naz 2015, takhle to vypada, ze stat chce zase lidem protocit penize a podporit jeste ke vsemu cizi prumysl, protoze u nas se moc TV nevyrabi.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru